اصلاح شاهدانه قوانین پیچیده و چالش اما نیوزیلند تاریخچه مواد مخدر اصلاحات دارای درس های مهم

در کمتر از سه ماه زلاند جدید رای خواهد داد در اولین رفراندوم ملی در جامع پیشنهاد به legalise تفریحی استفاده از حشیش.

بر خلاف شاهدانه برگه های رای در چندین ایالت آمریکا است که در آن مردم تنها رای دادند در گزاره کلی از اینکه شاهدانه باید به رسمیت شناخته شده یا نه زلاند جدید دسترسی به دقیق شاهدانه قانونی و کنترل لایحه. آن را تشریح چگونگی حکومت پیشنهاد برای ایجاد یک “کنترل و محکم تنظیم” قانونی شاهدانه بازار است.

این رویکرد نه مانند مبارزه با تروریسم در اروپا همه پرسی که تا به حال هیچ برنامه ریزی دقیق اقدام برای رای بله. نه آن را مانند نیوزیلند بسیار بدخیم 2016 پرچم رفراندوم که در آن مردم می دانستند دقیقا چه آنها رای گیری برای. در این مورد زلاند نو, در حال رای دادن در یک پیشنهاد اصلاح قانون اما حتی پس از بله رای حشیش رژیم را مجبور به رفتن را از طریق انتخاب کمیته ها و مشاوره عمومی. و قانونی شاهدانه بازار خواهد شد نیاز به نظارت و اجرای.

تحقیقات ما در قبل از قانون اصلاحات با هدف تنظیم تولید “کم خطر” روانگردان محصولات را نشان می دهد نیوزیلند دارای یک تاریخچه از ایده های بلند پروازانه که در نهایت از فقیر اعدام است.

حتی بهترین قانون را تضمین نمی کند انطباق

شاهدانه قانون لایحه مجموعه دولت در کنترل و تنظیم قانونی شاهدانه بازار از جمله اقدامات زیر است:

  • صدور مجوز از شاهدانه صنعت اپراتورها

  • محدودیت در حداکثر قدرت های مختلف شاهدانه محصولات

  • ممنوعیت تبلیغات

  • فروش از طریق مجوز های تخصصی ساختمان تنها (بدون فروش آنلاین)

  • حداقل خریدار سن 20 یا

  • دولت توانایی کنترل هر دو قیمت (از طریق مالیات مالیات غیر مستقیم در THC ماده روانگردان و وزن) و محدودیتی در مقدار کل در بازار (از طریق تولید سالانه کلاه).

این لایحه پیش بینی های تجاری صنعت است که تولید و فروش شاهدانه. اما وجود مقررات برای نه برای سود و جامعه گرا اپراتورهای.

برخی از مسائل کلیدی حل نشده باقی می ماند (قیمت, نرخ مالیات بر نقش دولت های محلی) اما این خطاب می تواند از طریق قانون بیشتر و مشاوره عمومی پس از رفراندوم.

اما اجرای این طرح برای محکم تنظیم قانونی شاهدانه رژیم داستان دیگری است.

اول همه پرسی الزام آور نیست. حتی اگر زلاند جدید رای مثبت های دریافتی دولت می تواند تصمیم به ادامه و یا ایجاد تغییرات قابل توجه است.

دوم, چگونه قانون به نظر می رسد بر روی کاغذ است که به ندرت چگونه آن را در عمل. برخی از قوانین طراحی شده توسط دشوار برای به اجرا درآوردن. برای مثال ممنوعیت همه تبلیغات برای تلفن های موبایل خوب است اما روشن نیست که چگونه پنهانی, ارتقاء, افراد مشهور, تاییدیه و دیگر پیچیده رسانه های اجتماعی تکنیک های ارتقاء (بررسی محصول پست های وبلاگ) خواهد بود کنترل می شود.


ادامه مطلب: چرا NZ شاهدانه که لایحه نیاز به توقف صنعت از تاثیر گذار بر سیاست


آن را برای تلفن های موبایل مناسب برای محدود کردن حداکثر خرید روزانه به 14 گرم, اما آن را سخت به تصور کنید که موثر اجرای بدون زمان واقعی ردیابی سیستم خرید توسط مشتریان منحصر به فرد. همان پرسش ها بوجود می آیند که با توجه به اعلام حد از رشد دو گیاه در خانه و یا ممنوعیت “خطرناک” روش های تولید برای تولید عصاره در خانه.

آن است که معقول و منطقی به فرض برخی از زلاند جدید خواهد شد در حال رشد بیش از حقوقی گیاه شاهدانه محدود (به عنوان آنها در حال حاضر در حال انجام) و قادر خواهد بود به خرید بیش از 14 گرم در روز (در صورتی که مایل به). ما همچنین می توانید برخی از حشیش صنعت را توسعه راه های خلاق از ارتقاء آنلاین (مانند الکل و تنباکو صنایع انجام داده اند) و به طور فعال خواهد شد لابی پشت صحنه, علیه بهداشت عمومی اقدامات و محدودیت های قانونی.


ادامه مطلب: هزینه های بالقوه به ایمنی بیمار به عنوان NZ بحث دسترسی به دارویی شاهدانه


آماده برای چالش های

موفقیت یک قانونی شاهدانه رژیم تحت قانون پیشنهادی بستگی دارد که نظارت بر اجرای مقررات و برنامه های. این وظیفه در درجه اول به یک شاهدانه جدید سازمان تنظیم مقررات اما هنوز معلوم نیست که آیا این نشستن را در پرتفوی, سلامت, عدالت و یا کسب و کار (با مربوطه خود را از فرهنگ و ارزش).

جدید قدرت را به یک مقدار زیادی در بشقاب خود را. صدور مجوز تولید کنندگان و خرده فروشان در حال توسعه استانداردهای تولید تنظیم, برچسب, تصویب, محصولات, مدیریت شاهدانه مالیات تجدید نظر حداکثر قدرت محدود و در حال توسعه محلی, جواز کاربری متفاوت, سیاست برای همه 67 شوراهای محلی هستند که فقط برخی از این وظایف است. محض حجم کار مورد نیاز قبل از قانونی شاهدانه بازار می تواند باعث ایجاد خطرات.


ادامه مطلب: نوجوانی, استفاده از شاهدانه کاهش یافته است در نیوزیلند اما قانونی می تواند دسترسی آسان تر


نیوزیلند تاریخ اخیر ضعیف اجرای سیاست مواد مخدر اصلاحات. سازمان بودند و ضعف بسیار زیاد نظارتی حجم کار که نیوزیلند اقدام به ایجاد یک تنظیم حقوقی بازار برای “کم خطر” روانگردان محصولات تحت مواد روانگردان قانون در سال 2013.

وجود شکاف قابل توجهی در این قانون از جمله تنظیم ساعات عدم مالیات مالیات غیر مستقیم بر فقیر و تعامل با ذینفعان کلیدی. به عنوان یک کلید رسمی مصاحبه در تحقیقات ما در آن اصلاحات گفت: قانون “در ترجمه”. به عنوان یک نتیجه سیاسی و حمایت جامعه برای اصلاحات تبخیر و رژیم نشده باقی می ماند.

ما نیاز به یادگیری از تجربه.

این است که می گویند یک رای در برابر حشیش قانونی منجر به نتایج بهتر. اما این مهم است که انتظارات واقع بینانه قبول پیچیدگی implemention می دانیم که خطرات (از جمله لابی از صنعت تجاری) و توسعه قصد دارد به بهترین کاهش آن.

در شاهدانه رفراندوم زلاند جدید رای گیری خواهد شد بر روی ایده های جدید و پیش نویس یک طرح در مورد چگونگی گرفتن وجود دارد. هیچ تضمینی وجود ندارد که رفیع چشم انداز را مطابقت با واقعیت است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de