پس از شدت شرایط خشک 2019 ژانویه و فوریه به ارمغان آورده اند بسیار مورد نیاز باران. سدها در بسیاری از شهرهای پر شد و برخی از کشاورزان ممکن است قادر به رشد محصول برای اولین بار در چند فصل. بنابراین آیا این به این معنی خشکسالی شکسته است?

پاسخ این است که ساده نیست. هیچ تعریف واحدی از خشکسالی و تاثیر باران بسیار متفاوت بسته به جایی که در آن می افتد.

ارزیابی تنش خشکی شامل نه فقط بارش اما عوامل دیگر از جمله منابع آب و خاک رطوبت خاک.

اداره هواشناسی گزارش “خشكسالي هواشناسي” – است که خشکسالی در نظر گرفته شده صرفا از منظر بارش کسری. در مجموع در کمترین 10 درصد از مشاهدات تاریخی در نظر گرفته جدی به بارش شدید کمبود. اداره می کند باید مسئولیت برای اعلام خشکسالی که پیچیده است و هر دو نشان دهنده عرضه و تقاضای آب و همچنین اجتماعی و عوامل اقتصادی.


ادامه مطلب: آب و هوا اداره می گوید داغترین خشک ترین سال در تاریخ ثبت شده منجر به شدید bushfire فصل


در این سه سال به ژانویه 2020 برخی از 33 درصد از استرالیا و 96 درصد از نیو ساوت ولز به جدی یا شدید بارندگی کمبود. در بیشتر مناطق آسیب دیده, بارش بیش از سه سال گذشته در حدود نیمی از میانگین دراز مدت.

بر اساس بارندگی تا کنون در فوریه مناطق رنج جدی به کمبود شدید تنها کمی بهبود یافته (حدود 30 ٪ از استرالیا و 90 درصد از NSW).

به عبارت دیگر در حالی که برخی از مناطق دیده می شود بسیار عالی بارش دیگران نیست بنابراین به طور کلی رهایی از خشكسالي هواشناسي تا کنون در این سال متوسط.

Floodwater در تمپه در سیدنی. سیدنی دیدم قابل توجه 392mm سقوط بیش از چهار روز. AAP تصویر/Joel Carrett

بزرگ خشک

برای درک تاثیر بارش باران های اخیر ما نیاز به درک میزان خشکسالی آوردن بسیاری از این قاره است.

سال گذشته بود که استرالیا در خشک ترین رکورد تشدید یکی از شدید ترین خشکسالی قرن گذشته.

در شرق استرالیا خشک کمک به شدید 2019-20 آتش فصل است. آن را نیز به چالش کشیده شهر منابع آب و کمک به توده مرگ ماهی آف سقوط در تولید محصولات کشاورزی و خشک شدن تالاب ها.


ادامه مطلب: علم خشکسالی پیچیده است اما این پیام در تغییر آب و هوا روشن است


در شرایط خشک شد شدید و مداوم است. این موری-عزیزم حوضه با تجربه بالاتر از متوسط بارش فقط در پنج ماه از سال 2017 تا 2019. کل سه سال, بارش کم سابقه بود 917mm – که 548mm زیر متوسط.

شرایط خشک را نیز تحت تاثیر تمام ساحل شرقی مناطق شهری در جنوب تاونزویل از جمله بریزبن و سیدنی و کانبرا و ملبورن است.

شرایط خشک در استرالیا بودند شدید و مداوم است. دیو شکار/AAP

سپس باران آمد

بارندگی در ارتباط با کم فشار سیستم را تحت تاثیر قرار ویکتوریا, شمال, NSW و داخلی کوئینزلند در ماه ژانویه است. موسمی شرایط همراه با طوفان گرمسیری کلودیا و دامین نیز مشخص شده دیر شروع فصل مرطوب بارش برای مناطق گرمسیری است.

ملی بارندگی در ماه ژانویه بود که کمی بالاتر از حد متوسط (89 میلی متر) هر چند NSW South Australia و موری-عزیزم حوضه دوباره ثبت زیر متوسط بارندگی به طور کلی.


ادامه مطلب: زمستان خشک شد بهار خواهد شد به احتمال زیاد خشک – اینجا چرا


نیمه اول فوریه دیده است خوب باران در سراسر جنوب استرالیا و داخلی استرالیای غربی و بارش باران های سنگین در امتداد ساحل شرقی (بسوی دریا از تقسیم محدوده).

بارش سنگین بود در اطراف سیدنی Illawarra و شمال شرقی NSW/جنوب شرقی کوئینزلند. چند بارندگی های محلی رکورد شکسته شد در حالی که سیدنی دیدم قابل توجه 392mm سقوط بیش از چهار روز – بیش از شهرستان دریافت شده در نیمه دوم سال 2019.

اما باران نمی افتد به طور مساوی در سراسر ایالت های شرقی. بسیاری از مکان ها در جنوب و غرب NSW دریافت کرده اند تنها تکه تکه می افتد. برای مثال بروکن هیل دریافت کرده است فقط 8mm و پس از شروع سال. این مناطق نیاز بیشتر باران به سهولت شرایط خشکسالی.

اداره Meterology CC BY-ND

بیشتر از باران

خشکسالی نه فقط در مورد بارش بلکه در مورد آب موجود در سدهای در خاک و در آب های زیرزمینی سیستم های.

در پایان 2019, ذخایر رطوبت خاک در سراسر بخش های بزرگی از این کشور نزدیک به صفر است. در هفته های اخیر مطلق رطوبت خاک در سراسر Queensland, NSW, استرالیای جنوبی و ویکتوریا بهبود یافته است.

در حالی که سواحل شرق است که در حال حاضر به طور کلی بسیار مرطوب, شرایط متنوع داخلی منعکس تکه تکه طبیعت از تابستان طوفان.


اداره Meterology/نویسنده ارائه CC BY-ND

داخلی باران منجر به محلی فلش-جاری شدن سیل و باعث بالا جریان رودخانه ها در مناطق مختلف. قبلا خشک امتداد از Condamine رودخانه در کوئینزلند آب گرفتگی و Namoi و کستلریق رودخانه در NSW را به حال اول خود را در جریان بسیاری از سال.

حجم کوچکی از آب را به احتمال زیاد آن را پایین عزیزم, از آن خواهد شد بیش از یک ماه است. دلیل این است که ضرر و زیان به تبخیر و نشت آب به داخل رودخانه بالا خواهد بود.

اما نه به اندازه کافی کاهش یافته است در مکان های راست به طور قابل توجهی تاثیر سد سطوح در شمال NSW شده اند که به شدت کم بیش از سال گذشته است.

در مجموع ذخیره سازی حجم در سدهای بزرگ در شمال موری دارلینگ حوضه تنها افزایش حدود 5 درصد است. سنگین ترین غروب باران بود پایین دست در دشت و نه در غرب دامنه های بزرگ تقسیم محدوده که خوراک سدها.

وجود داشته, اما, اند, قابل توجه افزایش در سد سطوح در امتداد ساحل شرقی که در آن بهترین باران سقوط کرد. پس از شروع ماه فوریه حجم ذخیره آب را افزایش داده اند از 42 درصد به 79 درصد در سیدنی بیشتر منطقه و از 56 درصد به 67 درصد در جنوب شرق کوئینزلند.


اداره هواشناسیCC BY-ND

باران در فصل پیش رو

برخی از مناطق دیده می شود بارش سنگین آورده است که خشکسالی امداد. اما دیگران نیاز بیشتر باران در ماه های آینده به سهولت شرایط خشکسالی.

طبیعی و آب و هوا, راننده, شناخته شده به عنوان اقیانوس هند دو قطبی سوخت بسیار شرایط خشک در استرالیا در نیمه دوم سال 2019. این رویداد در حال حاضر به پایان رسید و آب و هوا رانندگان انتظار می رود که باقی می ماند “خنثی” در ماه های آینده. این بدان معنی است که آنها در حال انتظار نمی رود که به شدت ما را تحت تاثیر قرار آب و هوا و آب و هوا.

بارش چشم انداز پاییز سال 2020 است. نویسنده ارائه شده

پاییز سال 2020 بارش چشم انداز نشان می دهد یک تصویر مخلوط. در شمال و داخلی مناطق غربی این قاره بالاتر از متوسط بارندگی است مورد علاقه.

در جای دیگر احتمال بالا-متوسط بارندگی نزدیک است و یا زیر 50 درصد است. این نشان می دهد خشکسالی تسکین ممکن است آهسته و تکه تکه به طور کلی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو