حمله مرطوب’suwet’en بخشی از کانادا مداوم خشونت پلیس علیه مردم بومی

در قبل از سحر raid on Feb. 6 RCMP بازداشت شش زمین مدافعان Gidimt’en قبیله از مرطوب’suwet’en ملت در محاصره اعتراض ساحلی GasLink پروژه خط لوله. آنها بعدا آزاد شدند همان روز اما معترضان در Gidimt’en بازرسی در انتظار حمله توسط RCMP. اجرای یک دستور در این RCMP گفته اند که آنها را با استفاده از “حداقل مقدار نیروی لازم است.” اما معترضان و ناظران بر این باورند هر گونه اقدام خواهد شد در نتیجه خشونت های پلیس.

اینجا کلیک کنید برای مقالات بیشتر در ما جاری سری در مورد TRC تماس به عمل است.

RCMP شده است به نام “اشغال خارجی ارتش” توسط بومی وبلاگ نویس M. Gouldhawke که کار را بر اساس این واقعیت است که RCMP هنوز هم خود را حفظ اردوگاه خود در’suwet’en قلمرو و “همچنان به آزار و اذیت مردم در بلند مدت در حال اجرا Unis’tot’en ضد خط لوله اردوگاه.”

به عنوان یک زن جوان 27 سال پیش من ایستاده در خط در Clayoquot صدا با زمین محافظ در تلاش برای جلوگیری از ورود کامیون ها از مصرف پایین جنگلی کهن. من شاهد روند ارعاب و سیستماتیک دستگیری توسط پلیس. بسیاری از مردم در خط بودند یورو-کانادایی طبقه متوسط یا نسبتا ممتاز مردمی در پشم و پشم است.

آنها نمی رسید با بیلی باشگاه ها و یا به نام موهن نام مانند “اسکو” و یا “chug.” به دولت بومی معترضان نشان دهنده یک مقدار تهدید بزرگتر از محیط زیست خواستار یک پارک.

ضد ورود قاره انجام شده است دور RCMP پس از بازداشت برای مسدود کردن مک میلان Bloedel ورود کامیون ها در ورود به Clayoquot ولی در ژوئیه 1993. کانادا پرس/چاک Stoody

بریتانیا غیر قانونی حکومت

کانادا غیر قانونی را بر مردمان بومی بود بیان از لحظه ای که از این کشور آغاز به کار.

قبل از امپریال قانون تصویب رسید از طریق سیاست های امپریالیستی از بریتانیا مانند تدریجی تمدن عمل قبل از مکان نما به تهاجمی و کنترل هند عمل می کنند.

Royal Canadian Mounted Police تاسیس شد در سال 1873 به عنوان North-West Mounted Police. آنها مجریان به تازگی تشکیل انگلیس مهاجر دولت و سیاست های به اطمینان حاصل شود که متیس کری و Saulteaux را کنترل و در غرب.

در خلیج هادسون است شرکت به تازگی بسته فروشگاه و چپ پشت “اروپا خالی” در سابق روپرت در زمین های منطقه به زودی اصلاح شده توسط متیس. Louis Riel احضار شد منجر به متیس در مبارزه خود را برای محافظت از خود و جامعه است. او بعدها به دار آویخته به عنوان یک زندانی سیاسی اما او نمی کانادا اولین بومی سیاسی اعدام است.

در نوامبر. 27, 1885 هشت بومی مردان نیز به دار آویخته توسط دولت برای نقش خود را در غرب, شورش, همچنین شناخته شده به عنوان North-West مقاومت به عنوان نوشته شده است در مورد ویلیام کامرون 1926 کتاب خون سرخ خورشید.

شمال غرب مقاومت در سال 1885 بود پنج ماه شورش علیه دولت کانادا مبارزه عمدتا توسط متیس و خود سازمان ملل و متحدان. در اینجا Poundmaker بزرگ خرس, خرس بزرگ را پدر آندره پدر Conchin رئیس استوارت, سروان. Deane آقای رابرتسون و دادگاه مترجم در Regina, Sask. (O. B. Buell/کتابخانه و آرشیو کانادا/C-001872)سی سی با

سلطه امپریالیستی دیده می شود به عنوان یک ماده در کلاس جنسيت و “نژاد” با حکم کلاس برتری. باعث بالا-کلاس مشاوران مانند دونالد اسمیت (یک.k.یک. خداوند Strathcona), John Macdonald, کانادا, نخست وزیر, فرستاده, ارتش غرب به کشتن متیس و اراضی خود را در ساخت راه آهن ملی پروژه.

با کمک پلیس دولت نابود متیس در رودخانه سرخ در سال 1870 دوباره در سال 1885 و سپس پس از آن آب گرفتگی منطقه با انگلیس پروتستان ضد و ضد مادری مهاجران. در سال 1961 RCMP تجدید چاپ یک شاهزاده آلبرت هرالد روزانه مقاله در مجله فصلنامهکه ادعا کرد که Louis Riel بود “عمدتا مسئول برای بی قراری شرایط که منجر به تاسیس نیروی….”

با توجه به 2012 Globe and Mail , مقاله رشته طناب استفاده می شود برای قطع Riel برای خیانت داده شد به سابق, Manitoba برتر داف Roblin و همچنین به RCMP که محافظت Riel در تلفن همراه خود را.

احترام به حاکمیت و بومی ملل

بسیاری از مردم بومی به دنبال زودتر ملت به ملت روابط املای در بیانیه سلطنتی 1763 و British North America Act از سال 1867. و برخی از بومی فعالان نگاه به جلو به بازگرداندن مستقل و خود مختار اراضی در راه قبل از اعمال امپراتوری در جزیره لاک پشت تصور که چگونه این می تواند نگاه امروز.

امروز مردم بومی خود را کمتر از یک درصد از تمام اراضی در کانادا است. این روند به وضوح شده است هر دو غیر قانونی و غیر اخلاقی است.

بعد از آن در زندگی زمانی که من مشغول به کار در یوکان شرکت تسهیل نژاد پرستی-پروژه کاهش “با هم برای عدالت” من آمد به درک چند چیز در مورد RCMP. من یاد گرفتم که برخی از فرد RCMP عضو می خواستم به عنوان نوع انسان است که به چالش کشیدن داده می شود که آنها را برای یک تفنگ حمل و شبه نظامی نیروی با سابقه خشونت علیه مردم بومی است. که در آن نقطه, سازمان بود رقیب با نقش آن در تعدادی از بومی زندان, مرگ و میر, از جمله این که از ریموند Silverfox که جان در سلول خود از ذات الریه در سن 43.

RCMP خود را به عنوان داشتن دو نقش: یکی از اجرای قانون و سایر پولیس جامعه. آن را از طریق دوم از این نقش که در آن فرصت خود را به مفید یا انسانی ساکن. اگر پلیس موفق شد در پرداختن و توقف خشونت علیه زنان و نگه داشتن زنان و کودکان امن ما می بینیم یک نوع متفاوت از جامعه است.

Ta’Kaiya جلو و Sii-am همیلتون برگزاری یک علامت دیده می شود ایستاده با جوانان بومی نشان دادن حمایت برای مرطوب’suwet’en ارثی ستاد در شمال غرب B. C. مخالفت LNG پروژه خط لوله در مقابل B. C. مقننه در ویکتوریا در Jan. 24, 2020. کانادا پرس/خنجر Meissner

RCMP به مدت طولانی به حال موهن نقش اجرای هندی قانون محدود کردن جنبش در وضعیت رزرو سرخپوستان دستگیری مردم بومی برای استفاده از مراسم و برای ربودن کودکان بومی از خانواده خود را به اردوگاه های اقامت اجباری شناخته شده به عنوان “مدارس مسکونی.”

در اینجا در Tiohtià: ke/مونترال در قلمرو Kanien’kehá: ka پلیس می یاد برای نقش خود را در اکا بحران/Mohawk مقاومت است.

ماه گذشته بومی جوان مردم را اشغال B. C. وزارت انرژی و معادن و نفت در ویکتوریا در همبستگی با مرطوب’suwet’en ارثی ستاد که مخالف ساحلی GasLink خط لوله در شمال B. C. اشغال به پایان رسید و با دستگیری توسط پلیس ویکتوریا.

در حالی که ما می دانیم که تعصب ممکن است ریشه در نگرش های اجتماعی و تبدیل می شود کسانی که کار برای RCMP ملزم به انجام اجتماعی خشونت حفظ وضع موجود و انجام آنچه عامیانه-خواننده بیلی برگ شناسایی شده به عنوان “دفاع از ثروت.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de