مسابقه بر اساس داده های سلامت ضروری و مورد نیاز در طول بیماری همه گیر کوروناویروس

A one-size-fits-all رویکرد به COVID-19 کار نمی کند.

دکتر دیوید ویلیامز, Ontario افسر ارشد پزشکی بهداشت به تازگی گفت: این استان نمی خواهد جمع آوری داده ها در مسابقه و دیگر شاخص های دیگری است که سخت ترین ضربه از COVID-19 همه گیر و گفت: “صرف نظر از نژاد و قومی و یا زمینه های دیگر همه آنها به همان اندازه برای ما مهم است.” دکتر ویلیامز می گوید او پس از هدایت سازمان بهداشت جهانی (WHO) و او تنها نیست.

انتاریو افسر ارشد پزشکی سلامت دکتر دیوید ویلیامز پاسخ به سوالات در جلسه توجیهی روزانه در پارک ملکه در تورنتو در روز دوشنبه, آوریل 20. کانادا پرس/فرانک Gunn

هیچ کانادا استان یا منطقه در حال حاضر در حال جمع آوری این داده ها اگر چه آلبرتا ارشد پزشکی سلامت افسر دکتر دینا Hinshaw متعهد هفته گذشته به دنبال به آن را در همکاری با ملل و جوامع است. یک سخنگوی آژانس بهداشت عمومی کانادا به طور مشابه گفت: “دولت فدرال “هیچ برنامه ای” برای جمع آوری disaggregated داده ها بر روی عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت به عنوان عوامل خطر برای COVID-19.

در حال شیوع در پناهگاه در میان مهاجر کارگران مزرعه و در دراز مدت مراقبت از خانه. LGBTQI2S مردم شده اند سخت تر ضربه اقتصادی آتن.

در ضمن به طور موقت تعطیل از مصرف و خدمات درمانی برای افرادی که استفاده از مواد مخدر افزایش یافته و آسیب پذیری خود را. عمومی رو ضروری کارگران همچنان به قرار گرفتن در معرض خطر اشاره به expendability نقاب تحت one-size-fits-all پاسخ.

بدون موانع قانونی به جمع آوری مبتنی بر نژاد داده

در حالی که این استان در حال بی توجه به تماس برای مسابقه بر اساس داده شده است وجود دارد برخی از جنبش. پس از هزاران نفر از مردم و صدها سازمان به نام برای مجموعه های مبتنی بر نژاد و sociodemographic اطلاعات محلی بهداشت عمومی واحد در انتاریو شدت به پر استانی درجه اعتبار ساقط است.

پوست و تورنتو و منطقه نیویورک و لندن-میدلسکس بهداشت عمومی واحد اعلام کرده اند برنامه ای برای جمع آوری و استفاده از sociodemographic و نژاد-بر اساس اطلاعات برای تماس با ردیابی.

در سراسر کشور, گروه, مانند پان-کانادا گفت و گو برای پیشبرد اندازه گیری عدالت در مراقبت های بهداشتی همچنان به پیشبرد گفتگو.

اما فدرال و بسیاری استانی دولت هنوز حاضر به عمل می کنند. یک انتاریو وزارت بهداشت سخنگوی ادعا می کند که قانون فعلی نیست “اجازه اطلاعات سلامت متولیان به جمع آوری مبتنی بر نژاد داده است.” در عین حال به عنوان محققان در عدالت در سلامت ما می دانیم این است که ممکن است تحت قوانین فعلی از آنجا که ما و شرکای ما به مدت طولانی جمع آوری داده ها در مسابقه و سایر عوامل اجتماعی که بر سلامت و بهداشت و درمان.

قبل از همه گیر بسیاری از racialized جوامع بودند دفاع برای پیشبرد نظام مند مجموعه ای از نژاد های مبتنی بر اطلاعات در مراقبت های بهداشتی.

در حال رشد وجود دارد خواستار کانادا به جمع آوری گسترده اطلاعات دموگرافيک پس از شماره های از ایالات متحده آمریکا نشان داد که به لحاظ نژادی و اقتصادی به حاشیه رانده شده مردم به طور نامتناسبی تحت تاثیر COVID-19.

آمریکایی و بین المللی داده های ما نشان می دهد چگونه

این که می گوید سیستم های بهداشتی باید سهام-اطلاع داده ها را آگاهانه عمل است. کاملا انتاریو استانداردهای بهداشت عمومی نیاز به مجموعه ای از این داده ها پشتیبانی شده توسط دکتر ویلیامز خود را تا سال 2018 گزارش بهبود شانس: دفاع از عدالت در سلامت در انتاریو است.

ایالات متحده جمع آوری مبتنی بر نژاد داده است. شواهد نشان می دهد که آمریکایی های آفریقایی تبار و مردم بومی در میان سخت ترین ضربه از coronavirus. سیستمیک ضد سیاه نژادپرستی شده است ذکر شده است به عنوان یک علت ریشه آفریقایی سلامت و نابرابری.

اگر شما فکر می کنم این مسائل تنها وجود دارد در جنوب کانادا-ایالات متحده آمریکا, مرز, فکر می کنم دوباره. در سال 2017, سازمان ملل متحد گفت: آنها “عمیقا نگران وضعیت حقوق بشر آفریقایی کانادایی;” آن توصیه می شود که نژاد-بر اساس اطلاعات جمع آوری شده برای شناسایی و پرداختن به نابرابری تجربه شده توسط سیاه و سفید کانادایی.


ادامه مطلب: Coronavirus است بزرگ اکولایزر — موضوعات مسابقه


بومی داده های سلامت نیاز به استراتژی خاص خود را به رهبری و مردم بومی. با توجه به تاریخی و امروزی شیوه های که با سوء استفاده از داده ها و یا تنها به تمرکز بر روی منفی یافته برای اولین بار سازمان ملل, Inuit و متیس مردم و بسیاری از رهبران بومی و جوامع نمی خواهند دولت و یا جریان اصلی ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی جمع آوری و استفاده از اطلاعات در مورد آنها. به جای بومی-اداره ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی جمع آوری و استفاده از داده های خود را زیر اصول بومی داده نمى شود.

تساوی این COVID-19 پاسخ

این بیماری همه گیر نشان داده است که بسیاری می تواند انجام شود با توجه به اندازه کافی سیاسی و جمعی خواهد شد. تغییر به عدالت در سلامت را پاسخ اطلاعات محور شدنی است بیش از حد.

البته داده است که نه تنها گام های مورد نیاز برای اطمینان از عادلانه COVID-19 پاسخ. برنامه های دقیق برای بالا خطر ابتلا به مکان هایی مانند پناهگاه و مراقبت طولانی مدت و خانه و قوی تر حمایت های کم درآمد ضروری کارگران و گنجاندن جوامع به حاشیه رانده شده در تصمیم گیری جداول حیاتی هستند ،

ایالات متحده نشان داده است که رمان coronavirus به طور نامتناسبی تحت تاثیر سیاه جوامع و در عین حال که نوع نژاد-بر اساس تجزیه و تحلیل وجود ندارد و در کانادا, ترک, سیاه, کانادا خانواده ها بدون اطلاعات کلیدی است. (Shutterstock)

اما جمع آوری نژاد-بر اساس داده های سلامت گام مهمی است که می تواند بلافاصله به اجرا در استان جدید همه گیر تهدید پاسخ (PANTHR) اطلاعات پلت فرم. هنگامی که داده های یکپارچه شده است و به طور کلی استان ها می تواند کمک مستقیم تست کیت و تجهیزات حفاظت فردی به جایی که آنها بیشتر مورد نیاز است. مسابقه بر اساس داده های سلامت مورد نیاز است برای کمک به شهروندان و ساکنان درک این بیماری همه گیر را پر تاثیر است.

هر روز تصمیم گیری در مورد این بیماری همه گیر در حال ساخته شده است. شفافیت در اطلاعات می تواند اطمینان حاصل شود که مراقبت در دسترس است برای افرادی که — تا کنون — پشت سمت چپ شده است.

ما شده اند قادر به شناسایی برخی از گروه های در معرض خطر تا حد زیادی با توجه به محل سکونت خود را — در دراز مدت مراقبت از خانه و پناهگاه مزارع. وجود دارد به احتمال زیاد دیگر گروه های در معرض خطر عفونت است که نمی تواند شناسایی شده در این راه است. بر اساس ایالات متحده به داده ها و مردم بومی در حال تجربه افزایش خطر عفونت و مرگ است. ما باید مبتنی بر نژاد و دیگر sociodemographic داده ها در کانادا به منظور تعیین اگر هر گروه بيشتر در معرض خطر ابتلا به منظور مناسب حمایتی عمل است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de