کبک لایحه 40 بیشتر تضعیف ولایت به انگلیسی-آموزشگاه سیستم

در مواجهه با از بین بردن اخیر کبک, مدرسه, تخته سیاه, انجمن, نمایندگی
زبان انگلیسی مدرسه تخته از کبک است با استناد به ماده 23 منشور کانادایی حقوق و آزادی های مورد زبان رسمی اقلیت آموزش و پرورش, حقوق و در حال برنامه ریزی یک چالش قانونی. این لایحه تاثیر نمی گذارد سه بومی تخته مدرسه در کبک.

در فوریه. 8 در 3:20 صبح ائتلاف Avenir کبک (CAQ) دولت اکثریت به رهبری نخست وزیر فرانسوا ایتالیایی, توالت را لغو کرد 60 فرانسوی و نه زبان انگلیسی مدارس سراسر استان و تبدیل کبک عمومی و متوسطه سیستم مجبور به تصویب لایحه 40.

این CAQ اکثریت استفاده می شود بسته به اتخاذ لایحه 40 با آن 300 جملات همراه با 160 آخرین لحظه اصلاحات پس از یک جلسه به طول انجامید که حدود 70 ساعت است.

این اصلاحات شامل فوری اخراج از همه 700 مدرسه فرانسوی مدیره کمیسیون برای جلوگیری از دادخواهی در برابر بسته شدن مدرسه خود را به تخته. این لایحه همچنین در آورده تغییرات به آموزش نیروهای شهرستانها برای پرداخت هزینه زمین مورد نیاز برای مدارس جدید و اثرات چگونه پدر و مادر می تواند انتخاب مدارس.

گسترده مخالفان

ورونیک Hivon, Parti Québécois آموزش و پرورش منتقد و نماینده برای سواری از ژولیت, سوالات, این CAQ نیاز به فراخوانی بسته شدن در طول سوال دوره Feb. 7, 2020, در مجلس در کبک. کانادا پرس/ژاک Boissinot

این CAQ تصویب لایحه 40 با وجود مخالفت حزب لیبرال کبک Solidaire و Parti Québécois و همچنین از فرانسه و انگلیسی-آموزشگاه تخته معلم اتحادیه های کارگری حمایت و پدر و مادر از جمله برخی که کودکان با نیازهای ویژه.

احزاب مخالف نا امید شده بودند که CAQ دولت دوباره با استفاده از آن اکثریت به اعمال بسته به اتخاذ لایحه 40. همان تاکتیک استفاده شد به اعمال قانون deregulating هیدرو کبک, هزینه ها, کاهش تعداد مهاجرین پذیرفته شده در کبک و تحمیل تصویب این بحث سکولاریسم قانون ممنوع است که معلمان و کارگران از پوشیدن نمادهای مذهبی در محل کار. در ماه اکتبر انگلیسی مونترآل هیئت مدیره مدرسه ثبت یک چالش قانونی در برابر سکولاریسم قانون است.

زمانی که وزیر آموزش و پرورش Jean-François Roberge مطرح لایحه 40 اکتبر گذشته او در توجیه این حرکت گفت: این امر صرفه جویی در مالیات دهندگان 45 میلیون دلار طی چهار سال آینده و ارائه مطلب مدرسه محلی مبتنی بر حکومت. در صدر این لایحه Roberge ادعا که دولت بررسی نشان داد که انگلیسی مونترآل هیئت مدیره مدرسه نادرست اعطا قرارداد و گفت: او در تماس با پلیس به عنوان یک نتیجه. او منصوب مارلین جنینگز سابق لیبرال MP به عنوان متولی از هیئت مدیره مدرسه.

لایحه 40 جایگزین تخته مدرسه با زبان فرانسه و انگلیسی مراکز خدمات که بدون مزد اعضای خود را کمی قدرت تصمیم گیری دیگر نسبت به اتخاذ وزارت آموزش و پرورش و مقررات. Anglophones خواهد شد مجاز به رای دادن برای چنین نمایندگان در انگلیسی مراکز خدمات نوامبر آینده.

منشور حفاظت از حقوق زبان

مدرسه تخته برای انگلیسی زبان اقلیت در کبک باید معاف از لایحه 40 استدلال جوآن فریزر معاون صندلی داد برای ترویج عمومی زبان انگلیسی-آموزش زبان در کبک و یک سناتور سابق.

فرانسوی ها در New Brunswick و انتاریو را برجسته کرده اند اهداف مشترک خود را با کبک anglophones در حمایت از نگهداری از آنها سخت مبارزه مدرسه تخته.

این CAQ اعطا رسمی اقلیت زبان انگلیسی مدرسه تخته و خود را از کمیسیون 10 ماه دوره گذار است.

لایحه 101 بازبینی

به عنوان یک فرانسوی زبان کبک و روانشناس اجتماعی بخشی از تحقیقات من تمرکز مطالعه نحوه غالب زبان اکثریت و گروه های ملی یا منطقه ای دولت خود را درمان زبانی و قومی و مذهبی اقلیت جمعیت.

کامیل Laurin سابق کبک توسعه فرهنگی وزیر بود که معمار اصلی لایحه 101, خلاصه خبرنگاران در مارس سال 1977 در قوه مقننه در شهر کبک. نقطه عطفی لایحه تصویب شد در ماه اوت آن سال. کانادا پرس/لوئیس Bidault

حوادث اخیر harken به یکی دیگر از قانون کمک به کاهش سیستمیک
انگلیسی سیستم مدرسه در کبک. لایحه 40 را می توان به عنوان یک مکمل به منشور زبان فرانسه (بیل 101) تصویب شده توسط Parti Québécois دولت در سال 1977 به افزایش وضعیت و استفاده از نسبی به زبان انگلیسی در کبک.

مقدمه از لایحه 101 اظهار داشت که خود را طرفدار فرانسه قانون خواهد بود انجام شده در انصاف در حالی که احترام از نهادهای موجود از زبان انگلیسی به زبان مادری جمعیت و سپس تشکیل 13 درصد از جمعیت کبک.

با وجود اطمینان است, بیل 101 تضعیف زبان اولیه و ثانویه سیستم مدرسه به خاطر حفاظت از 80 درصد فرانسوی زبان مادری اکثریت کبک.

حقوق دارندگان’ تحصیل

برای خنثی کردن قدرت جاذبه به زبان انگلیسی در مقایسه با فرانسه بیل 101 ممنوع مهاجر allophone و فرانسوی زبان آموزان از دسترسی به مدارس انگلیسی. لایحه 101 تصریح شده است که anglophone دانش آموزان می تواند حضور در انگلیسی مدارس به عنوان “حقوق دارندگان” تنها اگر یکی از والدین به حال صرف بیشتر از اولیه خود را تحصیل به زبان انگلیسی در کبک و بعد از آن در کانادا, پس از حکم دادگاه عالی.

در سال 1971 قبل از تصویب لایحه 101, 255,205 دانش آموزان بودند ثبت نام به زبان انگلیسی در مدارس ابتدایی و متوسطه در ترکیب عمومی و خصوصی سیستم های کبک. تا سال 2018 وزارت آموزش و پرورش داده ها نشان داد که تنها وجود دارد 96,235 دانش آموزان در سمت چپ به زبان انگلیسی مدرسه سیستم نمایندگی تنها 37 درصد از اصل 1971 پایه یک قطره از 158,970 دانش آموزان است.

چنین کاهش به دلیل پایین بودن نرخ تولد از کبک anglophones خارج مهاجرت و محدودیت در دسترسی به انگلیسی مدارس مجبور به زبان انگلیسی مدرسه تخته به حکومت در, دردناک مدرسه ادغام و تعطیلی anglophone دانش آموزان و پدر و مادر. از جمله تعطیلی همچنین اثر کاهش تعداد معلمان و مدیران و کارکنان شاغل در این موسسات بیشتر کمک به کلی خارج مهاجرت کبک anglophones به بقیه کانادا.

دو زبانه anglophones

آموزش و پرورش وزارت اطلاعات همچنین نشان می دهد که به عنوان برنامه ریزی شده در لایحه 101 تعداد allophones و دانش آموزان مهاجر تحصیل در مدرسه فرانسوی سیستم افزایش به 91 درصد در سال 2018 (128,361) از تنها 15 درصد در سال 1971 (9,652) قبل از لایحه 101.

این آمار و ارقام گواه وری از لایحه 101 در تغییر allophone و دانش آموزان مهاجر از فارسی به فرانسه است و در نتیجه کمک به نشاط از فرانسه در کبک.

کبک وزیر آموزش و پرورش Jean-François Roberge در پاسخ به سوالات خبرنگاران Feb. 7, 2020 در قوه مقننه در شهر کبک. کانادا پرس/ژاک Boissinot

در ماه جولای سال 2019 به وزیر آموزش و پرورش مجبور به انتقال تعدادی از مونترآل به زبان انگلیسی مدارس به مونترآل مدرسه فرانسوی تخته برخورد با ازدحام بیش از حد در یک وضعیت ناشی از قوانین ممنوعیت مهاجران و allophones برای رفتن به مدارس انگلیسی. زبان انگلیسی مدرسه تخته سیزده جمله نقل و انتقال دریافت پشتیبانی از زبان های اقلیت گروه های حمایت در انتاریو و نیوبرانزویک.

زبان انگلیسی مدارس در کبک ارائه کیفیت فرانسه تدریس برای دانش آموزان خود را در درون خود غوطه وری فرانسه برنامه های خود را. در سال 2011 83 درصد از دانش آموزان زبان انگلیسی در مدارس ابتدایی ثبت نام کرده بودند در غوطه ور شدن در کلاس و در متوسطه سطح این رقم 65 درصد است.

همانطور که اشاره کردن در کبک دولت در سال 2016 و 2018 گزارش از هیئت مشاوران در زبان انگلیسی آموزش زبان انگلیسی مدرسه تخته به کمک تحصیلی قدرت کبک مدارس و پشتیبانی آموزش بسیار صالح فرانسه-انگلیسی دو زبانه anglophone دانش آموزان است.

تا به حال به زبان انگلیسی مدرسه تخته به نمایندگی از آخرین سطح از حکومت هنوز هم کنترل می شود و برای انگلیسی زبان جوامع از کبک.

در جوآن فریزر کلمات اقلیت زبان انگلیسی مدرسه تخته باید معاف از لایحه 40 به اکو مسیر گرفته شده “توسط Nova Scotia و جزیره پرنس ادوارد به عنوان به خوبی به عنوان سرزمین یوکان برای اقلیت فرانسه-آموزشگاه تخته زمانی که کسانی که در حوزه های قضایی تغییر حکومت از خود سیستم آموزش و پرورش.”

حفظ زبان انگلیسی مدرسه تخته در کبک است که به حق به عنوان درک مهم برای مشروعیت بخشیدن به نگهداری از تخته مدرسه در سراسر کانادا که منجر به کانادا دوگانگی زبانی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de