پروتز اندام ما تاثیر می گذارد نگرش به معلولیت – طراحی رسا ممکن است همه چیز را تغییر دهید برای بهتر

قطع, می تواند اثر مخربی بر روی بدن یک فرد در تصویر و حس از خود. استفاده از پروتز اندام ممکن است کمک کند اما وقتی که می آید به ظاهر خود را, گزینه های اغلب محدود است.

انتخاب, اگر یکی وجود دارد معمولا پایین می آید یا یک پروتز با یک ظاهر واقع بینانه است که کمک می کند تا کاربران مخفی کردن اندام از دست دادن و یا مکانیکی نسخه ارائه می دهد که قابلیت های بیشتر است اما بیشتر به راحتی قابل توجه است.

برای پرداختن به این شکاف بین عملکرد و ظاهر برخی از شرکت ها و طراحان) در حال حاضر در “رسا پروتز”. این پروتز اندام که در آن طراحی با تمرکز بر ظاهر با هدف برجسته سازی هویت کاربر.

ایده این است که با تبدیل پروتز به لوازم رسا نسخه می تواند کمک به کاربران را اظهارات مثبت در مورد خود. آنها همچنین ممکن است قادر به سوال مفاهیم عادی در مورد بدن انسان و کمک به از بین بردن stigmatisation.

تحقیقات اخیر پروژه بررسی اثرات “co-طراحی” رویکرد بین پروتز سازندگان و کاربران در حال توسعه شخصی را پوشش می دهد. پروژه گزارش داد که جانبازان یافت دخالت در فرایند طراحی یک تجربه مثبت و مزایای تمدید فراتر از یک “بیان هویت, حمایت از اعتماد به نفس و پتانسیل برای ایجاد یک تصویر مثبت از کار افتادگی”.

مطالعه دیگری نگاه به تنظیمات نسبت به پروتز اندام واقعی و یا غیر واقعی ظاهر. آن را در بر داشت که پروتز با سطح بالایی از انسان شباهت در نظر گرفته شد توسط کاربران غیر به جذاب تر از کسانی که با بیشتر مکانیکی ،

اما معکوس درست بود برای پروتز کاربران خود را که ترجیح پروتز با رباتیک طرح شاید به دلیل قابلیت های بیشتر.

رسا پروتز پوشش طراحی و تولید شده توسط اندام-هنر. اندام-هنر

این است که در آن رسا پروتز می تواند در آمده. محققان همچنین استدلال کرد که چنین پروتز می تواند کمک به تغییر نگرش جامعه به پروتز کاربران که در آن مفاهیم از ناتوانی و اختلال می تواند معانی منفی است.

ما می دانیم که فرهنگ نقش عمده ای در نگرش مردم نسبت به معلولین. به طور خاص, تحقیقات نشان می دهد که در جوامع فردگرا مانند آمریکا و انگلستان که در آن مردم تمایل به ارزش و هویت شخصی و اهداف فردی نگرش نسبت به معلولیت کمتر stigmatised از در جمع جوامع مانند چین و یونان که در آن تاکید بر حفظ گروه هماهنگی.

صحبت کردن امتیاز

خود من مطالعه با هدف بررسی اثرات ظاهر پروتز در فرهنگ های مختلف. برای انجام این کار من صحبت با کاربران در انگلستان به عنوان یک فرهنگ فردگرا و در یونان به عنوان یک جمع یک.

همه شرکت کنندگان اظهار داشت که رسا پروتز بودند جذاب تر از معمولی و بهبود اعتماد به نفس خود را. آنها همچنین به ذکر است که رسا پروتز مفید به عنوان شروع گفتگو با کاربران غیر ارائه یک فرصت برای بحث در مورد اندام از دست دادن با افراد دیگر.

جیمز برای مثال 56 ساله انگلیسی که با استفاده از دو تا پایین تر جایگزین اندام گفت که یک نسخه رسا “اجازه می دهد تا کاربر را به ایجاد یک بیانیه” و “خوب خواهد بود صحبت کردن در نقطه”.

یک تجربه مشترک از برخی ضعف در اطراف نزدیک شدن مردم با از دست دادن اندام نیز پدید آمده است. مارگارت یک جوان 19 ساله یونانی زنی که پروتز اندام فوقانی گفت: “من فکر می کنم (رسا پروتز) ممکن است کمک به افرادی که بیشتر فکر باز, احساس راحتی بیشتری برای باز کردن خود به دیگران که در حال حاضر تفاوت”.

سباستین یک زن 47 ساله انگلیسی پروتز اندام تحتانی کاربر اشاره کرد که استفاده از رسا پروتز حال اساسی “تفاوت” در واکنش افراد نسبت به او و پروتز. او گفت که آنها تا به حال بالقوه برای تحریک بیشتر پاسخ مثبت در مقایسه با دیگر انواع پروتز.

در این مصاحبه همچنین بر اهمیت فرهنگ در شکل گیری نگرش مردم. دو نفر از شرکت کنندگان به عنوان مثال پیشنهاد کرد که رسا پروتز در واقع ممکن است افزایش stigmatisation به عنوان آنها ممکن است به عنوان در حال استفاده توسط افراد با اندام از دست دادن به منظور جلب توجه به خود را دارند.

طراح پروتز. اسکات, قله, قرار دادی, نویسنده ارائه شده (بدون استفاده مجدد)

یک چیزی که من تحقیق نشان می دهد که نیاز به فرهنگ به حساب در طراحی پروتز (و دیگر محصولات پزشکی مانند صندلی چرخدار و یا سمعک) برای جلوگیری از افزایش stigmatisation.

اما آن را نیز فراهم می کند شواهد تا حد زیادی اثرات مثبت رسا پروتز کاربران’ اعتماد به نفس و چگونه درمان می شوند در جامعه است. گام بعدی من امیدوارم که این است که طراحی عالی و طراحان با استعداد – تر خواهد بود به طور گسترده ای با ارزش در تولید محصولات پزشکی برای همگان بهره مند شوند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de