قیمت کنترل کار نمی کند – اما ماسک سهمیه بندی استثنا است که ثابت می کند حکومت

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری توصیه می کند که مردم می پوشند یک پارچه صورت پوشش خود بینی و دهان برای محافظت از دیگران از گسترش coronavirus. تحقیقات نشان می دهد ماسک منجر به بیش از سه برابر کاهش چقدر ویروس آنفولانزا مردم اسپری به هوا.

در عین حال گزارش شده است هفته ها است که وجود دارد کمبود ماسک صورت هر دو N95 ماسک مورد نیاز توسط بهورزان و آنهایی که ساده تر فرسوده توسط مردم است. در حالی که شرکت وعده داده اند تا سطح شیب دار به لوازم آن خواهد شد به احتمال زیاد ضعف تقاضا به عنوان مستندات سهولت و بیشتر مردم نیاز به ماسک به آنها بازگشت به زندگی عمومی است.

کشورهایی مانند کره جنوبی و تایوان را در پاسخ به کمبود اعمال کنترل قیمت و سهمیه بندی.

به عنوان یک اقتصاددان نوشت که یک کتاب درسی در قیمت تئوری و آموزش آن به دانشجویان من به طور کلی شک و تردید در مورد کنترل قیمت. اما نه در این مورد.

به همین دلیل کنترل قیمت ها به طور معمول بد

در اقتصاد, قیمت یک محصول داده می شود به طور کلی تمایل به پیدا کردن آن “تعادل” که در آن عرضه و تقاضا با هم برابر هستند.

کمبود خوب نتایج به طور معمول از یک افت ناگهانی در عرضه – برای مثال یک کارخانه می شود ضربه طوفان – و یا اینکه قیمت آن کمتر از این تعادل است. در این مرحله بیشتر مردم می خواهند برای خرید محصول از شرکت ها در حال حاضر به فروش در این قیمت. به طور معمول با کاهش عرضه می تواند قیمت به افزایش است. اما از زمانی که قیمت کنترل کمبود باقی مانده است.

برای اکثر کالاهای آن را غیر عاقلانه است به اعمال کنترل قیمت ها به دلیل آن باعث می شود شرکت ها برای تولید و یا ارائه کمتر از خوب که نیروهای نوعی از سهمیه بندی که آیا اعمال شده توسط شرکت ها – برای مثال محدود کردن تعداد رول کاغذ توالت یک مشتری می تواند خرید و یا دولت است.

در هر صورت کسانی که ارزش و یا ممکن است بیشتر نیاز به یک خوب نمی توانید آن را در حالی که دیگران کمتر نیاز – و یا به سادگی پول بیشتر – می توانید خیلی بیشتر و حتی ذخیره کردن آن است.

وجود سابقه طولانی دولت اجرای کنترل قیمت و سهمیه بندی.

قرون وسطی دولت ثابت و حداکثر قیمت نان. در طول جنگ جهانی دوم دولت ایالات متحده اجازه داده بدون راننده خود را به بیش از پنج خودرو لاستیک و مردم اجازه خرید تنها یک و نیم کیلو شکر در هر هفته است.

در اوایل دهه 1970 دولت کنترل قیمت بنزین منجر به تحریم نفتی 1973 و به پایان رسید تا سهمیه بندی که قادر به پر کردن مخازن خود را در میان کمبود شدید. این کنترل قیمت باعث ویرانی و خشونت است. تا 20 درصد از آمریکایی پمپ بنزین گاهی اوقات تا به حال هیچ سوخت.

آمریکا جیره بندی قند و شکر در طول جنگ جهانی دوم است. AP Photo/رابرت Kradin

چرا ماسک های مختلف هستند

اما ماسک های دست عفونی و واکسیناسیون متفاوت از اکثر کالاهای چرا که آنها ممکن است بهره مندی بیش از فقط فرد با استفاده از آنها.

یک ماسک صورت, برای مثال, ممکن است کمک به کاهش شانس است که او و یا او را آلوده دیگران در این نزدیکی هست. اقتصاددانان این یک “مثبت درونها” و آن را دلیل اصلی CDC شروع توصیه مردم به پوشیدن ماسک ،

پس افرادی که ممکن است آلوده از کشف عطسه یا سرفه را اغلب کل غریبه, یک فرد ممکن است به طور کامل خود را سلامت به حساب زمانی که تصمیم گیری که آیا برای خرید و پوشیدن ماسک. بنابراین زمانی که یک محصول کمیاب می شود, فشار, قیمت, مشکل این است که یک فرد مایل به پرداخت قیمت بالاتر ممکن است کسی که با استفاده از یک ماسک بیشتر به نفع دیگران است.

بنابراین اجازه دهید تصور کنید ، یکی از اولین می توانید خود را به خوبی پرداخت می شود کار حرفه ای را از خانه و رفتن نیست زیرا او از ترس گرفتن coronavirus. دیگر ضروری کارگر است که باید همچنان به انجام خود کم درآمد کار روزمره و در تعامل با دیگران در نزدیکی. زمانی که قیمت از ماسک شاخه تا اولین انسان را به راحتی می توانید استطاعت به منظور تامین برای خود از طریق آمازون اما دیگر قادر به انجام این کار.

پس اولین انسان در تعامل با چند نفر دیگر وجود دارد کمی به نفع خود را با پوشیدن ماسک. اما ضروری کارگر در تعامل با ده ها تن از مردم روزانه, که بدان معنی است که او را به حفاظت از بسیاری دیگر با پوشیدن ماسک.

به عبارت دیگر اجازه می دهد که بازار به جیره کمیاب طریق قیمت های بالاتر به معنی اشتباه مردم به احتمال زیاد به آن را دریافت. برخی از افراد ممکن است تا پایان احتکار ماسک, آیا برای استفاده شخصی یا برای فروش در قیمت حتی بالاتر.

کنترل قیمت ها می تواند کمک به اطمینان حاصل شود کسانی که آنها را بیشتر نیاز دارید مانند پزشکی کارگران در نیویورک آنها را داشته باشد. Noam Galai/گتی ایماژ

بازار گاهی اوقات نیاز به یک کمک کوچک

دو تا از کشورهای تبلیغ به عنوان coronavirus داستان های موفقیت شده اند سهمیه بندی ماسک.

کره جنوبی حدود قیمت به US$1.20 یک ماسک بسیار پایین تر از قبلی قیمت بازار $2.00. و این تحمیل هفتگی جیره از دو ماسک صورت برای هر نفر. تایوان در دولت جیره بندی ماسک برای جلوگیری از وحشت خرید و اولویت بندی تخصیص به سلامت پرسنل. در همان زمان تولید شد یافت به طوری که افراد مجاز 10 ماسک را هر دو هفته.

ایالات متحده می تواند چیزی مشابه. به عنوان مثال دولت می تواند خرید یک سهم بزرگی از ماسک های موجود و توزیع آنها را در قیمت پایین به خانواده ها در مکان های با میزان عفونت در اثر یک کنترل قیمت. یا اگر آمریکایی ها ترجیح می دهند برای جلوگیری از مستقیم دولتی توزیع, دولت فدرال می تواند مجموعه ای از قیمت ها و نیاز است که بیش از دو ماسک فروش می رسد در هر فرد.

این به این معنا نیست که تمام تجهیزات پزشکی باید تحت کنترل قیمت و یا جیره بندی. اما کنترل قیمت کالا مانند ماسک های ضد عفونی کننده دست و یا واکسن هنگامی که تبدیل شدن آنها در دسترس است می تواند مفید باشد اگر انجام این کار کمک می کند تا به منظور محدود کردن گسترش coronavirus.

بازار به طور کلی با این نسخهها کار. اما گاهی اوقات به آن نیاز دارد کمک کند.

[بینش در صندوق پستی خود را هر روز. شما می توانید آن را با گفتگو خبرنامه ایمیلی.]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de