به عنوان بخشی از پروژه بودجه مقابله آقای اندروز توافق برای گسترش CityLink tolling 10 سال 2045 با عوارض به تشدید توسط 4.25 درصد در سال در حدود دو برابر نرخ تورم.

در حال بارگذاری

این کمک خواهد کرد Transurban تولید آن 4 میلیارد دلار کمک به جاده با مالیات دهندگان مجموعه ای به پرداخت معادل 2.7 میلیارد دلار.

پرسید: اگر امتیازی سند برای تمدید تلفات مقابله با Transurban می تواند بازبینی آقای اندروز گفت: “پاسخ من مثبت است.”

نخست وزیر گفت که او را ملاقات کرده بود Transurban اما این شرکت آگاه بود از سمت دولت است.

توسط 2044-45, Transurban می ایستد را به $7.5 میلیارد دلار در حال حاضر از لحاظ ارزش از جدید CityLink عوارض.

در حال بارگذاری

مخالفت زیرساخت های حمل و نقل سخنگوی دیوید دیویس گفت که دولت را مجبور به مذاکره هر گونه تغییرات به صدا درآمده اند سند با Transurban قبل از معرفی آنها در مجلس.

اما آقای دیویس به چالش کشیده برتر به انجام خود را تهدید. “برتر است صحبت کردن در مورد سخت Transurban در حال حاضر اما با توجه به سابقه شما می خواهم که به شک که آیا او را دنبال کنید از طریق.”

آقای دیویس به دنبال متوقف کردن امتیازی سند از تصویب در دولت به مجلس در سال گذشته و در گفت و صبر کنید و ببینید چه چیزی برتر قرار می دهد رو به جلو” بود اما تمایل به رای دادن در برابر هر بیشتر CityLink صدا درآمده اند.

سبزی حمل و نقل سخنگوی سام Hibbins گفت: او می خواست برای دیدن امتیازی سند “scrapped در دسترس نباشد”.

در حال بارگذاری

“این شد یک یار مقابله با Transurban که هرگز نباید جلوتر رفته اند در وهله اول,” او گفت:.

غرب دروازه تونل ساخت و ساز شرکت ها مدعی هستند که مسائل اطراف خاک آلوده به PFAS – مواد شیمیایی مربوط به طیف وسیعی از بیماری ها که منجر به خاموش شدن CFA کالج آموزش در Fiskville – اثبات بسیار دشوار است برای مدیریت.

برای اولین بار از دو 450-تنی و تونل-ماشین آلات حفاری کاهش بود به راه اندازی سایت در Yarraville در ماه اوت گذشته اما نه دستگاه نقل مکان کرد و یک سانتی متر به دلیل کشف PFAS آلاینده ها. دیگر ادامه کار در شرایط پروژه مانند خاموش-سطح شیب دار ساخت.

در حال بارگذاری

دکتر نیک Seddon یکی از پیشرو استرالیا کارشناسان در قراردادهای دولتی گفت: اندروز دولت تا به حال قدرت به تصویب قانون فراگیر است که تغییرات و یا مانع CityLink صدا درآمده اند.

دولت می تواند تصویب قانون حتی اگر آن را مغایر با شرایط قرارداد خود را با Transurban, او گفت:.

“شرکت [Transurban] نمی تواند شکایت دولت اگر این تغییر به قرارداد انجام شده توسط قانون” از استاد افتخاری در کالج آنو از قانون گفت.

با این حال دیوید Donnelly یک شریک در Allens شرکت حقوقی که متخصص در پروژه های زیربنایی گفت: بعید بود که دولت را به سادگی به rip کردن CityLink امتیازی عمل به آن را به شدت آسیب اعتماد سرمایه گذاران.

“تونل ممکن است در یک جهان درد داده PFAS مسائل اما امتیازی با Transurban است که هنوز هم پای” او گفت:.

Crossbench MP دیوید Limbrick یکی از دو حزب لیبرال دموکرات نمایندگان مجلس که مخالف امتیازی سند هنگامی که آن را به یک رای در مجلس.

“من می خواهم برای دیدن جزئیات, اما ما ممکن است از آن راضی دومین بار به عنوان خوب,” او گفت:.

دو Derryn Hinch حزب عدالت نمایندگان مجلس نیز مخالف امتیازی سند و تایید موقعیت خود را تا به حال تغییر نکرده است.

حزب عدالت MP استوارت Grimley گفت: تونل لازم بود برای از بین بردن ترافیک تنگناها اما معامله تحویل داده شده بیش از حد بزرگ یک ثروت باد آورده به Transurban.

“این ظالمانه است که ما در حال حاضر در این موقعیت با توجه به عمومی قوی در مخالفت با این لایحه در سال گذشته,” او گفت:.

اما سهامداران و به نظر می رسد خواستار برتر بلوف در تهدید به تغییر CityLink tolling با Transurban سهم قیمت لغزش تنها به مقدار کمی در روز پنج شنبه.

آقای اندروز گفت: ساز “آشکار” تاکتیک سعی کنید به فشار بیشتر از پول مالیات دهندگان برای مقابله با خاک خواهد موفق نخواهد بود.

یک Transurban سخنگوی گفت: CityLink tolling فرمت شد کلید به دروازه غرب تونل بودجه مقابله و این شرکت مشغول به کار بود با ساختمان سرمایه گذاری مشترک دولت و آژانس حفاظت از محیط زیست برای رسیدن به یک راه حل در مورد چگونه به دور از سنگ و خاک.

بیشترین بازدید فیلم ها در ملی

در حال بارگذاری

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو