پرتره از همی Pomara به عنوان یک مرد جوان: ما چگونه کشف قدیمی ترین بازمانده عکس از یک مائوری

آن است که کمی تعجب می کنم که زندگی همی Pomara توجه نویسندگان و فیلم سازان. ربوده شده در اوایل 1840s گذشت از فرد به فرد نمایش داده شده در لندن و در نهایت رها شده آن است که یک داستان بومی بقا و انعطاف پذیری برای زمان ما.

همی شده است که پایه و اساس شخصیت جیمز Pōneke در نیوزیلند نویسنده تینا Makereti را 2018 رمان خیالی زندگی جیمز Pōneke. و هفته گذشته جشن نیوزیلند مدیر Taika Waititi خود را اعلام کرد تولید شرکت Piki فیلم تطبیق با کتاب برای صفحه نمایش بزرگ – یکی از سه آینده پروژه در مورد استعمار با “صدای بومی در مرکز”.

تا به حال هر چند ما تنها قادر به دیدن همی جوان در یک تاب آبرنگ پرتره های ساخته شده توسط مترادف هنرمند جورج فرانسوی Angas یا سفت woodcut تکثیر در اخبار مصور لندن.

نقاشی بر روی تحقیق و پژوهش برای ما آینده کتاب امپراتوری اولیه عکاسی و منظره: جهانی حرفه ای چاخان daguerreotypist J. W. Newland (Routledge نوامبر 2020) ما هم اکنون می توانید کشف ناشناخته عکس از همی Pomara نما در لندن در سال 1846.

قابل توجه این daguerreotype نشان می دهد که مشتاق مرد جوان دور از خانه, پوشیدن سنتی korowai (عبا) خود را عمدتا رتبه. آن را تقریبا قطعا ساخته شده توسط Antoine Claudet یکی از مهم ترین چهره در تاریخ اولیه عکاسی است.

همه شواهد در حال حاضر نشان می دهد تصویر است که نه تنها قدیمی ترین بازمانده عکس از Hemi بلکه احتمالا قدیمی ترین بازمانده عکاسی پرتره از هر مائوری فرد است. تا به حال یک پرتره از کارولین و سارا برت گرفته شده در اطراف 1853 تصور می شود قدیمی ترین تصویر از جمله.

برای چندین دهه این تصویر منحصر به فرد نشسته است unattributed در کتابخانه ملی استرالیا است. اکنون زمان آن است که برای اتصال آن با دیگر پرتره از Hemi او بیوگرافی و گسترده تر گفتگو در مورد بومی زندگی می کند در طول امپریال سن.

‘Hemi Pomare’, 1846, سربار, رنگ اعمال می شود سه ماهه-صفحه daguerreotype به احتمال زیاد قدیمی ترین بازمانده تصویر عکاسی از یک مائوری. کتابخانه ملی استرالیا

یک پسر در خارج از کشور

همی Pomara رهبری یک زندگی فوق العاده. متولد در حدود سال 1830 او نوه رئیس Pomara از راه دور جزایر چتم کردن ساحل شرقی نیوزیلند. پس از خانواده اش به قتل رسید در طول دوران کودکی خود را توسط یک مهاجم مائوری گروه Hemi کشف و ضبط شد توسط یک معامله گر که او را به سیدنی در اوایل 1840s قرار داده و او را در یک مدرسه شبانه روزی.

انگلیسی گرد, هنرمند, جورج, فرانسوی, Angas سفر کرده بود از طریق نیوزیلند به مدت سه ماه در سال 1844 تکمیل طرح ها و watercolours و غارت آثار فرهنگی. بعدی خود متوقف شد سیدنی جایی که او مواجه می شوند Hemi و در زمان “ع” از او در حالی که به مصور سخنرانی در سراسر New South Wales.

Angas نقاشی Hemi برای نسخه گسترش یافته از این سخنرانی سری تصاویر از بومیان و مناظر استرالیا و نیوزیلند هم با 300 پرتره از زندگی اصلی ستاد با خانواده های خود.

در این فیلم تصویر مرد جوان به نظر می رسد سازمان حفاظت محیط زیست-چشم و شاد. Hemi را اطفال تشکیل شده است تقریبا به طور کامل کفن سفید استادانه کمرنگ korowai در خور خود را عمدتا اصل و نسب.

یقه پیراهن سفید به کافهای از شلوار سفید و شسته و رفته کفش های سیاه و سفید اوج از در غیر این صورت پوشاند پوشاک. همی به تصویر کشیده است به عنوان یک آرمانی استعماری موضوع متمدن و در عین حال بی گناه شاهوار و در عین حال از خود راضی.


ادامه مطلب: برای ایجاد انسجام اجتماعی صفحه نمایش ما نیاز به نشان دادن همان تنوع چهره ما می بینیم در خیابان


Angas سفر به لندن در اوایل سال 1846 با او مجموعه خود را از آثار هنری غارت آثار باستانی و همی Pomara.

همی به نظر می رسد در بریتانیا و خارجی موسسه به دنبال مخاطبان خصوصی با ملکه ویکتوریا و پرنس آلبرت. از آوریل سال 1846 او قرار داده بر روی صفحه نمایش خود را عمدتا از لباس به عنوان یک زندگی تابلو در مقابل Angas را watercolours و در کنار قوم نگاری مواد در مصر هال لندن.

مصر هال “نمایشگاه” بود و تحسین توسط لندن تماشاگر به عنوان “جالب ترین” فصل و همی پرتره حک شده برای اخبار مصور لندن. در اینجا کمی مسن تر به دنبال Hemi به نظر می رسد با آینه سایه پوست و غرفه stiffly با یک تشریفاتی کارکنان زیادی زینتی ماورا در اطراف گردن و درست پر روسری ،

یک آرمانی استعماری موضوع: جورج فرانسوی Angas, ‘Hemi, نوه Pomara رئیس جزایر چتم’, 1844-1846, watercolour. الکساندر Turnbull کتابخانه

عکاسی پایونیر

همی شد در جلسه انجمن سلطنتی است که به عنوان بار ثبت شده در آوریل 6, بود, با حضور تعداد زیادی از مردم از جمله چارلز دیکنز, چارلز داروین و پیشگام مستقر در لندن فرانسوی daguerreotypist آنتوان Claudet.

آن را در اطراف این زمان Claudet احتمالا ساخته شده سه ماهه-صفحه daguerreotype ماهرانه رنگی با رنگ های Hemi Pomara در صحنه و لباس.

Daguerreotype خریداری شد و در سال 1960 توسط پیشگام استرالیا عکس مورخ و حمایت کتابخانه ملی استرالیا, عکاسی, مجموعه, اریک Keast برک. اگر چه دیجیتالی آن شده است تا حدی شناسه و طفره رفت attribution تا به حال.

غیر منتظره ای برای عکاسی پرتره از این دوره همی نشان داده شده است ایستاده در تمام طول او اجازه می دهد به مدل تمام ویژگی های خود را korowai. او به شمار میان ساز از یک شهری استودیو پرتره. این خط افقی در حال اجرا در سراسر وسط پرتره نشان می دهد daguerreotype گرفته شد در برابر panelled دیوار به جای یک استودیو پس زمینه, احتمالا در جلسه انجمن سلطنتی.

همی رشد کرده است پس از Angas را watercolour اما تر و تمیز در سجاف از korowai است که بناست به عنوان همان جامه فرسوده در اوایل نقاشی. آن خالدار زیرین نیز نشان می دهد آن را به عنوان یک در اخبار مصور لندن حکاکی.

همی پوشد kuru pounamu (گرین استون گوش آویز) از ارزش قابل توجه و دوباره نشان می دهد خود را عمدتا وضعیت. او دارای یک پتو onewa (کوتاه-رفتار سلاح) نزدیک به بدن خود و پر طرفدار لنگی طرفداران از زیر موهای خود را.

ما از نزدیک مورد بررسی قرار گرفت ظریف تصویر, جلا بشقاب نقره ای که در آن عکاسی شکل گرفته و چرم مورد که در آن قرار داده شد. Daguerreotype شده است ماهرانه رنگ-رنگی به برجسته دوزی لبه korowai در همان قرمز عمیق سایه آن رنگ در Angas را watercolour.


ادامه مطلب: مدیر علم در Kew: از آن زمان به decolonise گیاه شناسی مجموعه


باقی مانده از korowai ماهرانه رنگی با رنگ قهوهای مایل به زرد. همی چهره و دست ها باید مقدار متوسطی از پوست رنگ اعمال می شود. تعداد بسیار کمی از پزشکان خارج Claudet استودیو را رنگی daguerreotypes به این سطح از واقع گرایی در عکاسی اولین بار در دهه گذشته است.

نشانه مهر به پشت صفحه نمایش آن بود که تولید در انگلستان در اواسط 1840s. نوع مورد و مات نشان می دهد آن را بعید است که ساخته شده توسط هر عکاس دیگری در لندن ،

‘نیوزیلند جوانان در مصر سالن پیکادلی’, حکاکی چوب ، اخبار مصور لندن, 18 آوریل 1846.

بقا و انعطاف پذیری

پس از دوره کوتاه به عنوان یک لندن “مشهور” همی رفت به دریا در کالیب Angas. او غرق در باربادوس و در بازگشت خود را روی الیزا ضرب و شتم توسط همسر اول بود که سعی کردم زمانی که کشتی به لندن بازگشت. همی منتقل شد به “مراقبت” از معاون فرماندار ادوارد جان ایر که chaperoned او را به نیوزیلند, در اوایل دسامبر سال 1846.

همی داستان است که سخت تر برای ردیابی از طریق سابقه تاریخی پس از بازگشت به اوکلند در اوایل سال 1847. ممکن است او به لندن بازگشت و به عنوان یک مرد متاهل با همسر و فرزند و نشسته بعد carte de visite پرتره. اما این واقعیت باقی می ماند با سن هجده او در حال حاضر شده است این موضوع از یک مجموعه از استعمار پرتره های ساخته شده در سراسر رسانه ها و قاره است.

با اخیر فوری بحث در مورد چگونه ما به یاد داشته باشید ما گذشته استعماری و حرکت به اصلاح بومی, تاریخ, داستان, مانند همی Pomara هستند بسیار مهم است. آنها آن را روشن است که حتی در اوج استعمار fetishisation بقا و فرهنگی بیان شد ممکن است و هنوز هم با قدرت رمزگشایی امروز.

برای biographers زندگی مانند Hemi را تنها می توان در کاوش های عمیق و گسترده آرشیوی پژوهش است. اما بسیاری از Hemi داستان هنوز evades رسمی سوابق استعماری. به عنوان Taika Waititi فیلم پروژه نشان می دهد که لایه بعدی از تفسیر باید رانده بومی اروپا ،


نویسندگان این مقاله می خواهم به اذعان اواخر راجر Blackley (دانشگاه ویکتوریا ولینگتون), Chanel, کلارک (سرپرست مائوری مجموعه, Auckland یادبود جنگ موزه) Nat ویلیامز (سابق گنجینه متصدی کتابخانه ملی استرالیا) دکتر فیلیپ جونز (ارشد متصدی موزه جنوب استرالیا) و پروفسور جفری Batchen (به استادی کرسی تاریخ هنر دانشگاه آکسفورد) خود را برای کمک ارزشمند با تحقیقات خود را.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de