فقیر اندونزی خانواده هستند بیشتر احتمال دارد به فرستادن دختران خود به ارزان, مدارس اسلامی

این مقاله بخشی از یک سری برای بزرگداشت روز جهانی زن در 8 مارس.


اندونزی یکی از بزرگترین و متنوع ترین سیستم های آموزش و پرورش در جهان است. این شامل هزاران نفر از مدارس اسلامی و یا مدارسکه تهیه کردن به طور انحصاری به نیازهای آموزشی کودکان از مسلمان خانوار.

این مدارس وجود داشته باشد در کنار ترکیبی از انواع دیگر مدارس است. این شامل نمونه دولتی و خصوصی “سکولار” مدارس و همچنین خصوصی مدارس اسلامی که همه تحت وزارت آموزش و پرورش و استخدام برنامه درسی ملی است.

برای اندونزی مدارسکه زیر نظر وزارت دین یک سیستم دوگانه شايع است.

جریان اول کسانی هستند که اتخاذ یک سیستم مدرن که در آن سهم بیشتری اسلامی افراد در حال تدریس در کنار “سکولار” افراد است. فارغ التحصیلان خود را شبیه به مدرن به سبک مدارس اما متمایز با داشتن درک بهتر از اسلام است.

دوم جریان از مدارسمانند pesantrens (اسلامی مدارس شبانه روزی) آموزش مطالعات اسلامی با تاکید بر کلاسیک عربی کتاب است. فارغ التحصیلان خود را به عنوان مذهبی مبلغان و ائمه مساجد.

توزیع فضایی از تعداد مدارس اسلامی (همه نوع با هم گرفته) و ثبت نام در اندونزی. اسدالله & مالکی, 2018, نویسنده ارائه شده

بیشترین تعداد مدارس در اندونزی, اما هستند کسانی که به طور انحصاری ارائه آموزش اسلامی. آنها معمولا بدون عمل دولت ثبت و باقی می ماند در خارج از دولت اجراء.

مدارس در اندونزی بیش از دو برابر در تعداد – از سراسر 63,000 بین سال های 2002 و 2003 به حدود 145,000 بین سال های 2011 و 2012 – با توجه به رونق رسمی در مدارس به رسمیت شناخته نشده توسط دولت است.

در 2011-2012 دوره به رسمیت شناخته نشده مدارس اختصاص بیش از 17 درصد از تمام مدارس. به رسمیت شناخته شده و مدارس نیز سهم بالایی در سطح متوسطه – 31 درصد و 36 درصد برای راهنمایی و متوسطه ارشد سطح بود.

ما تحقیقات منتشر شده در مجله بین المللی آموزشی توسعه می یابد که نه تنها اندونزی مدارس سیستماتیک جذب کودکان از خانواده های فقیر اما خانواده های فقیر نیز هستند احتمال بیشتری برای فرستادن دختران خود به مدارس نسبت به برادران خود.

توضیح “دختر اثر”

تحقیقات ما شامل حدود 200000 اندونزی کودکان 5-18 سال است. داده های کشیده شده از اندونزی ملی اجتماعی و اقتصادی بررسی در حالی که اطلاعات در دسترس در برخی از روستاها آمده از روستای سرشماری سوابق هر دو در سال 2005.

با تجزیه و تحلیل این ترکیب مجموعه داده های ما پیدا کردن اندونزیایی کودکان از خانواده های فقیر روستایی مکان و کمتر تحصیل کرده پدر و مادر هستند بیشتر احتمال دارد به ارسال به مدارس. این قضیه صادق است برای مدرسه خصوصی ثبت نام.

این مطابق با مفاهیم موجود که مدارس ارائه یک جایگزین ارزان قیمت به اندونزی هزینه شارژ مدارس خصوصی.

اما زمانی که ما بیشتر بررسی نحوه انتخاب مدرسه متفاوت است بین پسران و دختران, آنچه ما در بر داشت بود و نه گیج کننده است.


ادامه مطلب: برابری جنسیتی در مدارس در کشورهای مسلمان: می توان آن را


اگر چه هزاران نفر از مدارس – مدارس و یا در غیر این صورت – در حال ارائه دسترسی به آموزش و پرورش برای هر دو جنس وجود دارد هنوز هم یک پدیده غیر قابل توضیح: دختران به میزان قابل توجهی بیشتر احتمال دارد به در مدارس.

پسران در در دست, لذت بردن از احتمال بالاتر از ثبت نام در غیرارخالق مدارس.

به طور متوسط اثر بودن یک دختر در خصوصی غیرارخالق ثبت نام منفی است و هشت درصد کمتر از پسران با شبیه خانواده پس زمینه. صرف نظر از محل سکونت (اعم از آن است که در این کشور پرجمعیت ترین جزیره جاوه یا نه و یا روستایی در مقابل شهری) پدر و مادر نفع مدارس برای دختران.

با توجه به دامنه تحقیقات ما ما قادر به قطعی درک چه چیزی باعث این “دختر اثر”. اما ما hypothesise تعدادی از غیر اقتصادی انگیزه ممکن است توضیح دهید که دختر تعصب در ارخالق انتخاب در خانواده هایی که در فقر زندگی می کنند.

نسبتا بالاتر حضور دختران در مدارس ممکن است تا حدودی منعکس کننده رشد تاثیر محافظه کار ایدئولوژی در روستایی در اندونزی.

برای مثال یک شبکه از سلفی مدارس پدید آمده است. آنها ترویج هنجارهای زن انزوا که محافظه کار پدر و مادر در مناطق روستایی ترجیح می دهند. در این مدارس دانش آموزان ملزم به اتخاذ کدهای لباس مانند نقاب.


ادامه مطلب: چرا بالا بردن حداقل سن برای ازدواج کافی نیست برای اندونزی برای پایان دادن به کودک عروس


دوم فرصت های اقتصادی برای زنان در خارج از خانه از جمله مزایای تولید شغل محدود در مناطق روستایی است. اوایل ازدواج واقعیت برای بسیاری از زنان در چنین مکان.

آموزش و پرورش در یک مدرسه دیده می شود به عنوان مناسب به عنوان دختران مرتب در نقش های سنتی برای تبدیل شدن به یک “همسر خوب”.

تداوم هنجارهای جنسیتی

چگونه این تاثیر توانمندسازی زنان در اندونزی است ؟

بین المللی شواهد نشان می دهد مهم محافظه کاری در میان ارخالق دانش آموزان به طور کلی و فارغ التحصیلان زن به طور خاص در رابطه با نقش های جنسیتی و نگرش است.

به طور مشابه, سنت های پدرسالارانه همچنان به نفوذ ترین اندونزی مدارس.

برای مثال برخی از تحقیقات نشان داده است که به متون دینی استفاده می شود در اندونزی اسلامی در مدارس تقویت سنتی روایات بر نقش زنان در خانواده. گزارش های دیگر نشان داد که برخی از ارخالق معلمان تداوم این تصور که زنان کمتر واجد شرایط برای رهبری.

این می آید به عنوان یک نگرانی زنان در اندونزی در حال حاضر نمایندگی در بازار کار با حدود 46.3 میلیون کارگر – تنها حدود 38 درصد از نیروی کار در سال 2017.

برای بسیاری از زنان در مناطق روستایی یک کار است که به عنوان مهم به عنوان یک زن و شوهر است. آینده نگر دامادی در اقتصادهای توسعه نیافته و مردسالار جوامع تقاضا ارزش مانند اطاعت از خود گذشتگی و تسلیم از خود همسران در آینده. محافظه کار آموزشها در مدارس تنها ممکن است در پاسخ به چنین خواسته است.

این آموزه خطر تقویت کلیشه های جنسیتی و کاهش طیف وسیعی از نقش های اجتماعی موجود به زنان است.

با تاکید بر این “وظایف همسر”, ارخالق آموزش و پرورش ممکن است تداوم محافظه کار هنجارهای جنسیتی در اندونزی در حالی که جامعه نیز تضعیف تلاش برای توانمند سازی زنان از طریق آموزش و پرورش.

چه باید کرد ؟

در ادامه به گسترش دسترسی به زن تحصیل از طریق به طور فزاینده ای محافظه کار مدارس ممکن است شامل هزینه تجارت آف که این روند می تواند تضعیف اقتصادی و مشارکت سیاسی برای زنان است.

این ممکن است یک انتخاب ایده آل به عنوان دولت مشتاق است تا برای تشویق بیشتر زنان برای ورود رسمی اقتصاد است. اندونزی زنان نرخ مشارکت نیروی کار راکد است. در دو دهه گذشته در آن باقی مانده است تا حد زیادی بدون تغییر در حدود 51%.

اما سیاست های مهار رشد کم هزینه مدارس نیز یک گزینه نیست. نشانه های وجود دارد که نابرابری جنسیتی در انتخاب مدرسه ممکن است یک نتیجه ناخواسته از افزایش تعداد گران مدارس خصوصی.

بنابراین گسترش انتخاب مقرون به صرفه کیفیت مدارس – صرف نظر از ایمان و گرایش و درآمد خانوار – باید یک سیاست اولویت است.


ادامه مطلب: ‘آن را خوب به فقیر’: چرا مبارزه با فقر باقی می ماند به چالش کشیدن در اندونزی


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im