جدیدترین گزارش در نیوزیلند دریاچه ها و رودخانه ها تاکید تلخ اخبار در مورد وضعیت اکوسیستم آب شیرین و هشدار می دهد که تغییر آب و هوا را تشدید تهدیدات موجود.

تقریبا همه نیوزیلند رودخانه در حال اجرا را از طریق شهری و کشاورزی مناطق (95-99%) حمل آلودگی بالای آب دستورالعمل های کیفیت, در حالی که بسیاری از ملت تالاب ها (90%) بوده است خشک شده و بسیاری از گونه های ماهی های آب شیرین (76%) در معرض تهدید هستند و یا در معرض خطر است.

مهم ترین فشار بر اکوسیستم آب شیرین جا به چهار مورد مسائل:

وزارت محیط زیست/آمار NZ, CC BY-SA

تغییر آب و هوا می شود توجه بیش در اوایل ارزیابی منعکس کننده این واقعیت است که یخچالهای طبیعی در حال حاضر کاهش و خاک در حال خشک شدن است.


ادامه مطلب: نیوزیلند شهری آب شیرین رو به بهبود است اما عمده گزارش نشان می دهد که شکاف بزرگی در دانش ما


چه whitebait به ما بگویید که در مورد ماهی های آب شیرین تحت استرس

آخرین ارزیابی بروز رسانی در آب شیرین گزارش در سال 2017 و جامع محیط زیست Aotearoa 2019. آن را تکرار مسائل ما قبل از دیده می شود اما شروع به اجرای توصیه های اخیر توسط مجلس کمیسر محیط زیست (PCE) تماس برای قوی تر ارتباط بین داده ها و مدیریت زیست محیطی.

اثرات بیولوژیکی هستند که در خط مقدم این آخرین ارزیابی. این نشان می دهد که طیف گسترده ای از آب شیرین موجودات زنده در معرض خطر هستند. این آمار برای ماهی های آب شیرین ترین مورد با سه چهارم از 51 گونه های بومی در حال حاضر یا در معرض تهدید یا در معرض خطر انقراض است.

این گزارش با استفاده از یک گروه خاص از ماهی بومی (īnanga یا galaxids) برای اتصال چندین اثرات انسان را در سراسر طیف وسیعی از زیستگاه های مختلف در مراحل زندگی.

Īnanga بهتر شناخته شده به عنوان whitebait ظرافت است که ترکیبی از نوجوانان از شش گونه مختلف گرفتار آنها به عنوان مهاجرت از دریا به رودخانه ها.

Whitebait در نظر گرفته شده است ظرافت در نیوزیلند. شاتر

Īnanga در سنین مختلف و گونه های زنده در زیستگاه های مختلف به طوری که آنها می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای نشان دادن مسائل طیف وسیعی از ماهی های آب شیرین در سراسر اکوسیستم. اصلی ترین عوامل استرس زا عبارتند از: تغییر زیستگاه و آلودگی و مواد مغذی اضافی استفاده از آب برای آبیاری و تغییر آب و هوا.

تغییر آب و هوا انتظار می رود که به تشدید تنش موجود بومی موجودات زنده مانند īnanga صورت و حفاظت از زیستگاه خود به معنی درک چه مقدار از آن خواهد شد کاهش جریان آب و ایجاد داغتر و خشک کن شرایط.

پر کردن شکاف در درک

استفاده از موجودات زنده برای ارزیابی تغییرات زیست محیطی از جمله تغییرات آب و هوایی اثرات واضح است اما گام مهم است. این باعث می شود آن را ممکن است برای در نظر گرفتن تغییرات آب و هوایی در راه است که مطابق با محیط زیست گزارش قانون نیاز به گزارش “بدن از شواهد”.

این آخرین گزارش خود در پاسخ به PCE نگرانی در مورد شکاف ها در دانش ما که مطرح شد در محیط Aotearoa 2019 است. استراتژی جدید برای پر کردن حفره های بزرگ در دانش ما دارای سه اولویت: دانستن و نظارت بر آنچه که ما باید آنچه که ما ممکن است از دست دادن, و, کجا و چگونه ما می تواند به ایجاد تغییرات.


ادامه مطلب: شش راه برای بهبود کیفیت آب در نیوزیلند دریاچه ها و رودخانه ها


این گزارش که mātauranga مائوری فرایند با استفاده از دانش بومی در مورد محیط زیست می تواند پر کردن شکاف ها در داده ها و یا اضافه کردن بینش. سایر روش ها و مدل مانند مواد مغذی بودجه حالات نیز سزاوار توجه است.

یک خبر خوب وجود دارد و همچنین. برخی از آلودگی نگرانی ممکن است جزئی و یا محدود به مناطق بسیار کوچک. این شامل چندین به اصطلاح ظهور آلاینده ها مانند مقاوم در برابر آتش که کشف شده در آب های زیرزمینی در اطراف فرودگاه اما در حال حاضر ممنوع و یا محدود شده است.

قطعه دوم از خبر خوب این است که راه های جدید از تحصیل در رشته محیط زیست می تواند کمک به پر کردن شکاف عمده. برای مثال دریاچه ها ممکن است با ثبات تر از شاخص های سلامت آب شیرین از رودخانه ها و نهرها اما تنها 4 درصد (حدود 150) از نیوزیلند 3,820 بزرگتر دریاچه ها به طور منظم نظارت شوراهای منطقه ای.

برای تقریبا 300 لیکس این گزارش شامل یک شاخص از گیاهانی که در آنها زندگی می کنند و برای بیش از 3000 وجود دارد در حال حاضر يکي از روش برآورد آب دریاچه با کیفیت. اطلاعات بیشتر در حال تبدیل شدن به در دسترس با استفاده از به روز رسانی برآوردهای داده های ماهواره ای در 20 سال گذشته و رسوب هسته به بازسازی شرایط محیطی در طی چند صد سال است.

متاسفانه داده ها از دریاچه را تایید روند کلی آب شیرین کاهش اما حداقل چند فرم از مکمل اطلاعات باید به ما کمک کند برای مدیریت نیوزیلند اکوسیستم آب شیرین بهتر است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im