واکنش دولت به این بیماری همه گیر کوروناویروس کاملا نشان می دهد که اهمیت حفظ ارتباط قوی بین علمی و سیاسی جوامع است.

فدرال و استانی رهبران سیاسی در کانادا در حال همکاری نزدیک با کارشناسان علمی به سرعت گسترش عفونت مبارزه با اطلاعات غلط و پاسخ به سرعت و به طور موثر.

متاسفانه ما نیز دیده می شود در برخی موارد آسیب است که تضعیف نقش علم در سیاستگذاری می شود.

آیا در زمان بحران یا نه سازنده ادغام شواهد علمی را در تصمیمگیریهای سیاسی تقویت سیاست طرح بهبود کیفیت بحث و منجر به قوی و مقرون به صرفه و نتایج موفقیت آمیز برای جامعه است.

با وجود اهمیت علم در جامعه — و منظور ما از علم در وسیعترین مفهوم آن از جمله طبیعی, بهداشت و علوم اجتماعی — وجود فاصله قابل توجهی بین علمی و سیاسی حوزه است.

این شکاف در جریان “post-حقیقت” دوران که در آن نقش علم تبدیل شده ضعیف در بسیاری از نهادهای عمومی و اغلب بی اعتبار به نفع واگذار شده و تامین منافع است. آن را نیز به طور فزاینده ای دشوار برای سیاست گذاران به حرکت رو به رشد کمیت و انواع پژوهش های علمی و ارزیابی اعتبار آن است.

به منظور استفاده کامل از دانش ما منابع ما نیاز محققان از تمام رشته ها به تعامل با سیاستگذاری روند. با این حال محققان در حال کمتر در سیاست و حکومت در سراسر جهان است. کانادا از این قاعده مستثنی است. اخیر تجزیه و تحلیل نشان داد که رشته های علمی به شدت کمتر در پارلمان است.

چرا بیشتر دانشمندان در سیاست ؟

دانشمندان اغلب به تصویر کشیده شده است که به دنبال پایین از برج عاج و بسیاری از محققان هنوز درک علم به خارج و یا “بالا” سیاست و زندگی روزمره است. تعداد فزاینده ای از دانشمندان در سراسر جهان تشخیص نیاز به همکاری و مشارکت در سیاستگذاری فرایند اطمینان حاصل شود که جامعه را می توانید حداکثر بهره را از دانش است که علم تولید می کند.

پس چرا تا چند دانشمندان اجرا برای دفتر و یا تعامل با سیاست گذاران?

یک مشکل کلیدی این است که درگیر شدن در سیاست های دولت است نه پاداش خوبی توسط موسسات دانشگاهی. داده های سنگین مطالبات در راستای زمان می توان آن را دشوار است برای توجیه فعالیت هستند که به طور معمول شناخته شده به عنوان معیار پیشرفت تحصیلی توسط موسسات تحقیقاتی و یا سازمان های مالی است.

در علاوه بر این به عدم حرفه ای, انگیزه, چند دانشمندان می دانند که چگونه به برقراری ارتباط موثر با سیاستمداران ارزشمند و به موقع ورودی به سیاست سوال و یا تماس با نمایندگان دولت. در حالی که کانادا سیاست گذاران تکیه بر کمیته های مجلس به بررسی و استفاده از شواهد علمی و دانشگاهیان و تا حد زیادی غافل از این کمیته روند و یا چگونه به درگیر شدن.

علم در دیدار مجلس

ما ممتاز بود و در میان دانشمندان شرکت کننده در کانادا افتتاحیه علم در دیدار مجلس در نوامبر سال 2018 است.

این رویداد غیر حزبی گرد هم آورده دانشگاهیان و سیاست گذاران به ترویج درک متقابل از نقش مربوطه خود را و به ایجاد روابط جدید بین دو جامعه. بر اساس یک مدل تاسیس در استرالیا با بیش از 20 سال پیش به کانادا سیاست علمی مرکز و مونا Nemer کانادا ارشد علوم مشاور همکاری برای هماهنگی این دو-برنامه روز در پارلمان هیل.

علم در دیدار مجلس شامل کارگاه های آموزشی که در آن دانشمندان به بحث روش برای ارتباط موثر ساختار دولت و قوه مقننه فرآیندهای ملی علوم مربوط به مسائل مربوط به سیاست و روش خود را به کمک نمایندگان مجلس و سناتورها برای پیشبرد شواهد مطلع سیاست.

شرکت کنندگان در اولین جلسه از “علم مطابق با مجلس’ برنامه با مونا Nemer کانادا ارشد علوم مشاور. (کانادا سیاست علمی مرکز), نویسنده ارائه شده

ساختمان در تجربه ما از علم در دیدار مجلس ما پیشنهاد شش توصیه برای بهبود علم سیاست و روابط در کانادا.

1. ادغام سیاست های عمومی ارتباطی به آموزش دانشگاهی

ارتباطات موثر با سیاست گذاران یک مهارت کلیدی است که محققان باید توسعه اگر آنها به تسهیل اختلاط علم به سیاست. در عین حال این عنصر از دست رفته است از مهمترین برنامه های تحصیلات تکمیلی و دانشکده آموزش.

ما ادعا می کنند که از جمله سیاست های مهارت های ارتباطی توسعه به آموزش های حرفه ای ارائه خواهد شد که زمان و نسل های آینده از دانشمندان با ابزار لازم برای تعامل با سیاست گذاران.

2. توسعه مشوق هایی برای سیاست تعامل

محققان شناسایی عدم حرفه ای انگیزه برای سیاست تعامل به عنوان یک دلیل مهم که چرا یک شکاف موجود بین علم و سیاست.

ما توصیه می کنیم که دانشگاهها و اعطای سازمان مشاهده سیاست های ورودی مانند جلسه یادداشت و یا کمیته شهادت به عنوان معتبر خروجی پژوهش و خدمات به منظور ارتقاء و بودجه برنامه های کاربردی. علاوه بر این به ساده دانشکده تعامل با فرایند سیاست های دفاتر توسعه می تواند نظارت بر مجلس کمیته برنامه و هشدار محققان به فرصت ها به کمک تخصص خود.

3. ایجاد و حمایت از انجمن ها برای نامزدی عمومی آموزش

ما تحسین تلاش برای ایجاد کانادا علم سیاست کمک هزینه های تحصیلی و کمک های مالی فرصت برای دانشمندان به شرکت در فعالیت های آموزشی با تمرکز بر مهارت های ارتباطی.

علم مطابق با مجلس نشان داده است که پتانسیل برای رشد به عمده ظرفیت ساز در این منطقه است. شروع با نسخه دوم برنامه ریزی برای کاهش, توصیه ما به بودجه این برنامه به صورت سالانه به ادامه معرفی دانشمندان از رشته های متنوع و پس زمینه به سیاستگذاری روند.

4. ایجاد یک صندلی پژوهش در ارشد علوم مشاور دفتر

ما پیشنهاد ایجاد مراجعه به صندلی تحقیقات در دفتر رئیس علوم مشاور. این اجازه می دهد دانشمندان برای یادگیری و توسعه استراتژی های جدید برای یکپارچه سازی علم به سیاست است. این موقعیت می تواند به شکل کارآموزی ماندگار از چهار ماه تا یک سال برای محققان شرکت کننده در این علم در دیدار مجلس برنامه.

5. ایجاد علم و سواد فرصت برای نمایندگان مجلس

نمایندگان مجلس باید در ارائه فرصت های بیشتر به منظور افزایش سواد علمی خود را از طریق دانشگاه و جامعه بازدید هدفمند آموزشی و کارگاه های آموزشی و یا جفت شدن با دانشمندان. این امر موجب افزایش درک علمی چشم انداز در کانادا از جمله نحوه دسترسی به اطلاعات معتبر از جامعه علمی است. دسترسی به مربوط به اطلاعات علمی نیز می تواند تسهیل همکاری بین دانشگاهی پژوهشگران و تحلیلگران از کتابخانه مجلس که منتشر تحقیق و سند به نام HillNotes.

6. گسترش علم در دیدار مجلس به سطوح دیگر دولت

در کانادا قانونی قدرت در حال توزیع در میان دولت های فدرال و استانی/ارضی دولت ها و در هماهنگی با سازمان ملل, Inuit و متیس ملت جوامع است. در حالی که شهرداری گزارش به طور مستقیم به ولایت آنها اغلب باید مستقیم ترین روابط به ساکنان محلی است. ارتباط قوی بین دانشمندان بومی رهبران و اعضای شوراهای شهری و استانی مجامع قضایی هستند و بنابراین به همان اندازه مهم است به عنوان لینک با قانونگذاران فدرال.

هر دو دانشمندان و سیاست گذاران در نظر گرفته افتتاحیه علم در دیدار مجلس رویداد بسیار موفق است. ما امیدواریم که درس های آموخته شده را می توان به تقویت این برنامه به منظور ترویج فرهنگ قوی از علم در کانادا زندگی عمومی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو