طنز سیاسی یک تجاوز به عنف مشکل

در سال 2017, یک رژه شناور های غول پیکر مدل دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن تجاوز مجسمه آزادی سفر در خیابان های شهر دوسلدورف به عنوان بخشی از آلمان سالانه افزایش یافت دوشنبه کارناوال. شناور همواره امریکا را نقض تحت مغلوب ساختن پیشی جستن قدرت. دوم شناور که سفر پشت نشان داد مجسمه آزادی در نظر گرفتن انتقام او brandishing مغلوب ساختن پیشی جستن سر قطع شده.

بانوی آزادی ممکن است پیروزی در پایان اما با استفاده از تجاوز به یک استعاری بدن زن به عنوان نماد فساد رز دوشنبه کارناوال بازی به یک سنت گسترده تر از خشونت های جنسی در طنز سیاسی.

استعاری بدن زن استفاده شده است به نمایندگی از موسسات و اخلاق و جوامع از الهه باستان. آنها هنوز هم در اطراف ما – فقط فکر می کنم از مجسمه آزادی بانو عدالت از مجالس و مادر زمین به عنوان چند نمونه. هر یک از این personifications است که اغلب به تصویر کشیده شده در یک دولت از تخلف.

کاریکاتوریست Zapiro کار “تجاوز از عدالت” به عنوان مثال به تصویر می کشد در آفریقای جنوبی جاکوب زوما آماده به تجاوز به یک زن دارای برچسب “سیستم عدالت” است که برگزار می شود توسط اعضای حزب کنگره ملی آفریقا. یک چکیدن showerhead چوب از سر او در اشاره به زوما را شهادت در طول یک سال 2006 تجاوز به عنف در دادگاه که او باران بعد از رابطه جنسی برای محافظت از خود را از HIV.

با توجه به Zapiro کارتون نشان دهنده “سوء استفاده از سیستم عدالت” و الهام گرفته شده بود تلاش برای جلوگیری از یک فساد, پرونده احمدی رسیدن به دادگاه.

کارتون در مورد جاکوب زوما که باعث جنجال. ویکیپدیا

کارتون به سرعت جنجال تولید شده با شکایت به کمیسیون حقوق بشر که آن را توهین آمیز نواخته لود و حساس در یک کشور که در آن تجاوز جنسی است “شایع”.

Zapiro توجیه تصویر خود را با این ادعا که “معنای این کارتون کاملا بدیهی است استعاری” نشان دادن “سوء استفاده از سیستم قضایی نیست از یک زن واقعی”.

اما حتی اگر این استعاره از تجاوز satirise قدرت آنها نیز ایجاد قدرت بیشتر عدم تعادل.

Zapiro عمدا نقش بر زوما قبلی مورد تجاوز به عنف با استفاده از تجارب قربانی را گسترده تر سیاسی نقطه. نقض شاکی می شود که تخلف از کل سیستم عدالت. او تبدیل شده است به شکل از عدالت در همان زمان به عنوان نقض شده است به کار به عنوان یک طنز خودرو. او مضاعف بهره برداری برای اولین بار به عنوان یک قربانی تجاوز و سپس به عنوان یک استعاره.

Satirising #metoo

زمانی که برت Kavanaugh منصوب شد به دادگاه عالی ایالات متحده در سال 2018 با وجود اتهاماتی که به او تجاوز جنسی روانشناسی پروفسور کریستین Blasey فورد زمانی که آنها هر دو نوجوانان, یک کارتون به نظر می رسد به تصویر می کشد بانوی عدالت برگزار می شود توسط مرد اسلحه تحمل خواه آرم.

به طور مشابه, بانوی عدالت به تصویر کشیده شد ناخودآگاه پشت یک آشغال به عنوان یک مرجع تکان دهنده با گذشت شش ماه محکوم به ما دانشجو براک ترنر برای آزار جنسی ناخودآگاه زن در دانشگاه استنفورد در سال 2015.

این تصاویر می توان به اتصالات برای جنایات وحشتناک آنها را به تصویر بکشد اما پویایی قدرت در بازی در استعاره هنوز اریب.

در Daryl Cagle را توصیف ترنر مورد تمرکز است که در واقع هارون Persky قاضی است که تصمیم بر این حکم است. او تنها برچسب رقم در تصویر و تنها به صحبت می کنند. قربانی در کارتون تشخیص است به عنوان بانوی عدالت – نه واقعی-زندگی قربانی, Chanel, میلر.

با استفاده از یک استعاری شکل زن تصویر دیگر نشان دهنده میلر رنج می برند اما فساد گسترده تر از سیستم حقوقی آمریکا و ورشکستگی اخلاقی از Persky به عنوان یک قاضی. او پنهان از این گسترده تر استعاره.

این تصاویر از تخلف نیست در مورد حمله در همه. آنها تنها با استفاده از تجاوز به عنوان نماد فساد گسترده تر. رنج های فردی زنان می شود کمی بیش از یک دستگاه. این کارتون در واقع نه در مورد زنان بلکه مردان است.

ایده های تازه, لطفا

Zapiro ادعا کرد که خود بحث برانگیز کارتون نمی تواند در نظر گرفته شود بیان نفرت به عنوان آن را “تحریک آسیب برساند”. او همچنین با اشاره به آزادی “دلقک فضایی” که در آن کاریکاتوریست باید اجازه داده شود به “تصویر کشیدن وقایع و شخصیت ها” در یک برنامه به طور بالقوه تهاجمی راه است.

اما تکرار تصاویر از نقض می توانید انجام دهید آسیب های اجتماعی با تقویت آسیب رساندن به نقش های جنسیتی. در این انیمیشن مرد قدرت است که بارها و بارها در ارتباط با سلطه. زنان نیز به طور مستمر ارائه شده به عنوان آسیب پذیر و قربانیان.

آنها به معنای satirise نر قدرت اما این کارتون در واقع تکثیر نابرابر روابط جنسیتی که بازی به تجاوز گسترده تر فرهنگ است. در پی #metoo و #timesup حرکات آن سخت است به راحتی کاردانی به موضوع تجاوز به عنف با بلامنازع “دلقک فضایی”.

آن زمان برای متوقف کردن با استفاده از یک نقض بدن زن به عنوان ما رفتن به نماد سیاسی برای بهره برداری. ما نیاز به پیدا کردن راه های جدید از نقد قدرت مرد است که در آن punchline مرد است و نه زن قربانیان.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>