در هیچ گل سرخ از دهان مناستلا Nyanzi قلم 158 اشعار از Luzira زندان زنان در کامپالا, اوگاندا.

پس از گذراندن بیش از یک سال زندانی می Nyanzi یک فمینیست و فعال علمی, برنده او درخواست تجدید نظر در برابر محکومیت آزار و اذیت سایبر برای مارس 2017 Facebook پست که در آن او با اشاره به اوگاندا رئیس جمهور Yoweri Museveni به عنوان “یک جفت باسن”.

شعر خوانده شده مانند یک فمینیست جنگجو diatribe – گرفتن فرم تا حد زیادی تغییر نیافته بی تکلف اعتراض odes. در این کتاب او ارائه می دهد سه جلد هر شکسته را به سه بخش است. قسمت اول مربوط به زندگی در زندان دوم به فمینیسم و سوم در مورد اوگاندا.

با وجود این ارائه شده سازمان Nyanzi را در هم آمیخته پیام وجود دارد. برای مثال درخشان شعر ویور از تشک در معرض بهره برداری از زندان زنان کارگر در اوگاندا. این است که بدون شک یک feminist, anti-carceral و اوگاندا موضوع است.

استلا Nyanzi حرکات داخل دادگاه در فوریه 20, 2020 در کامپالا, اوگاندا. لوقا درای گتی ایماژ

وطن مادری

در او خشمگین نقد Nyanzi است که در بسیاری از نمایش عالی میهن پرستی: بنابراین بدیهی است که متولد شده از یک مادر و عشق. او نمایش می دهد این عشق در خشم برحق و امید نهایی استرن مخالفت و نظم و انضباط و شدید protectiveness که آفریقایی مادری ارائه کرده است بسیاری از ما است.

از طریق کلمات او ما شاهد غم و اندوه از جدایی او از او سه فرزند; غرور و افتخار در هنگام مراجعه و گریه نکن. ما شاهد یک مادر که نتواند پدر فرزندان او اما هنوز هم به دنبال لذت (در سافو فرصت). او نوسان بین مایلند او را به صبر کردن برای او (شما صبر کنید برای من ؟ ) و مایل لذت برای او از یک اصل و سخاوتمندانه عشق (بدون قفل خود را در صلب).

او سوگواری که “ترک آنها را در سیاسی قربانی او عمیق ترین پشیمانی” حلقه آشنا در یک حافظه تاریخی است که شامل Assata شکور یا وینی Madikizela-ماندلا که شد پاره پاره از فرزندان نیروهای سرکوبگر رژیم.

از همه مهمتر او میهنی motherliness رد فرمت نمادین اجدادی اتصال به Yoweri و جانت Museveni رئیس جمهور و بانوی اول اوگاندا. او توضیح می دهد که بسیاری از “احمق ترسو کاربران و jesters” استفاده از محبت عنوان “پدر بزرگ” برای رئیس جمهور Museveni. او نفی این در نه پدر بزرگ منبیان کرد که او را تنها “او را خائن خائن”.

در این نظر به عنوان مادر فمینیسم و patriot او پیشنهاد بازخرید اوگاندا پرچم طریق مرمت چاله ها و اشک های مسلحانه و خشونت غوطه ور شدن لکه های خون از روی پارچه و اتو کردن آن چین ناشی از شرم. کلمات او قرض درخشان گزاره که ما اساسا دوباره تصور آنچه در آن به معنی مشارکت در یک کشور است. و این که شاید ما انجام این کار توسط مرکز مهارت آموخته از feminised.

در واقع Nyanzi را حرفه ای تمام شده است در خدمات به بیشتر اوگاندا به عنوان یک انسان شناس نترس برای قراردادن خودش در تفاوت است. اغلب به عنوان یک “عجیب و غریب فمینیستی محقق” چه عجیب و غریب در مورد او علمی سهم در این مورد نیست و در رابطه با خود او تمایلات جنسی یا جنسیتی (که موقعیتی همجنسگرایی از سافو فرصت های کنار عموم است به عنوان خوانده شده راست و cisgender). بلکه او بدون مو, کیرخوری, تجزیه و تحلیل به منظور ترمیم خرده اختلافات که منجر به قانونگذاری و فردی خشونت positing بی نهایت Afrofuturist سوال: چه جمعی سلامتی مانند نگاه کنید اگر ما با اتکا بر درک درستی از بزرگتر حقایق متصل مبارزات? چگونه معشوق خود را اوگاندا کرایه اگر حرکت رو به جلو با محبت نقد رفاقت در مبارزه و تمایل به احترام و بالاتر تفاوت ؟

Nyanzi در مرکز واکنش نشان می دهد افسران پلیس در طول یک تظاهرات در برابر پلیس سومی Sadurni/خبرگزاری گتی ایماژ

پایه او سیاسی در جهانی سیاه عطش برای آزادی (قدرت مشت) Nyanzi راستا با رهبران که افزایش یافته است در مخالفت با امپریالیسم و موسسات متولد شده از استعمار فتح. این به این دلیل من شک دارم که Nyanzi تجارب او حبس با افتخار به جای شرم. افتخار که او را حفظ استوار در او میهنی ضد میهن پرستی. به جای آغوش خالی ناسیونالیسم او چالش های رهبری به منظور هموار کردن راه برای پاسخگو حکومت.

منحرف نمیترساند

Nyanzi ترین تحریک آمیز و تحلیل ناشی از تمرکز بر آنچه من برچسب “منحرف جرمانگاری”. است که چگونه کیفری-نظام حقوقی sequesters و سوء استفاده کسانی که تصور به عنوان بی فایده به منظور refashion آنها را به عنوان “بدهکار” به دولت است. فقیر سیاسی مخالف و اقلیت ها محصور به carceral فضاهای. آنها پس از آن مجبور به بهره وری از طریق ایجاد sellable کالا (زیبا Endiro سبد, The OC دارای گاو) و یا به سیاسی اجتماعی و یا مرگ فیزیکی (Asio در زندان درگذشت).

Nyanzi بررسی همه این نمونه ها در گزارشات. چه عجیب است نه جنسی و صمیمی میل که زنان تجربه خود را از جان گذشته به دنبال ارتباط انسان (تاریکی بوسه). این واقعیت است که بشریت محروم است از این زنان توسط کسانی که در قدرت که تصویب غیر اخلاقی و غیر منطقی مضرات در زندانی (قتل مجرم منجر Us, زیبا Nana).

ما این حقیقت جهانی از زندانها مورد بررسی قرار گرفت از طریق یک اوگاندا لنز. مردم با چیزهای زیادی برای ارائه دارد پاش تحریک کردن از طریق تخریب و مورد استفاده برای ایجاد محصولات که از آنها نمی تواند خود بهره مند شوند. آنها را از چپ به مقابله با مقیاس کامل تخریب حداکثر امنیت زندان که در آن سلامت مفاد و مواد غذایی تبدیل به ارز است که بوجود می آیند از چارچوب مجموع محرومیت (قاعدگی, پد ارز, دو Mandazis تنها).

زندانیان برچسب ها رنج می برند به معنای انکار آنها خود را کامل بشریت است. Nyanzi تیز اظهارات در این نوشته است که “این نهاد می تواند درک” او دو جنسیتی, زندان, همسر. اما آن را می شود واضح است که این نهاد را درک نمی کند هر کسی که حتی او برچسب های تقلبی يائسه به جای جنسی یا تولید مثل. در حالی که این ممکن است به نظر می رسد جزئی برچسب يائسه اطلاع منابع توزیع: هر دو عدم پد بهداشتی و انسداد قبل از تولد مراقبت هایی که در نهایت منجر به فاجعه او به عنوان سقط او چهارمین فرزند در زندان است.

جلد کتاب.

در مجموع Nyanzi را بدون گل سرخ از دهان من ارائه می دهد یک مناسب تصفیه شده نگاه به حبس. کلمات او که خام مبتذل و همیشه سیاسی است.

گلویی منشاء گریه او ما را به یاد طبیعت زندان است. این موسسات متولد شدند از شکم اسارت و استعمار; به معنای به بوسیله اسباب گردنده آفریقایی کار و قرنطینه وحدت با آهن و بتن است.

هنگام خواندن این متن Nyanzi قدرت خواستار شما را به رها کردن زیبایی خود را با استانداردها و بپرسید “آیا زیبا اشعار خلع كرديد?”. من اکو این چالش و بالا بردن هیچ گل سرخ از دهان من به عنوان یک مهم سهم به سابقه طولانی از زنان آفریقایی مقاومت به carceralism و بی شماری انقباضات ما آزادی سیاسی.

بدون گل سرخ از دهان من در اینجا در دسترس است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو