برنامه های مبارزه با کروناویروس باید توجه به محیط زیست

سریع شروع و گسترش coronavirus است اثبات می شود یک چالش بزرگ برای مقامات بهداشت عمومی در سراسر جهان است.

Coronaviruses ها خانواده بزرگی از ویروس ها. برخی به علت بیماری در افراد و دیگران تنها آلوده حیوانات. بسیار به ندرت حیوانات coronaviruses آلوده و پخش بین مردم است. این چیزی است که مشکوک به اتفاق افتاده برای این ویروس که ناشی از شیوع فعلی سندرم حاد تنفسی کروناویروس 2, شناخته شده به عنوان SARS-CoV-2. این ویروس است که باعث بیماری کروناویروس 2019, COVID-19.

کمتر از هشت هفته پس از آن انزوا در ژانویه سال 2020 به عنوان یک رمان گونه تا کنون بیش از 82,000 تایید موارد گزارش شده در 30 کشور جهان است. این ویروس تاکنون بیش از 2500 زندگی و عمدتا در چین است. و وجود دارد به نظر می رسد هیچ نشانه ای از گسترش توقف صدها مورد جدید گزارش شده در روزانه.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) و سیاستگذاران در سراسر جهان در یک کوره جستجو برای یک طرح عمل برای جلوگیری از گسترش این ویروس به سرعت به عنوان امکان پذیر است. یک جزء کلیدی از چه بیماری می تواند گسترش محیط زیست است. اگر چه ما نمی دانیم که دقیقا چه مهم محیط زیست است که در گسترش این ویروس از آن شده است یک جزء کلیدی در شیوع بیماری دیگر.

تلاش در حال حاضر تمرکز بر روی انسان به انسان انتقال بالقوه حیوان به انسان, لینک ها و راه های درمان آن در حال حاضر آلوده. در نهایت حاوی ویروس هر چند ما نیز باید اولویت بندی چگونه محیط زیست – آب و خاک و هوا و سطوح – بازی در یک نقش است.

برخی محیط ها به عنوان مخازن پاتوژن ها (موجودات زنده که باعث بیماری). اگر مردم در تماس با محیط زیست مانند آلوده سطح کار یا استخر آب آنها می تواند تبدیل شدن به آلوده به پاتوژن. بنابراین بسیار مهم به نظر محیط زیست وقتی که می آید برای مقابله با شیوع ویروس.

زنده ماندن در محیط زیست

یک ویروس است که یک عامل عفونی است که قادر به تکثیر در داخل سلول های زنده از یک ارگانیسم است. هنگامی که آن را داخل یک موجود زنده در آن وجود دارد به عنوان کوچک ذرات خیلی کوچک دیده می شود با برخی از میکروسکوپ.

وجود شواهد علمی که بسیاری از ویروس ها می تواند زنده ماندن در خارج از انسان یا حیوان میزبان. عوامل محیطی مانند دما و حضور ماده آلی و نور ماوراء بنفش از خورشید تاثیر می گذارد توانایی خود را برای زنده ماندن.

من انجام محیطی تحقيقات ميکروب شناسی و نگاه کنید که چگونه عوامل بیماری زا مانند انسان بودند, موش نورو ویروس سالمونلا و ویبریوکلرا زنده ماندن در محیط زیست است. من در بر داشت که در محیط های آبی ترین باکتری پاتوژن مانند سالمونلا و E. coli زنده ماندن طولانی تر در رسوب از در ستون آب. رسوب محافظت از آنها را از نور ماوراء بنفش و شکار از دیگر موجودات زنده را فراهم می کند و آنها را با مواد مغذی بیشتر.

این نیز نشان داده شده است با ویروس ها. در این شرایط است که تعیین چگونه یک ویروس می تواند زنده ماندن در محیط بستگی دارد ویروس های خاص. به طور کلی زمانی که مکان های بسیار داغ و وجود دارد مقدار زیادی از رطوبت در هوا, ویروس ها – از جمله برخی از اعضای خانواده کروناویروس – آیا زنده ماندن بسیار خوب است. آنها ترجیح می دهند دمای پایین و در حدود 4℃ و رطوبت کمتر.

ویروس ها از راه های مختلف برای زنده ماندن در محیط زیست است. برای مثال گاهی اوقات ویروس ذرات خواهد شد و گروه با هم به سپر خود را از نور ماوراء بنفش. کسانی که در خارج از این گروه معمولا زنده ماندن نیست اما کسانی که در بخش درونی گروه می تواند.

آنها همچنین ممکن است خود را متصل به ذرات آلی مانند گیاهی و حیوانی و زباله در محیط زیست است. این می تواند آنها را با یک مانع فیزیکی از تهدیدات مانند ضد عفونی کننده.

Coronaviruses در محیط زیست

برخی از اعضای خانواده کروناویروس مانند سندرم حاد تنفسی (سارس) coronavirus سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) coronavirus و انسان coronaviruses (HCoV) می تواند زنده ماندن در خارج از بدن انسان تا یک هفته بر روی سطوح فلزی, شیشه, کاغذ آلومینیوم و پلاستیک.

قبلی سارس CoV می تواند زنده ماندن در هوا تا دو هفته. دانشمندان نمی دانند که چگونه آن را انجام داد.

تا کنون هیچ اطلاعاتی در بقا و انتقال SARS-CoV-2 در محیط زیست است. آیا یک فرد آلوده می تواند با لمس کردن سطح آلوده پخش شده هنوز مشخص نیست اما آن را بسیار محتمل است.

به SARS-CoV-2 برای اولین بار جدا شده در محیط زیست نمونه به طور خاص از یک بازار در ووهان چین. این ویروس نشده است جدا شده در هر حیوانی در مناطق آسیب دیده به این معنی که محیط زیست می تواند نقش مهمی در انتقال است.

محیط زیست پاسخ

که تخمین می زند که US$675 میلیون دلار مورد نیاز است به منظور توسعه برنامه آمادگی و اطمینان از واکنش جهانی به کروناویروس جدید. اولین پیش نویس طرح پیشنهادی نشان می دهد کاهش-انسان به انسان انتقال زود هنگام و بهینه سازی شده برای مراقبت از شناسایی بیماران و شناسایی و کاهش حیوانات-انسان انتقال است.

این استراتژی نیز باید حساب بقای SARS-CoV-2 در محیط زیست: هوا و خاک و آب و سطوح.

عدم اطمینان اطراف گسترش SARS-CoV-2 باعث می شود آن را دشوار است برای شناسایی و اقدامات خاص برای جلوگیری از محیط زیست انتقال است. اما مرکز اروپایی برای کنترل و پیشگیری از بیماری نشان می دهد اقدامات مانند تمیز کردن اغلب لمس سطوح (مانند دیوار و پنجره توالت و حمام) با سفید و اتانول است. لباس و دیگر منسوجات باید شسته شده با آب داغ و مواد شوینده است.

در مکان های مستعد به آلودگی مانند بیمارستان و پاک کننده ها باید از پوشیدن تجهیزات حفاظت فردی. چین رفته است تا آنجا که استریل کردن اسکناس در حالی که کره جنوبی مقامات بهداشتی گرفته اند به پاشش مواد ضد عفونی کننده در اماکن عمومی مانند بازارها است.

در آینده دولت باید در تعامل با محیط زیست و دانشمندان اپیدیولوژی و کارشناسان بهداشت عمومی که می تواند به ارائه بینش به رفتار این ویروس در محیط زیست است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de