هواپیما قطار یا خودرو ؟ آب و هوا تاثیر حمل و نقل بسیار پیچیده

2020s خواهد شد که شامل برخی از بسیار بزرگ تصمیم گیری در مورد حمل و نقل – انگلستان ترین آلاینده بخش. دولت انگلستان در پاسخ تا کنون بوده است نامنظم انتخاب به مداخله برای جلوگیری از سقوط Flybe (اروپا بزرگترین منطقه ای هواپیمایی) و دادن چراغ سبز برای راه آهن با سرعت بالا پروژه HS2.

Decarbonising حمل و نقل را حذف 26% از انگلستان CO₂ تولید گازهای گلخانه ای است که از چگونه مردم در اطراف. اما نخست وزیر بوریس جانسون به تازگی گفت که انجام این کار شمار “دشوار و پیچیده” مطرح شده است. در این Johnson تقریبا قطعا راست است.

این gilets jaunes تظاهرات در برابر سوخت وظیفه افزایش می یابد در فرانسه نشان می دهد این عمل تعادل ظریف بین قاطع اقدام آب و هوا و ادامه داد: رشد اقتصادی و راحتی. اما نباید دولت اجازه می دهد تا یک منطقه پرواز اپراتور به شکست و سرمایه گذاری در راه آهن با سرعت بالا به جای ؟ پاسخ بسیار ساده است.

ردپای کربن می تواند گمراه کننده

حمل و نقل هوایی یکی از سریعترین رشد سوخت های فسیلی مصرف کنندگان با شرکت های هواپیمایی کمک حدود 3.5 درصد از تمام انسان ساخته شده از گازهای گلخانه ای است. این ممکن است به نظر می رسد اما یک اقیانوس اطلس پرواز از لندن به نیویورک می تواند به رشد شخصی خود کربن به اندازه کل بودجه گرمایش از متوسط اروپا است.

در ارتفاعات بالا contrails – خطوط سفید می بینیم در آسمان – شکل گرفته و در پی هواپیما. این ارتفاع ابرها بیش از حد نازک برای منعکس کردن نور خورشید زیاد اما کریستال های یخ در داخل آنها می تواند دام گرما. بر خلاف سطح پایین ابر که خالص-اثر خنک کننده contrails کمک قابل توجهی به گرم شدن کره زمین به طور موثر تقویت صنعت حمل و نقل هوایی سهم انتشار گازهای گلخانه ای به حدود 4.9%.

پروازهای گرم جو بیش از سهم خود را CO₂ تولید گازهای گلخانه ای به تنهایی. Aapsky/شاتر

برای بیشتر قسمت ها به نفع محیط زیست از راه آهن با سرعت بالا گرفته شده برای اعطا. اما نه همه تحقیقات نشان می دهد که راه آهن با سرعت بالا می توانید افست تولید گازهای گلخانه ای از حمل و نقل هوایی اگر آن را می تواند جذب مسافران به اندازه کافی از جایگزین مسیرهای هوایی متغیر باشد. اما نسبی اثرات آب و هوا حمل و نقل هوایی به دیگر شیوه های حمل و نقل بستگی دارد بیش از فقط موتور و ارتفاع.

ما می توانید مقایسه انتشار گازهای گلخانه ای از اشکال مختلف حمل و نقل با محاسبه انتشار گازهای گلخانه ای تولید شده توسط هر یک در زمانی که در حال حرکت یک مسافر یک کیلومتر. این به طور موثر در مقایسه با چگونه بسیاری CO₂ برگ هر خودرو, اگزوز, اما آن را نادیده انتشار گازهای گلخانه ای از ساختمان و تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه زیرساخت – مانند آهنگ و باند و فرودگاه و تولید سوخت است.

گرم شدن کره زمین و اثرات مختلف گازهای گلخانه ای اتفاق می افتد بیش از دوره های زمانی مختلف از یک تا چند روز از فشرده شدن کره زمین به قرن نسیم تا حدی تحت تاثیر قرار. به منظور ارائه یک واحد مشترک برای اندازه گیری تاثیر گازهای مختلف گرم شدن اثرات استاندارد بیش از یک دوره زمانی داده شده. مدت زمان به طور معمول استفاده می شود این است که 100 سال است.

اما اگر آن را پنج سال اثر contrails خواهد حساب برای بیشتر گرمایش جهانی از تمام ماشین ها در جهان است. آنها افزایش دمای جو در انفجار شدید. در بازه های زمانی طولانی تر مانند 20 سال کوتاه مدت اثرات مهم کمتر و حمل و نقل هوایی نگاه قابل ملاحظه ای بهتر – با پرواز به دنبال بالقوه کمتر مخرب از برخی از خودروها بیش از همان فاصله.

اکثر مقایسه تنها از نظر تولید گازهای گلخانه ای که از وسایل نقلیه در حالی که آنها در حال استفاده است. Khunkorn/شاتر

این است که هنوز نه کل داستان هر چند. انرژی ورودی برای حالت های مختلف سفر متفاوت است. مستقیم سوزاندن سوخت های فسیلی در موتورهای مثلا جت (نفت سفید) در هواپیما را ساطع می کند گازهای گلخانه ای. در الکتریکی طراحی شده با سرعت بالا راه آهن عامل قطار تولید بدون تولید گازهای گلخانه ای به جز از سوخت های فسیلی استفاده می شود برای تولید برق که در جاهای دیگر.


ادامه مطلب: اتومبیل های برقی نمی صرفه جویی در این سیاره بدون انرژی پاک تعمیرات اساسی – آنها می تواند به افزایش آلودگی


توسعه HS2 معنی استقرار ایستگاه های آهنگ ها و مراکز ارتباطی و آنها نیاز به تعمیر و نگهداری مداوم. این همه نیاز به مواد و انرژی سرمایه گذاری خواهد شد که بیشتر ایجاد گازهای گلخانه ای از طریق تولید و حمل و نقل و استفاده کنید. که می تواند به افزایش انتشار کربن از راه آهن بین 1.8 و 2.5 برابر بیش از فقط حسابداری برای بهره برداری از قطار. برای حمل و نقل هوایی همان زیرساخت های مورد نیاز نسبتا کوچک و مسئول 1.2–1.3 افزایش, با حمل و نقل جاده نشان 1.4–1.6 افزایش می دهد.

مقایسه چرخه زندگی

چرخه زندگی رویکرد به درک بهتری از جایی که تولید گازهای گلخانه ای رخ می دهد و در مقایسه با حالت های حمل و نقل در یک مقدار بیشتر سطح زمین بازی. این کمک می کند تا ما بفهمیم که بیشترین انتشار گازهای گلخانه ای در هوا و جاده سفر آمده از پرواز و رانندگی در حالی که در سفر راه آهن آب و هوا اثرات توسط کسانی تولید گازهای گلخانه ای تولید شده در ساخت زیرساخت های خود را. تولید گازهای گلخانه ای از عامل قطار به طور کلی پایین تر به دلیل وابستگی شدید در برق. اما هنوز هم وجود دارد انتشار گازهای گلخانه ای از تولید و تعمیر و نگهداری از فن آوری های انرژی تجدید پذیر در نظر بگیرید.

تمام حالت های بالا-سرعت سفر با هزینه آمده به محیط زیست است. قادر بودن به دقت مقایسه انرژی مورد نیاز و تولید گازهای گلخانه ای از گزینه های مختلف حمل و نقل است اولین گام به سوی پرداختن به خود و آب و هوا تاثیر است.

دولت ها اغلب سعی در تشویق مردم به تغییر رفتار و کاهش تعداد پروازهای آنها را. اما در مورد HS2 ادامه دسترس بودن منطقه پروازها به این معنی است که تنها 4 درصد از رانندگان و تنها 1 درصد از مسافران هواپیما به احتمال زیاد به تغییر رفتار خود را.

آن را آسان به نقطه انگشت در حمل و نقل هوایی و مشاهده راه آهن به عنوان یک کم کربن جایگزین. اما دولت نیاز به بررسی و دقت تعادل واقعی اثرات آب و هوا از یک پروژه حمل و نقل در هر مرحله از توسعه آن است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو