‘منحرف منطق’: اصلا مقایسه آنفولانزا به COVID-19

تورنتو — پس در اوایل COVID-19 pandemic, رسانه های اجتماعی تاخت و تاز شده است با سردرگمی و اطلاعات غلط.

نظریه پردازان توطئه و pseudoscientists باید میفروخت ادعا می کند که رمان coronavirus است bioweapon یا ناشی از شبکه های تلفن همراه یا که تزریق مواد ضد عفونی کننده بود و یک درمان مناسب — هیچ یک از آن ها درست است.

در میان هزاران غلط پیام آنلاین, برخی از به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته شده پست ها ادعا می کنند که این ویروس در کاهش مرگ و مير ناشی از آنفلوآنزای فصلی حتی اگر آنفلوانزا ایمن سازی به طور گسترده ای در دسترس است و هیچ واکسن برای COVID-19 نشده است.

این ادعا است و نه روشن و نه درست است به گفته کارشناسان که به استناد اقدامات مداخله تفاوت در مرگ tallying و اساسی منطق به عنوان دلیل مقایسه COVID-19 به آنفلوانزای فصلی است بی معنی.

“شما لازم نیست که برای ساخت موقت morgues در طول فصل آنفولانزا گفت:” لورا Rosella, کانادا صندلی پژوهش در سلامت جامعه تجزیه و تحلیل در یک مصاحبه تلفنی با CTVNews.ca. “در فصل آنفولانزا ما نمی بینیم قریب به اتفاق از بخش مراقبت های ويژه که ما در (ایتالیا) و برزیل و اسپانیا و فرانسه است. این چیزها فقط نمی اضافه کردن.”

با وجود قریب به اتفاق بدنه مدرکی برای رد چنین رسانه های اجتماعی اظهارات دروغ باقی بماند شاید به این دلیل از چیزی به نام dezinformatsiyaیک کلمه “دروغ” گفت: David Fisman متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه تورنتو است.

“من فکر نمی کنم این سوء تفاهم و یا چیزی است که ایرادات مقابله با مردم با حقایق,” او گفت: CTVNews.ca یک ایمیل به در. “این طراحی شده است برای ایجاد سردرگمی و اختلال در سلامت عمومی پاسخ.”

آنفلوانزا مطرح شده است به طور معمول در مکالمات در مورد COVID-19 به ویژه در میان گروه های آنلاین است که همچنین گسترش اطلاعات غلط در مورد واکسن. یک پست خاص به دست آورده کشش آنلاین در هفته های اخیر به نقل از فردی به نام برایان Matti عنوان کرد و گفت: “این COVID-19 مرگ و میر بدون واکسن کمتر از آنفولانزا مرگ و میر با یک واکسن.” این قول به نظر می رسد از مه 7 توییت توسط Matti یک کاربر توییتر که با شناسایی به عنوان یک دیترویت بر اساس “امریکا بزرگ دوباره” حامی یک “حقیقت سالک” و “توطئه گرا.” او به نظر نمی رسد به هر نوع از مراقبت های بهداشتی حرفه ای است.

این بیانیه نه تنها نادرست اما فاقد وضوح و گفت: Rosella. “با یک بیانیه کلی مانند است که آن را سخت بدانید که دقیقا آنچه در آن به معنی” او گفت:. “چالش واقعی در اینجا این است که مخرج.”

است این ادعا بر اساس اندازه گیری که چگونه بسیاری از مردم می میرند و در میان یک گروه از افراد آلوده? آن را اندازه گیری مرگ و میر در میان جمعیت عمومی? در هر صورت آن را “مقایسه سیب و پرتقال گفت: دانشگاه واترلو کریس Bauch, یک متخصص ریاضی و کامپیوتر مدلسازی بیماری های عفونی شیوع است.

“ما کشیده اید تمام متوقف می شود برای جلوگیری از COVID,” او گفت:. “تنها دلیل آن را نه کشتار بیشتر مردم است چرا که ما در حال متوقف کردن آن است.”

جلوگیری از تناقض’

با استفاده از یک جمعیت مخرج این COVID-19 مرگ و میر در کانادا به عنوان 25 ژوئن 23 نفر در هر 100000 نفر جمعیت با توجه به آژانس بهداشت عمومی کانادا. آنفلوانزا مرگ و میر به طور معمول بین نه و 13 در هر 100000 نفر جمعیت بسته به شدت سویه های آنفولانزا در یک فصل خاص.

به مقایسه این دو است و نه با ارزش اندازه گیری پس از مستند تلاش کرده اند به احتمال زیاد کاهش COVID-19 ميزان عفونت به طور چشمگیری و نجات گفت: Rosella.

آنفولانزا در فصول برآورده نمی شود با تعطیلی مدارس و محدودیت های مسافرتی. مدارس باز باقی می ماند طولانی مدت مراقبت از امکانات نیست خاموش کردن بازدید کنندگان و فرودگاه ها در عامل کامل-شیب. یک واکسن هست اما تنها 42 درصد از کانادایی ها رو واکسن آنفولانزا در فصل 2018-2019 با توجه به آمار کانادا.

“ما نمی توانیم بگوییم” ما مانع از هزاران COVID موارد اما میزان مرگ و میر پایین تر است.’ شما نمی توانید آنها را مقایسه کنید” گفت: Rosella. “شما در مقایسه با یک وضعیت که در آن ما (گرفته شده) اقدامات بی سابقه ای برای کنترل عفونت به یک وضعیت که در آن ما نیست.”

به این باور در غیر این صورت یک “منحرف منطق” گفت: Bauch, توضیح نقش خود را در به اصطلاح “پیشگیری از تناقض است.”

“این روانشناسی است که ما درک نمی مداخلات پيشگيرانه چرا که اگر آنها موفق چیزی که جلوگیری از آنها هرگز به تصویب می آید. برای مثال واکسن جلوگیری از عفونت بنابراین اگر واکسن موفق هستند شما هرگز نگاه کنید به شرایط آنها در نظر گرفته شده برای جلوگیری از. بنابراین در کشورهای با واکسن پوشش برخی از مردم می گویند: “چرا من باید واکسینه? هیچ عفونت در اینجا’,” او گفت:. این مستند اقدامات در طول COVID-19 همه گیر ممکن است آشکار است که تناقض است.

مورد مرگ و میر ‘بسیار بالاتر’

پس از کانادا اجرا کرده است عمده مداخلات در طول همه گیر بهتر است تعداد برای استفاده از این مرگ و میر در میان افراد آلوده گفت: Bauch. این اعداد نشان می دهد که coronavirus بدتر است بیش از حد.

مورد مرگ و میر “است که به وضوح بسیار بالاتر برای COVID نسبت به آنفلوانزا توسط یک عامل از 10 یا” او گفت:.

مورد مرگ و میر (CFR) برای آنفلوآنزای فصلی است که به طور معمول ذکر شده در حدود 0.1 درصد و یا کمتر است. برای COVID-19 مورد مرگ و میر است و تخمین زده می شود حداقل 1.0 درصد بوده ولی به عنوان بالا به عنوان 31.4 در شمال ایتالیا. تحقیقات جدید منتشر شده در Canadian Medical Association Journal تخمین زده است که CFR برای COVID-19 در کانادا 1.6 درصد در پایان ماه آوریل است.

مرگ TALLYING تفاوت

مقایسه تعداد مرگ و میر مناسب نیست یا کارشناسان می گویند به این دلیل که راه مرگ و میر شمارش برای هر بیماری متفاوت است.

از مارس 9, گسترده نظارت بهداشتی سیستم تست و اسناد ثبت بیش از 8,500 مرگ و میر COVID-19 در کانادا.

در مقابل حدود 3500 کانادایی مرگ از آنفولانزا هر سال با توجه به آژانس بهداشت عمومی کانادا. اما در طول فصل آنفولانزا مقامات بهداشتی با استفاده از داده های مدل سازی به شکل تخمینی از تعداد مرگ و میر ناشی از آنفلوانزا. این شماره است که اغلب همراه با مرگ و میر ناشی از پنومونی شایع ناشی از آنفولانزا به یک “P&I” تعداد. بین 2014 و 2018 پنومونی و آنفلوانزا ناشی از بين 6,235 و 8,511 مرگ و میر سالانه با توجه به آمار کانادا.

اما برخی از پنومونی مرگ و میر را می توان به علل دیگر فراتر از آنفلوانزا از جمله عفونت های باکتریایی و در حال حاضر COVID-19 گفت: Bauch.

“اگر وجود دارد یک مرگ و دکتر اشاره می کند که علت ذات الریه و سپس با یا بدون یک تست آنفولانزا تایید آنها فقط می گویند این یک پنومونی و آنفلوانزا مرگ,” او گفت:. “اگر یک بیمار هرگز آزمایش COVID و آنها می میرند آنها ممکن است فشرده به آن دسته بیش از حد.”

بستری جوجه کشی و تولید مثل

فراتر از مرگ و میر این بیماری متفاوت در راه های دیگر بیش از حد. وجود دارد حدود 12,200 بستری شدن در بیمارستان از آنفلوآنزا هر سال با توجه به آژانس بهداشت عمومی کانادا و به احتمال زیاد به مراتب بیشتر از COVID-19 تا پایان سال 2020 است. همانطور که از 24 ژوئن در حال حاضر وجود دارد حداقل 10,000 بستری شدن در بیمارستان از coronavirus.

دوره کمون که در طی آن یک فرد ممکن است عفونی و نه نشان دادن علائم دیگر برای COVID-19. آن می تواند تا 14 روز برای coronavirus علائم نشان می دهد در حالی که آنفولانزا به طور معمول طول می کشد تا چهار روز.

بیشتر مردم ممکن است قرارداد COVID-19 از یک فرد آلوده تر از کسی که با آنفولانزا. این R0 (تلفظ “R جز”) و یا تولید مثل پایه شماره است و انتظار می رود تعداد موارد است که یک فرد آلوده ایجاد می کند. برای آنفلوانزا که تعداد معمولا حدود 1.3 در کانادا با توجه به عفونت پیشگیری و کنترل کانادا. برای COVID-19 در کانادا برآورد قرار داده R0 بین 2.0 و 3.0 با توجه به IPAC. برخی برآوردها در سراسر جهان شده است به عنوان بالا به عنوان 6.49 اما R0 متفاوت توسط کشور (و در استان کانادا) است و اصلاح رفتار بشر است. به عبارت دیگر COVID-19 پتانسیل برای حتی بدتر از گسترش نسبت به بسیاری از کشورها در حال حاضر دیده می شود.