حساسیت به بادام زمینی ممکن است شروع به در روده – باز کردن راه های جدید برای مقابله با آن

شدید آلرژی غذایی می تواند وحشتناک هر دو برای فرد مبتلا و عزیزان خود. آلرژی در حال افزایش است و تاثیر بین 3% و 6% از جمعیت. اما علم هنوز به طور کامل درک دلایل که چرا. یک نظریه – که به نظر می رسد حمایت مدارک و شواهد از یک مطالعه جدید است که در این پاسخ نهفته است در روده انسان.

بیشتر به طور خاص آنتی بادی تولید شده در روده انسان. آنتی بادی های هستند بخش مهمی از سیستم ایمنی بدن ما است که به ما کمک تشخیص و از بین بردن “خارجی” آنتی ژن (پروتئین بر روی سطح یک ماده است که باعث یک واکنش سیستم ایمنی بدن). خارجی آنتی ژن ها بر روی ویروس ها و باکتری ها و سایر چیزهایی که ممکن است به ما آسیب برساند و همچنین به عنوان غذا مصرف می کنیم.

آنتی بادی ساخته شده توسط ب-سلول (یک نوع از سلول های سفید خون به نام لنفوسیت) است که در مغز استخوان قبل از مهاجرت به سایر نقاط بدن. سپس سلول B آنتی بادی را در پاسخ به آنتی ژن خارجی آنها ملاقات کند. این مطالعه جدید نشان می دهد که سلول B می تواند تاثیر اینکه یک پاسخ ایمنی بیش از حد “قوی” در برابر بادام زمینی آنتی ژن با تولید بیش از حد از یک نوع آنتی بادی است که تشویق می کند واکنش های آلرژیک شدید و تولید به اندازه کافی از آنتی بادی است که نگه داشتن بدن ما از زیاده در این راه است.

آنتی بادی و آلرژی

انسان تولید پنج نوع مختلف آنتی بادی یا ایمونوگلوبولینها (Ig) – غلظت IgA, IgM, IgG IgD و IgE. IgE است که شناخته شده به عنوان “حساسیت آنتی بادی” عمدتا به محافظت از ما در برابر انگل عفونت, اما آن را نیز کمک می کند تا به علت آنافیلاکسی – جدی سریع واکنش آلرژیک است که می تواند باعث خارش خارش گلو یا زبان تورم و تنگی نفس و استفراغ و در نهایت مرگ است. آنافیلاکسی می تواند رخ دهد در افرادی که آلرژی به بادام زمینی و همچنین غذاهای دیگر.

IgE است که معمولا حداقل فراوان نوع آنتی بادی در تنها 0.05% آنتی بادی در خون اما آن می تواند باعث قدرتمند ترین از واکنشهای سیستم ایمنی. IgG شایع ترین آنتی بادی در خون در حدود 75%. IgG کمک می کند تا دیگر سلول های ایمنی به روشن دور از مواد خطرناک.

محققان توالی تمام آنتی بادی Ig ژن از سلول B در بافت از ارگان های مختلف از 19 نفر با حساسیت به بادام زمینی و آنها را در مقایسه با کسانی که از غیر آلرژیک مردم است. نتایج نشان داد که بیشتر IgE-تولید ب-سلول های اقامت در داخل روده از کسانی که مبتلا به آلرژی در مقایسه با کسانی که نمی. وجود دارد تقریبا برابر تعداد سلول B در خون و مغز استخوان از هر دو گروه پس از آن است که روده-ساکن سلول B که متفاوت هستند.

در این گزارش که غیر آلرژیک مردم را بیشتر از شایع IgG-نوع آنتی بادی در پاسخ به بادام زمینی پروتئین ها از حساسیت مردم است. این آنتی بادی می تواند به خنثی کردن اثر منفی از “حساسیت آنتی بادی” و بنابراین ممکن است که مردم با بادام زمینی آلرژی ممکن است نه تنها به تولید بیش از حد IgE اما ممکن است به اندازه کافی تولید نمی IgG.


ادامه مطلب: کنجکاو بچه ها: اگر شما تعداد زیادی از چیزی که شما حساسیت می کند بدن خود را به آن استفاده می شود?


این تحقیقات نشان می دهد که بافت روده است که به احتمال زیاد محل برای توسعه IgE حساسیت آنتی بادی در افرادی که حساسیت به بادام زمینی است. این باعث می شود حس چون روده است که این سایت از مقادیر عظیمی از پروتئین های خارجی در قالب فلور (میکروب است که درون ما زندگی می کنند) و در غذایی که می خوریم. اما معمولا افراد سیستم ایمنی بدن واکنش نشان می دهند نه به دل و روده خود مطالب, چرا که آنها تشکیل داده اند “تحمل” پاسخ ایمنی بدن در اوایل زندگی است.

زمان قرار گرفتن در معرض اول به پروتئین (از میکروب و یا مواد غذایی با منشاء) ممکن است موثر چقدر از نظر IgE و IgG آنتی بادی ساخته شده است. بنابراین اگر بیشتر حساسیت آنتی بادی ساخته شده و سپس این کدها که فرد “حساس” (و به احتمال زیاد به حساسیت) به جای تحمل. این است که چرا سیستم ایمنی بدن تحمل, آموزش از طریق قرار گرفتن در معرض آنتی ژن در حالی که در رحم مادر و در اوایل زندگی از طریق پروتئین ها در رژیم غذایی مادر و میکروفلورها روده است به خصوص مهم است.

افزایش بدن از شواهد پشتیبانی از این فرضیه که اوایل آنتی ژن قرار گرفتن در معرض تحمل را افزایش می دهد و باعث کاهش خطر ابتلا به دوران کودکی آلرژی غذایی و بیماری های دیگر. از لحاظ تاریخی زنان باردار توصیه شد به منظور محدود کردن مصرف خود را از بادام زمینی به عنوان آن را در ابتدا فکر می کردم که مصرف در دوران بارداری میتواند باعث افزایش خطر آلرژی کودک.

خوردن آجیل در دوران بارداری

شواهد در حال حاضر نشان می دهد که اجتناب از آجیل در دوران بارداری ممکن است به جلوگیری از جنین در معرض مهره آنتی ژن در رحم مادر در جایی که تحمل شروع به توسعه و در نتیجه افزایش خطر ابتلا به آلرژی کودک.

این فرضیه نیز پشتیبانی می کند با شواهد اخیر نشان می دهد که میکروفلورها روده (مادر و کودک) نقش مهمی در ایمنی بدن تحمل, توسعه هر دو در حالی که در رحم مادر و در اوایل زندگی است. پس از خوردن آجیل در دوران بارداری و یا در هنگام تغذیه با شیر مادر ممکن است باعث کاهش خطر ابتلا به یک کودک در حال توسعه آلرژی.

این مطالعه جدید همچنین کشف کرد که بسیاری از مردم به اشتراک گذاری شبیه به بادام زمینی واکنشی IgE توالی DNA که تعجب آور به عنوان یک فرد آنتی بادی ها معمولا متفاوت از دیگری است.

این نشان می دهد که آنتی بادی IgE در افراد مختلف تشخیص بادام زمینی پروتئین در یک روش مشابه که می تواند کمک به دانشمندان در حال توسعه مواد مخدر به خنثی “حساسیت آنتی بادی” است که باعث آنافیلاکسی. مواد مخدر می تواند قبل یا بعد از قرار گرفتن در معرض برای کاهش واکنش های آلرژیک و جلوگیری از آنافیلاکسی. اما ممکن است چند سال قبل از این نوع درمان در دسترس است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im