در گذشته بیماری های همه گیر نشان می دهد که چگونه coronavirus بودجه می توانید درایو سریع تر بهبود اقتصادی

با نیوزیلند May 14 بودجه انتظار می رود به نمودار راه خروج از بحران اقتصادی, سرمایه گذاری, وزیر اعطای رابرتسون باید به دنبال گذشته و همچنین آینده است. وزیران دارایی در جای دیگر روبرو هستند و تصمیم گیری های مشابه بسیاری حتی بیشتر محدود از نیوزیلند.

اما رایج ادعا می کنند که ما در زندگی “بی سابقه تایمز” به طور کامل درست نیست. اجتماعی فاصله و دیگر چشمگیر وقفه به زندگی ما چیز جدیدی نیست.

یکی از سنت است شیوع بیماری سارس است که آمار, سنگاپور, چین, هنگ کنگ و تایوان در سال 2003. دیگر ترجمه شده اما فاجعه بار نمونه هایی مانند زلزله هائیتی در سال 2010 یا 2004 سونامی اقیانوس هند نیز آموزنده است.

آنچه متفاوت است این است که مقیاس از بحران کنونی است. اقتصاد در همه جا هستند در سقوط آزاد و نرخ بیکاری در حال افزایش است. تولید ناخالص داخلی رقم برای سه ماهه اول سال 2020 نشان می دهد اقتصادی کاهش دیده نمی شود پس از جنگ جهانی دوم. سه ماهه دوم پیش بینی می شود حتی بدتر است.

چالش برای دولت این است که مدیریت هر دو انتظارات و هزینه های برای بازیابی درایو. با وجود پیگیری سریع از به اصطلاح “بیل آماده” پروژه های ساخت و ساز است که لزوما به این معنی نیست زیربنایی صرف گلوله سحر و جادو.

حروف الفبا امکان بهبود

چهار وجود دارد قابل قبول بازیابی مدار. V شکل بهبود نشان می دهد که تحت تاثیر اقتصاد را دوباره بجای اول برگشتن به سرعت پس از مستند. U-شکل بازیابی مستلزم مشابه بازگشت به حالت عادی است اما بعد از یک دیگر رکود.

W توصیف یک دوم ضربه به اقتصاد, به احتمال زیاد از موج دوم از عفونت ها (به عنوان اتفاق افتاده است در دوم زمستان فاجعه بار 1918-1919 flu pandemic) اما به طور بالقوه نیز ناشی از غلط و سیاست های اقتصادی. بیشتر نگران کننده در اینجا خواهد بود زودرس خروج از هزینه های دولت پشتیبانی می کند.

بدترین حالت این است که به شکل L است که در آن اقتصاد سالهای زیادی را به آمده است.

بازیابی از سارس شد V شکل در همه تحت تاثیر اقتصاد است. در حالی که سارس گسترش به بسیاری از مکان های کمتر و ناپدید شد با سرعت بیشتری از ما در حال حاضر nemesis اجتماعی فاصله در چهار کشورها را تحت تاثیر قرار نبود به طور چشمگیری متفاوت است. ترس در این زمان بود که قابل لمس آن را به عنوان در حال حاضر.


ادامه مطلب: کروناویروس و آنفلوآنزای اسپانیایی: اقتصادی درس به یادگیری از گذشته واقعا همه گیر جهانی


تایوان و هنگ کنگ و سنگاپور همه تجربه یک شیب در رشد تولید ناخالص داخلی در نیمه اول سال 2003 است. اما در سه ماهه سوم خود را در اقتصاد در حال رشد سریع دوباره. تجزیه و تحلیل آماری ما برای بانک توسعه آسیایی یافت می شود این بیماری همه گیر نداد دراز مدت اثر سوء در این سه اقتصاد.

چین بسیار بزرگتر است اما حتی زمانی که ما در آن دو سخت ترین-آمار مناطق گوانگدونگ و پکن تصویر همان بود – یک V. ما می توانیم از این داده های اقتصادی از اداره ملی آمار و با تصاویر ماهواره ای از شب نور ساطع شده توسط شهری-صنعتی و مناطق.

این داده ها نشان می دهد وجود دارد برخی از re-موقعیت یابی فعالیت های اقتصادی پس از شیوع بیماری سارس (به عنوان مشاهده شده در کاهش شب-نور) اما بسیار کمی طولانی مدت اثر بر مجموع درآمد است. همان ارتجاعی ممکن است اتفاق می افتد در حال حاضر در ووهان که پدید آمده از مستند در ماه مارس این سال است.

CC BY-ND

سارس مبتلا به شدت اما به طور خلاصه تنها چند کشور در شرق آسیا (و تورنتو با توجه به سفر منتقله از عفونت). در هر حال این ظرفیت نهادی و منابع مالی به موفقیت بسیج بازیابی هنگامی که عفونت کرده بود مغلوب شده است.

داده ها از بهبود پس از انواع دیگر حوادث بگویید یک داستان مشابه است. به جز بسیار ضعیف و آشفته و اداره اماکن (مانند هائیتی), کشورها تمایل به بازیابی کاملا به سرعت. این درست است برای اندونزی و سریلانکا, سخت ترین ضربه از سال 2004 سونامی اقیانوس هند. خود را بازیابی شد سوخت توسط سخاوتمندانه کمک از خارج از کشور و بزرگ mobilisations در خانه.


ادامه مطلب: Coronavirus کشته نشده جهانی شدن – آن را ثابت می کند چرا ما به آن نیاز دارید


هدفمند بودجه و مدیریت ترس برای بازیابی سریع تر

دو اصلی مشاهدات ظهور در این آینه دید عقب. اول این است که هدف بهبودی کمک های مالی بسیار مهم است. پس از قبلی شوک زمانی که مناطق و یا شهرستانها موفق به بهبود کامل آن معمولا به این دلیل که بهبود تحت ذوات و یا بودجه بود اشتباه هدف قرار دادند.

بر خلاف یک فاجعه طبیعی آسیب های مرتبط با COVID-19 نیست به زیرساخت ها است. آن است که برای اشتغال در بخش های خاص مانند گردشگری و فرهنگ است. سیاست بنابراین باید هدف نگهداری از بازار کار (حتی اگر آن را به معنی حفظ آنها در حمایت از زندگی) به جای هزینه در بیشتر زیرساخت ها است.


ادامه مطلب: چگونه یک مالیات بر ثروت می تواند پوشش هزینه های اقتصادی از coronavirus بحران


“بیل آماده” پروژه های ما حیاتی بود پس از سال 2008 بحران مالی جهانی که اختلال شد و تا حد زیادی به ساخت و ساز مسکن/بخش است. ساخت و ساز تزریق در حال حاضر ارائه نمی دهد کار برای بسیاری از افرادی که شغل خود را از دست در رستوران ها و هتل ها و خرده فروشی و یا سفر.

هزینه های بهتر و سبزتر زیرساخت زمانی که زیرساخت های موجود در حال فرو ریختن و یا خطرناک است, سیاست خوب است. اما آن را نمی خواهد لازم ارائه پادزهر به ما زمان بی قراری است.

در مرحله دوم بازیابی بستگی دارد مهمتر از انتظارات. در آن موارد که در آن شوک به طور قابل توجهی افزایش یافته و ترس از آینده شوک بهبود کندتر بود. خانواده ها و کسب و کار تر بودند و تمایلی به خرید و سرمایه گذاری است.

بدون اطمینان داد که ما “حل شد” COVID-19 – با یک واکسن یا کنترل موثر – بهبودی کامل حال رفتن به می تواند غیر ممکن است. دیگر آن طول می کشد بیشتر ما بهبود خواهد بود به شکل یک drawn-out U به جای V. عنوان مجله اکونومیست به تازگی قرار داده و از آن ما خواهد شد که 90 درصد اقتصاد است.

بدون خوب بهداشت عمومی پاسخ ما حتی ممکن است در معرض خطر W که در آن موج دوم عفونت نیاز به سخت اما لازم اجتماعی فاصله.

بدون مدیریت انتظارات در مورد COVID-آینده رایگان و بدون تهاجمی است اما به خوبی هدفمند اقدام دولت بعد از همه گیر مسیر را مانند یک L. قرار داده است که به مراتب بیشتر بار بر روی نسل های آینده از هر گونه بدهی دولت ها ممکن است در حال حاضر به منظور توسعه یک واکسن یا نگه داشتن کسب و کار شناور و مردم در payman.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de