تا حدودی غلط ادعا می کنند: یک سال 1981 کتاب پیش بینی coronavirus 2019 شیوع

بسیاری از ادعاهای گردش در رسانه های اجتماعی نشان می دهد این کتاب جلد و صفحه در کتاب ذکر یک ویروس به نام “ووهان-400”. این کثیرالانتشار عکس از Koontz صفحه کتاب شامل برخی از برجسته خواندن متن: “آنها چیزهای ‘ووهان-400″ به دلیل آن را در خود RDNA آزمایشگاه های خارج از شهر ووهان شد و چهار صدم ماندگار فشار ساخته میکروارگانیسم های ایجاد شده در آن مرکز تحقیقات”.

برخی ادعا می کند در گردش نیز شامل یک صفحه اضافی که اشاره تا سال 2020 و وقوع یک “ذات الریه شدید مانند بیماری”.

این تا حدودی نادرست است. در حالی که درست است که Koontz نوشت: در مورد داستانی ویروس در رمان خود که نام آن “ووهان-400” اشاره چینی شهر که در آن 2019 شیوع کروناویروس (COVID-19) در واقع شروع این بیماری در کتاب خود به اشتراک بگذارند بیشتر صفات با COVID-19.

در رمان خود Koontz توصیف “ووهان-400” را به عنوان “چین مهم ترین و خطرناک: جدید سلاح بیولوژیکی در یک دهه”. او همچنین نوشت: این توسعه یافته توسط آزمایشگاه های خارج از شهر ووهان.

A man wearing a face mask crosses a road in Wuhan, the epicentre of the novel coronavirus outbreak, Hubei province, China Feb 24, 2020. REUTERS

یک مرد با پوشیدن یک ماسک صورت عبور از یک جاده در ووهان مرکز از رمان coronavirus شیوع استان هوبئی چین Feb 24, 2020. ایسنا

هیچ مدرکی وجود دارد که کروناویروس جدید ایجاد شده در آزمایشگاه. ویروس اعتقاد بر این است که منشأ اواخر سال گذشته در یک بازار مواد غذایی در ووهان بود که به طور غیر قانونی به فروش حیات وحش است. کارشناسان بهداشت و فکر می کنم این ممکن است سرچشمه گرفته و در خفاش ها و سپس به انسان احتمالا از طریق یکی دیگر از گونه های.

رادیو فردا نگاه در بیشتر منابع از “ووهان-400” در Koontz کتاب.

علائم و رفتار Koontz “ووهان-400” بسیار متفاوت هستند به COVID-19. در رمان ویروس دارای دوره کمون “فقط دو ساعت”. COVID-19 دوره کمون بین 1-14 روز. به گفته سازمان بهداشت جهانی, شایع ترین جوجه کشی زمان حدود پنج روز است.

Koontz همچنین توصیف “ووهان-400” به عنوان یک بیماری با یک “کشتن-رای” 100%. “هنگامی که آلوده, هیچ کس زندگی بیش از بیست و چهار ساعت است. ترین مرگ در دوازده” او می نویسد. COVID-19 مرگ و میر است به دور از این با توجه به این که در مورد مرگ و میر بین 2% و 4% در ووهان و 0.7% خارج ووهان (اینجا).

علائم شرح داده شده توسط Koontz متفاوت به COVID-19. او در رمان “ووهان-400” باعث ترشح یک “سم که به معنای واقعی کلمه دور می خورد بافت مغز” باعث از دست رفتن کنترل عملکرد بدن. “قربانی به سادگی متوقف به یک پالس عملکرد اندام یا هر گونه اصرار به نفس” می نویسد Koontz. در ضمن COVID-19 عفونت طیف گسترده ای از علائم از جمله تب و سرفه و تنگی نفس و مشکلات تنفسی است. موارد خفیف می تواند باعث علائم سرد مانند در حالی که در موارد شدید می تواند باعث پنومونی شدید حاد تنفسی و بیماری و نارسایی کلیه و مرگ است.

در رمان “ووهان-400” توضیح داده شده است به “بی نهایت بدتر” از ابولا (EVD) اما COVID-19 کمتر تهدید از EVD. با توجه به این که متوسط EVD مورد مرگ و میر در حدود 50% و در حالی که مورد مرگ و میر نرخ های متنوع از 25 ٪ تا 90 ٪ در گذشته شیوع است. جدید کروناویروس مرگ-رای بین 2% و 4% در ووهان و 0.7% خارج ووهان.

شایان ذکر است که در نسخه اول “از تاریکی” در سال 1981 داستانی ویروس بود به نام بعد از شهر چینی اما پس از یک محل به نام “گورکی” (گورکی-400). در نسخه اصلی این رمان virus توسعه داده شد خارج از “گورکی” و آن را به معنای “اتحاد جماهیر شوروی مهم ترین, خطرناک جدید سلاح بیولوژیکی در دهه”. این است که تایید شده توسط گوگل کتاب’ جستجو از کلمه “ووهان” در سال 1981 edition. در این نسخه “ووهان-400” به ارمغان می آورد هیچ نتیجه ای.

A woman uses her mobile phone behind barbed wire at an entrance of a residential compound in Wuhan, the epicentre of the novel coronavirus outbreak, Hubei province, China Feb 22, 2020. REUTERS

یک زن با استفاده از تلفن همراه خود را در پشت سیم های خاردار در ورودی یک مجتمع مسکونی ترکیب در ووهان مرکز از رمان coronavirus شیوع استان هوبئی چین در فوریه 22 سال 2020 است. ایسنا

با توجه به جنوب چین صبح پست نام این ویروس تغییر در انتشار مجدد این کتاب در سال 1989 به سمت پایان جنگ سرد. مقاله خود را در اینجا شامل عکس از نسخه قبلی که مراجع “گورکی-400”. در این نسخه Koontz نیز منتشر شده رمان خود را تحت نام واقعی خود را به جای استفاده از خود را با نام مستعار “لی نیکولز”.

رویترز از تلاش برای تماس با نویسنده و ناشر است اما در عین حال برای دریافت پاسخ.

برخی از مطالب در رسانه های اجتماعی نیز به اشتراک گذاری یک سوم تصویر یک صفحه کتاب بدون مجوز, اشتباه نشان می دهد آن است که بخشی از همان کتاب است. این صفحه آمده است: “در حدود سال 2020 یک ذات الریه شدید مانند بیماری را در سراسر جهان حمله به ریه ها و لوله برونشیال و مقاومت در برابر همه شناخته شده درمان”.

این صفحه نیست و متعلق به “چشم از تاریکی”. می آید از سال 2008 کتاب “پایان روزها: پیش بینی ها و پیشگویی در مورد پایان جهان, کتاب جلد کاغذی” توسط سیلویا براون نویسنده آمریکایی که ادعا می شود یک روانی.

این ادعا است بنابراین تا حدودی نادرست است. Dean Koontz آیا نوشتن در مورد داستانی ویروس به نام “ووهان-400” در سال 1989 انتشار مجدد خود را از سال 1981 رمان “چشم از تاریکی” اما علائم و عوارض این بیماری مطابقت ندارد توضیحات رسمی از COVID-19. این صفحه اضافی در حال حاضر در برخی ادعا می کند نشان می دهد شیوع “در حدود سال 2020” است که از یک کتاب است.

حکم

تا حدودی نادرست: Dean Kootz نوشت: در مورد داستانی ویروس به نام “ووهان-400” اما توضیحات آن را تا به چیزی برای انجام با کروناویروس جدید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de