انگل برنده شدن بهانه ای مناسب برای گیر به نوع خم و هیجان انگیز کره ای سینما

انگل کره جنوبی فیلم به کارگردانی بونگ جون-هو, دریافت چهار جایزه اسکار امسال در جوایز اسکار: بهترین فیلم بهترین کارگردان بهترین فیلمنامه اصلی و بهترین های بین المللی از ویژگی های فیلم است.

این یک لحظه تاریخی. انگل اولین بار است که به زبان غیر فارسی فیلم برنده بهترین فیلم اسکار درآمد آن برجسته در 100 سال سابقه از فیلم کره ای.

بونگ دارای یک مطیع علاقه به مسائل اجتماعی جامعه کره. او شروع به جلب توجه با اولین ویژگی های عمده فیلم Memories of Murder (2003) بر اساس داستان واقعی از چندین حل نشده قتل در سال 1980 که گرفتار کوچک کره جامعه روستایی.

او دیگر شاهکارهای شامل هیولا فیلم The Host (2006), درام, مادر, (2009), sci-fi Snowpiercer (2013) و زیست محیطی درام Okja (2017).

مدیر شناخته شده برای خود موضعی توصیفاتی از مسائل اجتماعی و زیست محیطی از جمله فساد و بی عدالتی و فاصله طبقاتی ذاتی در جامعه است. انگل اوج بونگ منافع و سبک ترکیب suspenseful, درام با کمدی سیاه و سفید.


ادامه مطلب: انگل: در گذشته اسکار جهش “یک اینچ’ زیرنویس مانع


موفقیت آن نهفته است در این نوع خم رویکرد آشکار در تعداد زیادی از های معاصر, فیلم کره ای.

ناگهانی شیفت

کره ای سینما به عنوان ما آن را می دانم امروز آغاز شده و در اواخر 1990s. فیلمسازان شروع به کاوش جدید جهت است که اغلب شامل تغییرات ناگهانی در سبک و لحن.

اوایل نمونه خانواده آرام (Kim Ji-woon, 1998) که فیوز ترسناک و کمدی و megahit شیری (Kang Jae-gyu, 1999) که ترکیبی از اکشن هالیوود فیلمهای کره ای ملودرام.

یک رشته از ترانس و نوع فیلم دنبال کرد که هر کدام با استفاده از آشکار اشکال از ژانرهای مختلف برای مقاصد مختلف: My Sassy Girl (Kwak Jae-yong, 2001) است و خارج از ضرب و شتم عاشقانه تعبیه شده است که تقلید از سامورایی فیلم علمی تخیلی و داستان غم انگیز عشق; Welcome to Dongmakgol (پارک کوانگ هیون, 2005) شکسته با هم جنگ فیلم, روستایی قصیده کوتاه کمدی و قهرمانانه تراژدی; و بونگ خود میزبان.

در انگل بونگ بررسی جدی مسائل را از طریق ترکیبی از تنش درام با کمدی تاریک.

انگل شامل یک آشنا تضاد بین دو خانواده که ساکن شدید اجتماعی در رده – این خانواده فقیر و غنی پارک خانواده.

بونگ علاقه ایده های تکمیل شده توسط خود میل شدید برای استعاره. شکاف بین فقیر و غنی بصری و استعاره بیان شده در تضاد بین قدیم’ نیمه زیرزمین کلبه و پارک’ معمار ساخته شده است خانه لوکس واقع در دامنه کوه. خانه بسیار بزرگ و صاحبان آن بی اطلاع هستند وجود دارد یک پناهگاه عمیق در زیر آن.

زمانی که قدیم پدر’, Ki-taek می یابد و در پناه پناهگاه بونگ تایید این فضا به عنوان یک استعاره برای شکاف بین فقیر و غنی و فقدان هر گونه چشم انداز برای فقرا به حرکت رو به بالا در جامعه است. خود را بهترین گزینه است به انگل بر غنی تصویربرداری توسط پدر خزنده از پناهگاه به سرقت مواد غذایی زمانی که او فکر می کند که خانه خالی است.

در این فیلم نهایی صحنه پسر fantasises او کار کرده است برای تبدیل شدن به غنی اما بینندگان به زودی بازگشت به واقعیت از ناامیدی و خالی آتی جامعه را طبقه.

درخواست تجدید نظر از این فیلم به مخاطبان جهانی آن است darkly طنز اکتشاف جهانی شکاف بین دارا و ندار.

با تجربه و انجام اقدام تیم نیز منجر به موفقیت این فیلم است. که بسیار مورد توجه Song Kang-ho به ویژه به نظر می رسد در بیش از 30 کره جنوبی فیلم از جمله سه فیلم قبلی کارگردان بونگ (Snowpiercer میزبان و خاطرات قتل). آهنگ, به عنوان یک بازیگر بازیگر است, اختصاص داده شده به کره جنوبی فیلم, صنعت امتناع از کار در تلویزیون و آگهی های بازرگانی و کاهش دعوت از هالیوود است.

فیلم در مورد جامعه

کره صنعت فیلم سازی شده است به طور پیوسته افزایش تعداد فیلم های منتشر شده در هر سال قبولی 1000 نفر در سال 2018 و اجتماعی آگاه درام برجسته است و جشن گرفته می شود.

سوزاندن (لی چانگ-دونگ 2018), شارت برای 2019 جوایز اسکار برای بهترین فیلم زبان خارجی سهام با انگل یک نگرانی با مشکلات بزرگسالان جوان که منجر مخاطره آمیز در زندگی نابرابر جامعه ای که نرخ بیکاری بالا است.

نمونه های دیگر که در آدرس اجتماعی و حقوقی کاستی ها قطار به بوسان (Yeon Sang-ho, 2016), سکوت (Hwang Dong-hyuk, 2011), Socialphobia (Hong Seok-جائه, 2015), ندبه (Na Hong-jin, 2016) و Han Gong-ju (Lee Su-jin, 2013).

, فیلم کره ای برنده شده اند جوایز در جشنواره بین المللی فیلم پس Kang Dae-jin را درشکه چی (1961) اهدا شد خرس نقره ای داوران جایزه در جشنواره بین المللی فیلم برلین.

My Sassy Girl (2001) منادی شروع بین المللی برای دستیابی به موفقیت های کره ای و سینما منتشر شد در ده کشور در سراسر آسیا. عمده فیلم های که به دست آورد به صفحه نمایش فراتر از آسیا بودند A Tale of Two Sisters (Kim Ji-woon, 2003) اولین کره ای, فیلم ترسناک به نمایش در تئاتر و پارک چان-ووک را Oldboy پس از آن موفق به کسب جایزه بزرگ در جشنواره کن در سال 2004.

اما اعطای چهار اسکار به انگل منحصر به فرد و پیروزی برای کره جنوبی پویا صنعت فیلم. آن را می توان انتظار داشت برای جلب مخاطبان بزرگ, الهام بخش, بینندگان برای تماشای بسیاری از دیگر عالی فیلم های تولید شده در کره جنوبی – و الهام بخش سینما را به فضا به صفحه نمایش آنها است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im