شلوار و یا بدون شلوار ؟ راهنمایی برای مجازی مصاحبه های استخدامی از خانه

اگر شما به خوبی به ثمر رساند مجازی مصاحبه شغلی در وسط یک بیماری همه گیر اولیه سرخوشی از پتانسیل اشتغال ممکن است به زودی جایگزین با اضطراب بیش از آنچه به سایش و همچنین قرار دادن خانه خود را در زندگی بر روی صفحه نمایش برای یک کارفرمای بالقوه.

و با همین دلیل خوب. اجتماعی دانشمندان دریافته اند که سنتی مصاحبه – بدون مجموعه سوالات و یا نمره متریک – فقیر هستند پيش بينی کننده عملکرد شغلی.

وقتی این اتفاق می افتد مصاحبه را قضاوت ذهنی بر اساس اطلاعات بی ربط مانند ظاهر فیزیکی و نشانه های غیرکلامی. غیر قانونی کلیشه ها بر اساس جنسیت و نژاد نیز ممکن است در بازی.

و متاسفانه اشتغال دادخواهی نیست موفق چرخی پایین این شیوه. اگر چه بسیاری از شرکت ها شد و با موفقیت شکایت کرد در اوایل 2000s برای ساخت ذهنی اشتغال تصمیم گیری در استخدام و ارتقاء حکم دادگاه عالی در سال 2012 ساخته شده و کسانی که ادعا می کند تقریبا غیر ممکن است را به عنوان یک طبقه عمل است. به عنوان یک نتیجه شرکت های کوچک انگیزه ای برای اطمینان از مصاحبه خود شیوه های مربوط به بر روی عملکرد شغلی.

که در سمت چپ کار نامزدها تمرکز زیادی از انرژی خود را بر روی ساخت یک تصور خوب به جای نشان دادن کار مهم, مهارت. و بود که قبل از همه گیر که متقاضیان به نفع خنثی اتاق کنفرانس به عنوان یک پس زمینه. اضافه کردن اطلاعات شخصی خود را در محیط خانه و قرنطینه اصحاب به مخلوط – اعم از انسان یا حیوان را ندارد بهتر است.

توصیه من به عنوان یک اشتغال وکیل و استاد حقوق جوش پایین به این: شما تحت هیچ اجبار به معرفی خود و آینده نگر رئیس خود را به زندگی از طریق ویدئو چت. به عبارت دیگر هیچ شرم در تلاش برای از نو خلق کردن که اتاق کنفرانس محیط زیست در صفحه اصلی.

باید چه می پوشند ؟

شلوار.

قطعا پوشیدن شلوار حتی اگر شما فکر می کنم آنها می توانید ببینید در کمتر از نیمی از بدن خود را مانند تاسف نیم-لباس خبرنگار در “صبح به خیر آمریکا” که پاهای برهنه بودند در معرض در تلویزیون ملی. شما نمی خواهید به نقض شود که محل کار آزار و اذیت سیاست از سمت راست دروازه.

در واقع شما باید به لباس راه شما را برای یک مصاحبه حضوری که ممکن است درجات مختلفی از رسمی بسته به نوع صنعت و نقش شما در حال مصاحبه است. زمانی که من مشغول به کار در یک شرکت حقوقی آن مشترک برای آینده نگر وکلا به پوشیدن یک دست کت و شلوار به مصاحبه حتی اگر دفتر خود را کسب و کار گاه به گاه و مردم لباس پوشیدن و با این حال آنها را دوست داشت و زمانی که کار از خانه.

اگر کسی در شبکه های اجتماعی خود را در حال حاضر با این نسخهها کار در صنعت – یا برای شرکت دریغ نکنید برای درخواست مشاوره خود را در مورد آنچه را می پوشند.

چگونه من باید راه اندازی دوربین های پس زمینه ؟

سنتی مصاحبه شغلی یک مسابقه از وصیتنامه بین یک نامزد تمایل به پنهان کردن خود واقعی کیفیت و کارفرما تلاش برای suss آنها را از طریق نه چندان ظریف سوالاتی مانند “چه نقاط ضعف خود را؟”

معمولا شما می توانید انتظار یک کمک کوچک از قانون در این راستا پس از شرکت ها نباید از پرسیدن سوال اشاره است که در تبعیض انگیزه خود را مانند دین و یا اینکه آیا شما از کار افتادگی. برخی از ایالت ها نیز محدودیتی برای درخواست مورد جنایی بازداشت و محکومیت قبل از ساخت یک پیشنهاد کار.

مجازی مصاحبه های استخدامی ناراحت تعادل با آشکار کردن محتویات خانه خود را. این است که اساسا ناعادلانه در مصاحبه پنهان تقلا از جنگ. آن را مانند رئیس خود را, اجازه دهید به تنهایی یک رئیس بالقوه را نشان می دهد تا در آستان شما و تقاضا برای دیدن آپارتمان شما – اگر هنری فورد مورد استفاده قرار گیرد به ارسال بازرسان برای انجام این کار که فقط در ازای پرداخت افزایش در صورت تصویب بازرسی.

شما آینده نگر متقاضی کار در حال گرفتن هیچ گونه بازرسی پاداش و بنابراین نیاز نیست پیشنهاد مصاحبه خود را یک پورتال به زندگی شخصی خود را.

همین دلیل است که من استفاده از “دریک” روش برای زوم در جلسات. من راه اندازی لپ تاپ من به نقطه در یک لخت گوشه ای از دیوار دریک خط Bling تصویری. که راه من نشان می دهد هیچ چیز در مورد من سوال تزئینات داخلی و زندگی انتخاب کند.

جدید طبیعی است.

باید من hide my children?

قطعا شما تحت هیچ اجبار به داوطلبانه فرزندان خود حضور – و خود را به کارفرمای آینده نگر واقعا نباید بپرسید. درخواست در مورد کودکان است که اغلب یک پروکسی برای تبعیض جنسیتی به عنوان مادران نامتناسب جریمه برای وضعیت خود را به عنوان پدر و مادر.

برای مثال یک مطالعه تجربی توسط دانشگاه استنفورد استاد شلی Correll پیشنهاد کرد که شرکت کنندگان به رتبه های پایین تر – و ارائه شده کمتر پرداخت به زن متقاضیانی که ذکر شده خود را از عضویت در انجمن اولیا و مربیان انجمن در رزومه کاری خود را. در مقابل, نر متقاضیان با کودکان ارائه شد حقوق بالاتر در این آزمایش از آنها بدون فرزند همسالان.

آیا این به این معنی است که مردان باید به رول کردن بچه های خود را برای یک “اتفاقی” ظاهر cameo خود را به منظور افزایش کلیشه ای نقش به عنوان نان آور خانواده? نه لزوما.

یک مطالعه انجام شده توسط کسب و کار استاد ارین رید نشان می دهد که مردان حفظ وضعیت ممتاز خود را در بخش پنهان مراقبت از کودک کار آنها در واقع انجام است. در مصاحبه با 115 کارگران در یک شرکت مشاوره ای, یک مرد گفت که او قادر به انجام کارهای مشاوره وظایف بدون هر کسی متوجه می شوند که او نیز مراقبت از پسرش – و سراشیبی اسکی – پنج روز در هفته است.

این نیرنگ استادانه درست شده صحبت می کند هر دو به تبعیض که مردان ترس خود را آشکار مراقبت از کودک تعهدات و قدرت به طور پیش فرض فرض که زنان هستند مراقبان اولیه.

بنابراین پدر و مادر, اگر شما تمایل به پرتاب یک دستگاه و یک اب نبات چوبی در جهت کلی از یک کودک که ممکن است پوشش خود را منفجر احساس گناه نکنید – شما نه تنها یک تلاش برای تصویب یک مولد کارمند این روز است.

[دریافت حقایق در مورد کوروناویروس و آخرین تحقیقات. ثبت نام برای گفتگو در خبرنامه.]

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de