تصاویری از قفسه های خالی و صف های طولانی را عبودیت همه اشکال رسانه ها در آفریقای جنوبی طی چند روز گذشته. این صحنه ها نه بر خلاف کسانی که در دیگر نقاط جهان به عنوان بسیاری از مصرف کنندگان تسلیم به وحشت خرید در ترس از در حال اجرا از کاغذ توالت – در میان دیگر موارد ضروری.

بسیاری از نویسندگان را تحت پوشش دلایل وحشت خرید و همه behaviourists موافق است که این است که جدید و یا غیر منتظره پدیده است. اما راه آن را در یک کشور که از لحاظ اقتصادی نابرابر به آفریقای جنوبی تأکید بر شکاف بین دارا و ندار.

که چه کسی برنده و چه کسی از دست می دهد از وحشت خرید ؟

البته یک مزیت اول تکان دهنده در رسیدن به جلوی خط. این رفتار این است آنچه که اغلب باعث عجله در فروشگاه ها در وهله اول. اما در یک کشور است که در واقع دچار قحطی یا کاغذ توالت کمبود بازندگان کسانی هستند که نمی توانیم به سهام باید نیاز بوجود می آیند.

در حالی که نابرابری در همه جا وجود دارد, ثروتمند اقتصاد باید یک جمعیت پایه است که به طور کلی قادر به از پا در خانه خود را هنگامی که مورد نیاز است. این هم درست است از آفریقای جنوبی خانوارهای طبقه متوسط بالا و در بالا پایان.

اکثر مصرف کنندگان در آفریقای جنوبی هستند اما قادر به پر کردن یک چرخ در بهترین زمان و اجازه دهید به تنهایی برای تامین مالی جدی ذخایر.

آفریقای جنوبی توسط اعداد

در حالی که وجود دارد راه های مختلف به بخش جمعیت از 58 میلیون نفر از مردم این UCT آزادی موسسه استراتژیک بازاریابی است که با استفاده از درآمد ملی دینامیک بررسی به رنگ یک تصویر از آفریقای جنوبی مصرف کننده چشم انداز است. محدوده این مقاله اجازه نمی دهد که یک توضیح کامل از نحوه این تقسیم بندی مشتق شده بود اما چند پدیده های قابل توجه از گرافیک.

UCT آزادی موسسه بازاریابی استراتژیک

آفریقای جنوبی حدود 58 میلیون نفر در 17 میلیون خانوار. در حدود 1000 خانوار هستند اضافه شده به این تعداد هر روز. آفریقای جنوبی بسیار بالا تعداد افراد جوان – تقریبا نیمی از جمعیت آن زیر 24.

اگر ما تقسیم کشور با درآمد خانوار (که شده است همه بگیران در خانواده همراه) به عنوان نشان داده شده در گرافیک سپس 7 میلیون خواهد سقوط به دسته از طبقه متوسط و بالا. این بدان معناست که 50 میلیون نفر در حال زندگی در خانواده ها در زیر سطح مورد نیاز برای حمایت از طبقه متوسط در شیوه زندگی است. این 50 میلیون نفر هستند به احتمال زیاد به استفاده از حمل و نقل عمومی و بهداشت عمومی و زندگی با بسیار کمی مالی حاشیه.

به عنوان یکی می رود به فوق العاده ضعیف و بازمانده دسته بندی خانواده ها به طور منظم اجرا از مواد غذایی قبل از پایان ماه. یک مشخصه از زندگی در این نوع خانواده است و وابستگی اجتماعی اعطای درآمد و کمبود مواد غذایی در هفته سوم از ماه. علاوه بر این بسیاری از خانواده های فقیر زندگی می کنند حداقل یک تاکسی سوار دور از نزدیک ترین سوپر مارکت و پرداخت هزینه اضافی در صندلی تاکسی در صورت خرید بیش از چند کیسه های مواد غذایی. یک زمان از سال زمانی که انباشت شایع تر است که در طول فصل جشن (آذر) هنگامی که به دقت مذاکره هزینه ساخته شده است با استفاده از پس انداز از گروه طرح های به نام stokvels.

زمانی که وحشت می شکند

اقتصاددانان رفتاری با استفاده از بسیاری از تعصبات شناختی برای توضیح دهد که چرا وحشت خرید رخ می دهد. اغلب ذکر شده در حال پدیده های مانند از دست دادن گریز اثر ارابه موسیقی و احتمال غفلت است. این واکنش به اجرای اولیه ضروری در مواد غذایی ایجاد وحشت سرایت که نادیده منطق است. هیچ غذا یا کاغذ توالت کمبود و خرید مجاز به ادامه در این نوع از وضعیت اضطراری. با اینحال هفته از 16-20 مارس سال 2020 دیدم عظیم وحشت ولگردی و قانونی شکنی خرید مشخص شده توسط روزانه کمبود در بسیاری از مقوله های.

زمان بحران تشدید شکاف بین ممتاز و بقیه. زمانی که بازار سهام در نرخهای ثروتمند باید ذخایر به خرید سهام بیشتر و تکثیر ثروت خود را در دراز مدت. هنگامی که یک بحران بهداشتی بازدید ثروتمند دسترسی به دارو و مراقبت های بهداشتی خصوصی و اغلب می تواند حرکت در اطراف کار محدودیت است.

فقیر اما خوش شانس ندارد. حتی در انگلستان آسیب پذیر هستند و بازنده به عنوان وحشت خرید رسید در اوایل ماه مارس. کارگران در کوتاه مدت قرارداد و مترجمان آزاد در سطح جهان در حال تجربه شکست مالی به این نوع کار را مي خشكاند. آلمان متعهد شده است 40 میلیارد یورو در کمک به مترجمان آزاد است.

آفریقای جنوبی مترجمان آزاد در صنایع مختلف و همچنین اقتصاد غیررسمی (و میلیون ها خانواده) هینگد در میکرو شرکت مانند فروشندگان خیابانی spaza مغازه ها و میخانه. این شرکت (بسیاری بر اساس رفت و آمد جمعیت و مدرسه کودکان خود را به عنوان بازار) هنوز ثبت نام کسب و کار و بعید است برای دریافت هر گونه کمک مالی از دولت است. این شکل از سرمایه گذاری ندارد “کار از خانه” به عنوان گزینه پیشنهادی اشتغال کارشناسان. این ویژگی ها از بخش غیررسمی هستند همان جهان است.

رسانه های اجتماعی پست های مقایسه ثروتمند مصرف کنندگان پوشش خارج از عمده فروشان و فقیر پوشش برای گرفتن یک تاکسی به خانه هستند حدیثی بلکه تا حدودی نمادی از واقعیت در آفریقای جنوبی. تصاویری از وحشت خرید را منعکس نمی کند متوسط آفریقای جنوبی. آنها مجسم متوسط ثروتمند آفریقای جنوبی.

در بسیاری از طبقه متوسط ممکن است می گویند که آنها بیش از حد تحت فشار مالی. این درست است. اما آنها هنوز هم در اقلیت ممتاز.

این به چه معنی است ؟

این COVID-19 همه گیر خواهد شد و در نهایت پاس به عنوان دیگر بیماری های همه گیر آنفلوآنزا در قرن رفته. این واقعیت است که ما قادر به نظارت بر این یکی در سطح جهان در زمان واقعی است که ممکن است نقطه عطفی برای راه چنین حوادث به کار گرفته شده در آینده است.

دقیق نتیجه از این بیماری همه گیر از لحاظ مدت و میر و تاثیر در آفریقای جنوبی اقتصاد در نهایت گشوده است.

در عین حال این کشور یک بار دیگر در مواجهه با این واقعیت است که آن را به یک راه طولانی برای رفتن قبل از اینکه لبه های نابرابری نرم و ‘متوسط’ خانواده نیز ممکن است شرکت در ولگردی و قانونی شکنی بعدی از وحشت خرید – هر زمان که ممکن است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de