پاکستان احضار هندی, رسمی به اعتراض مرزی توپخانه

هند و پاکستان را متهم به یکدیگر از خمپاره و توپخانه ای به همراه عملا مرز شناخته شده به عنوان خط کنترل (LoC) که تقسیم منطقه مورد مناقشه کشمیر. پراکنده در مبادلات آغاز شد و در روز شنبه.

دو آسیای جنوبی ایران هر دو ادعا می کنند منطقه کشمیر در اما حکومت تنها قطعات و اغلب یکدیگر را متهم به نقض 2003 پیمان آتش بس توسط توپخانه و شلیک در سراسر LoC.

وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه ای گفت که اسلام آباد را احضار کرده بود یک مقام وزارت به تسلیم اعتراض به نقض آتش بس توسط دهلی نو است.

کشمیر باقی مانده تقسیم شده بین دو کشور پس از آنها موفق به کسب استقلال از حکومت بریتانیا در سال 1947. همسایه ها مبارزه کرده اند را سه جنگ بیش از کشمیر.

هند گفت: در تعطیلات آخر هفته است که پاکستان تا به حال منجر به کشته شدن سه غیرنظامی در حالی که وزارت امور خارجه پاکستان گفت: هند شلیک کرده کشته شدن کودک و زخمی شدن چهار نفر دیگر.

“در این سال هند تا کنون متعهد 749 نقض آتش بس به تاریخ” وزارت گفت و آن را محکوم کرد هدف قرار دادن غیر نظامیان بی گناه.

تنش میان دو کشور تمدید شد که دهلی نو انصراف استقلال از بخشی از آن در منطقه کشمیر در سال 2019 و تقسیم آن به مناطق فدرال هند. تا زمانی که آن را تا به حال تا به حال استقلال بیش از همه مسائل به جز دفاع و ارتباطات و امور خارجه.

هند پاکستان را متهم آموزشی و ارسال شبه نظامیان در سراسر مرز به راه اندازی حملات و حمایت از جنبش های جدایی طلب کشمیری در برابر هند حکومت.

پاکستان را انکار می کند و به حمایت مادی به شبه نظامیان در کشمیر اما می گوید آن را فراهم می کند اخلاقی و دیپلماتیک حمایت برای حق تعیین سرنوشت کشمیری مردم است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de