اقیانوس آرام دولت را متهم به استفاده از coronavirus بحران به عنوان پوشش برای رسانه های سرکوب

به عنوان ترس رشد بیش از آسیب پذیری به کروناویروس در بخش هایی از اقیانوس آرام برخی دولتها از موضع متهم به پناه پشت دشوار اضطراری و یا مستند قوانین را به سکوت و انتقاد.

در حال حاضر چند رسانه آزادی ناظران سازمان ملل متحد را محکوم کشورها – از جمله فیجی و پاپوآ گینه نو – برای بهره برداری از بحران است.

سازمان ملل متحد کمیساریای عالی حقوق بشر میشل باشله از سوی دولت برای جلوگیری از استفاده از این بیماری همه گیر به عنوان “بهانه ای برای محدود کردن اطلاعات و سرکوب انتقاد”. او به نقل از موسسه بین المللی مطبوعات ردیابی حداقل 152 اتهام رسانه های نقض از شیوع آغاز شد و در چین در ماه دسامبر گذشته.

این است که هیچ وقت به سرزنش كند ، معتبر و دقیق گزارش یک تاسیسات برای همه ما است.

با توجه به یک گزارش جدید از فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران, سه نفر از چهار روزنامه نگاران در سراسر جهان مواجه شده اند ارعاب انسداد و یا محدودیت های دیگر پوشش همه گیر.

در آوریل پاپوآ گینه پلیس وزیر Bryan Kramer حمله دو تجربه روزنامه نگاران گفت: “نمی توان اعتماد کرد” و باید اخراج.


ادامه مطلب: اقیانوس آرام کشورهای نمره خوبی در آزادی رسانه ها و شاخص اما واقعیت این است که به مراتب بدتر


کرامر استفاده Kramer گزارش Facebook صفحه به متهم حلقه PNG سیاسی و کسب و کار ویرایشگر فردی تفاهم نامه ارشد, PNG, Post-پیک نگار Gorethy کنت از بد نمایش دادن یک گزارش مالی توسط خزانه دار ایان Ling-Stuckey. “هر دو از روزنامه نگاران نزدیک به نخست وزیر سابق پیتر اونیل” کرامر نوشت. “هر دو متهم شده اند انتشار مغرضانه و گمراه کننده گزارش.”

PNG روزنامه نگاران Gorethy کنت و فردی Mou. حلقه PNG

بر اساس مصاحبه ای با لینگ-Stuckey تفاهم نامه داستان ادعا “فله” از 23 میلیون kina (NZ$11 میلیون دلار) بودجه برای COVID-19 عملیات مورد استفاده قرار گرفت به استخدام ماشین ها و رسانه ها مشاوران. Kenneth پشتیبانی تفاهمنامه با ارسال این مصاحبه تصویری در رسانه های اجتماعی.

حلقه PNG ایستاده بود با آن “حقایق کلیدی” گفت: هر گونه “سوء تفاهم” بود “نه عمدی یا عمدی”. پاریس مبتنی بر آزادی رسانه ها حمایت گروه خبرنگاران بدون مرز گفت: آزار و اذیت بود “دخالت غیر قابل قبول”. PNG رسانه شورای نامیده می شود برای بیشتر “شفافیت”.

جالب اینجاست که Kramer شهرت سیاسی شفافیت نادر در PNG. وبلاگ خود را متعهد به “داستان در داخل از طریق در عمق گزارش های تحقیقی” و دارای بیش از 128,000 خوانندگان در یک کشور با پایین نفوذ اینترنت.


ادامه مطلب: زمانی که دولت از استثنا هنجار می شود دموکراسی در tightrope


PNG هشت تایید COVID-19 موارد اما هیچ مرگ و میر. این نگرانی وجود دارد که جدی شیوع بیماری می تواند به سرعت در حال پایمال کردن سیستم بهداشت و درمان. حتی قبل از همه گیر هشدار داد دیده بان حقوق بشر “شکننده نظام سلامت […] با کمبود بودجه روبرو شد و غرق با نرخ بالای مالاریا و سل و دیابت”.

دیده بان حقوق بشر “جرجی” روشن اشاره می کند که 80 درصد از PNG جمعیت روستایی کشور تنها 500 پزشکان کمتر از 4000 پرستاران و سختی 5000 تخت بیمارستان.

این کشور تنها 14 هواکش. یک COVID-19 وقوع فاجعه بار خواهد بود.

مقامات بهداشت نیز به کشور همسایه اندونزی-حکومت ملانزی استان پاپوا و پاپوآی غربی به عنوان یک هشدار به صورت PNG. سیاستمداران نگران مداخله در طول 820 کیلومتر قفل شده است اما هنوز متخلخل مرز.

قابل اعتماد غرب Papuan اطلاعات سخت برای به دست آوردن به عنوان آنها گاهی اوقات “پنهان” در اندونزی, آمار, اما گزارش ها نشان می دهد 283 موارد و هفت مرگ و میر با مجموع رو به افزایش است. تنها هفت تنفسی پزشکان و 73 هواکش در دسترس هستند برای 45 بیمارستان با یک منطقه ای با جمعیت 4 میلیون.

پزشک مسئول سرمایه جیپورا را COVID-19 پاسخ تیم Silwanus Sumule گفت: جاکارتا پست:

من می دانم که این ممکن است سخت به نظر برسد برای برخی از افراد, اما این واقعیت است – اگر شما نمی خواهید برای مردن نمی آیند به پاپوآ.

مقامات اندونزی هشدار داد در ماه آوریل است که مردم به طور غیرقانونی عبور از مرز را نشان “no mercy” ساخت گزارش از این منطقه به خصوص خطرناک است. سه روز بعد پس از PNG border پلیس نه “illegals”, East Sepik فرماندار Allan پرنده به نام “شلیک برای کشتن” سفارش.

نخست وزیر Voreqe Bainimarama با سرتیپ کل Jone Kalouniwai (سمت راست). RSF/Fijileaks

در حالی که دیگر کشورهای اقیانوس آرام مانند طبخ جزایر ساموآ, جزایر سلیمان و تونگا باقی می ماند COVID-19 رایگان در جاهای دیگر در اقیانوس آرام رسانه ها هنوز در تلاش برای گزارش بحران به خصوص در آمریکا, قلمرو گوآم (148 مورد و 5 مرگ و میر) و سرزمین های از کالدونیای جدید (18 مورد) و تاهیتی (58 مورد).


ادامه مطلب: چرا آن چنان سخت به توقف COVID-19 اطلاعات غلط پخش در رسانه های اجتماعی است ؟


در گوام زمانی که نزدیک به 1000 آلوده خدمه بر روی ناو هواپیمابر یو اس اس تئودور روزولت گرفته شد در ساحل کاپیتان که منفجر سوت برطرف شد از فرمان او. اقیانوس آرام جزیره بار را محکوم کرده است عدم شفافیت در طول “اخبار خاموشی” در سراسر ایالات متحده$129 میلیون فدرال امداد بودجه.

در فیجی وجود دارد که در آن شده اند 18 coronavirus موارد با مرگ و میر سرتیپ کل Ratu Jone Kalouniwai هشدار داد در فیجی خورشید که دولت تا به حال “دلایل خوبی برای سرکوب انتقاد” و “محدود کردن آزادی […] مطبوعات” در پاسخ به نقض مقررات. دو رادیو شخصیت دستگیر شدند و به اتهام بیش از “مخرب” رسانه های اجتماعی نظرات.

گزارشگران بدون مرز آسیا و اقیانوس آرام مدیر دانیل ارشد گفت: نظر “به یاد بیاورید بدترین زمان از فیجی دیکتاتوری نظامی از سال 2006 تا 2014”.

راه اندازی آن در سال 2020 جهانی آزادی رسانه ها و شاخص گزارشگران بدون مرز اخیرا هشدار داد که این بیماری همه گیر “فراهم می کند دولت های اقتدارگرا با یک فرصت برای اجرای بدنام ‘سندرم شوک’ – به تحمیل اقدامات است که می تواند غیر ممکن است در زمان عادی.”

اگر چه اقیانوسیه سازمان ملل هستند در میان بدترین مجرم در شاخص واقعی با گزارش COVID-19 حیاتی برای آسیب پذیر جوامع هر گونه سرکوب و سانسور یک تهدید است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de