خارج از متن عکس قدرتمند low-tech فرم اطلاعات غلط

هنگامی که شما فکر می کنم بصری اطلاعات غلط شاید شما فکر می کنم deepfakes – فیلم هایی که واقعی به نظر می رسد اما در واقع ایجاد شده با استفاده از قدرتمند ویرایش ویدئو الگوریتم. سازندگان ویرایش مشهور به پورنوگرافی, فیلم, و آنها می توانند کلمات را از دهان افرادی که گفت: هرگز آنها را.

اما اکثر بصری اطلاعات غلط است که مردم در معرض شامل بسیار ساده تر اشکال فریب. یکی از روش های رایج شامل بازیافت مشروع, عکس های قدیمی و ویدئوها و ارائه آنها را به عنوان شواهدی از وقایع اخیر است.

این الگوی رفتاری امر گمراه کننده متن به یک عکس. نقطه عطف ایالات متحده آمریکا

برای مثال نقطه عطف ایالات متحده آمریکا یک گروه محافظه کار با بیش از 1.5 میلیون پیروان در Facebook, ارسال شده یک عکس از غارت فروشگاه مواد غذایی با عنوان “آره! #SocialismSucks.” در حقیقت خالی کردن قفسه های سوپر مارکت ها هیچ ربطی به سوسیالیسم; عکس گرفته شده در ژاپن پس از زلزله بزرگ در سال 2011.

عنوان می گوید یک داستان متفاوت از این تصویر در واقع می کند. توییتر صفحه نمایش گرفتن

در مثال دیگری پس از گرم شدن کره زمین اعتراض در لندن هاید پارک در سال 2019 عکس شروع به گردش به عنوان اثبات این که معترضان مجبور به ترک منطقه تحت پوشش در سطل زباله. در برخی از عکس ها از بمبئی هند و دیگران از یک به طور کامل رویداد های مختلف در پارک.

من یک روانشناس شناختی که مطالعات مردم چگونه با یادگیری صحیح و اطلاعات نادرست از جهان اطراف آنها را. پژوهش های روان شناختی نشان می دهد که این خارج از متن عکس می تواند به خصوص به شکل قوی از اطلاعات غلط. و بر خلاف deepfakes آنها فوق العاده ساده برای ایجاد.

خارج از چارچوب و نادرست

خارج از متن و عکس بسیار شایع هستند منبع اطلاعات غلط.

در روز بعد از ژانویه ایرانی در حمله به پایگاه های نظامی ایالات متحده در عراق, خبرنگار جین Lytvynenko در Buzzfeed, مستند, نمونه های متعددی از عکس های قدیمی و یا فیلم ارائه شده به عنوان شواهد این حمله در رسانه های اجتماعی. این شامل عکس های از یک سال 2017 حمله نظامی ایران در سوریه تصویری روسی به تمرینات از 2014 و حتی فیلم از یک بازی ویدیویی. در واقع از 22 نادرست و شایعات مستند در این مقاله 12 شامل این نوع از خارج از متن عکس و یا ویدیو.

این شکل از اطلاعات غلط می تواند به خصوص خطرناک است زیرا تصاویر یک ابزار قدرتمند برای swaying نظر محبوب و ترویج باورهای غلط. روانی تحقیقات نشان داده است که مردم بیشتر احتمال دارد به این باور درست و غلط چیزهای بی اهمیت اظهارات مانند “لاک پشت های ناشنوا هستند” زمانی که آنها در حال ارائه شده در کنار یک تصویر. علاوه بر این افراد بیشتر احتمال دارد به ادعای آنها قبلا دیده ام تازه ساخته شده تا سرفصل زمانی که آنها همراه با عکس. عکس همچنین افزایش تعداد لایک و سهام که یک پست را دریافت و در یک شبیه سازی شده در محیط رسانه های اجتماعی همراه با اعتقادات مردم است که پست درست است.

و تصاویر را می توانید تغییر دهید چه مردم به یاد داشته باشید از اخبار است. در یک آزمایش یک گروه از مردم به عنوان خوانده شده مقالات اخبار در مورد طوفان همراه با یک عکس از یک روستا پس از طوفان است. آنها بیشتر احتمال دارد به دروغ به یاد داشته باشید که وجود دارد مرگ و میر و صدمات جدی در مقایسه با افرادی که به جای دیدم یک عکس از این روستا قبل از طوفان اعتصاب. این نشان می دهد که غلط تصاویر Jan. 2020 ایران حمله ممکن است تحت تاثیر حافظه مردم برای جزئیات بیشتر از این رویداد.

چرا آنها موثر

وجود دارد تعدادی از دلایل عکس احتمال افزایش اعتقاد خود را به اظهارات.

اول شما استفاده می شود به عکس های مورد استفاده برای عکاسی خبری و خدمت به عنوان اثبات این که یک رویداد اتفاق افتاده است.

دوم دیدن یک عکس می تواند به شما کمک کند با سرعت بیشتری بازیابی اطلاعات از حافظه است. مردم تمایل به استفاده از این سهولت بازیابی به عنوان یک سیگنال که اطلاعات درست است.

عکس نیز آن را آسان تر به تصور کنید که یک رویداد اتفاق می افتد که می توانید آن را احساس واقعی تر.

در نهایت تصاویر به سادگی جلب توجه خود را. یک مطالعه 2015 توسط نرم افزار Adobe یافت که پست ها که شامل تصاویر و دریافت بیش از سه برابر Facebook تعاملات از مطالب فقط با متن.

اضافه کردن اطلاعات بنابراین شما می دانید آنچه شما در حال دیدن

روزنامه نگاران و پژوهشگران و فن شروع کار بر روی این مشکل است.

به تازگی اخبار منشأ پروژه یک همکاری بین نیویورک تایمز و IBM منتشر اثبات مفهوم استراتژی برای چگونه تصاویر را می توان با برچسب شامل اطلاعات بیشتر در مورد سن خود محل که در آن گرفته شده و ناشر اصلی. این بررسی ساده می تواند کمک به جلوگیری از تصاویر قدیمی از استفاده می شود برای حمایت از اطلاعات نادرست در مورد وقایع اخیر است.

علاوه بر این شرکت رسانه های اجتماعی مانند Facebook Reddit و توییتر می تواند شروع به برچسب زدن به عکس ها با اطلاعات در مورد زمانی که آنها برای اولین بار منتشر شده بر روی پلت فرم.

تا زمانی که این نوع از راه حل های در حال اجرا هر چند خوانندگان در سمت چپ خود را. یکی از بهترین تکنیک ها برای محافظت از خودتان را از اطلاعات غلط به خصوص در اخبار, رویداد است به استفاده از یک تصویر معکوس جستجو. از مرورگر گوگل کروم آن را به عنوان ساده به عنوان کلیک راست بر روی عکس و انتخاب گزینه “جستجو در گوگل برای تصویر است.” از آن شما را به دیدن یک لیست از تمام مکان های دیگر که در عکس به نظر می رسد آنلاین.

FirstDraft غیر انتفاعی با تمرکز بر مبارزه با اطلاعات غلط و بهبود روزنامه نگاری را فراهم می کند راهنمایی برای انجام یک جستجوی معکوس تصویر. FirstDraft CC BY-NC-ND

به عنوان مصرف کنندگان و کاربران رسانه های اجتماعی ما باید مسئولیت برای اطمینان حاصل کرد که اطلاعات ما به اشتراک بگذارید دقیق و آموزنده است. با نگه داشتن یک چشم را برای خارج از متن عکس های شما می تواند کمک به نگه داشتن اطلاعات غلط در چک.

[ دانش عمیق, روزانه. ثبت نام برای مکالمه عضویت در خبرنامه. ]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de