صنعت هواپیمایی را می پوشند زخم از coronavirus همه گیر برای یک زمان بسیار طولانی است.

در روز پنج شنبه کوانتاس اعلام کرد که پایه آن کل ناوگان بین المللی. خطوط هوایی آمریکا به حالت تعلیق سه چهارم از آن مسافت های طولانی پروازهای بین المللی در روز دوشنبه.

تقاضای قابل توجهی شوک جدید نیستند به صنعت هواپیمایی. در این قرن به تنهایی آن را اب و هوای طوفان ناشی از حملات 11 سپتامبر 2001 و 2002-04 سندرم حاد تنفسی بیماری همه گیر.

اما ما باید قبل از هرگز دیده می شود یک شوک این قدر مؤثر بر کل جهان برای آنچه به نظر می رسد به عنوان اگر از آن خواهد شد یک زمان بسیار طولانی است.


ادامه مطلب: Grattan روز جمعه: ما در حال حاضر یک ملت در خود انزوا


به صنعت هواپیمایی قادر به رسیدگی به این مخمصه? چه نقشی خواهد شد و باید دولت ها بازی ؟ و زمانی که همه این است که بیش از آنچه که باید تغییر خواهد کرد برای خوب است ؟

بسیاری از شرکت های هواپیمایی نمی تواند زنده ماندن آنها به عنوان

در حال حاضر نام این بازی نه تنها برای شرکت های هواپیمایی, اما برای اکثر کسب و کار است که نقدینگی – داشتن پول به طور منظم در آینده از طریق درب.

در غیر این صورت حلال سازمانی ناتوان از تامین نقدینگی کافی برای پوشش آن هزینه های جاری را می توان مجبور به ورشکستگی و عدم قطعیت کمک نمی کند.

اگر چه صنعت هواپیمایی به حال خوب دهه به طور کلی در پایان هر یک از ده سال گذشته در آن حاشیه سود پایین باقی می ماند و سود تفاوت بین مناطق و حامل هستند و نه بالا.

اکثر شرکت های هواپیمایی تنها چند ماه به اندازه کافی ذخایر نقدی خود را برای پوشش هزینه های ثابت (هزینه ای که باید پرداخت می شود صرف نظر از اینکه خود را در هواپیما در حال پرواز).

سه گزینه

پویایی از گسترش بیماری نشان می دهد که شدید اختلال ما شاهد خواهد با ما بماند برای بسیاری از سال.

دولت را مجبور به تصمیم گیری سخت.

گسترده آنها به سه گزینه

  • اجازه دهید تلاش های خصوصی هواپیمایی سقوط

  • آنها ارائه نقدینگی به کمک آب و طوفان

  • nationalise آنها را به عنوان دولت ایتالیا در حال حاضر با Alitalia

من انتظار می رود دولت به استفاده از (و سوء استفاده) هر سه با تعداد قابل توجهی از شرکت های هواپیمایی (و به طور بالقوه چندین اواسط اندازه شرکت های هواپیمایی) بیرون رفتن از کسب و کار در این فرآیند است.

بحث اصلی که استفاده می شود برای اجازه دادن به شرکت های هواپیمایی به شکست خواهد بود که اتصال مهم خواهد بود راننده پس از بحران بازیابی.

این گسترده تر اقتصادی بهره مند خواهد شد تاکید کرد دولت ها را انتخاب کنید که به قید وثیقه و یا nationalise خود را حامل است.

بزرگ هواپیمایی ممکن است کمک کند حتی اگر آنها ضعیف هستید

من انتظار حاملان برای دریافت اولویت درمان توسط دولت بر اساس این واقعیت است که آنها بیشتر در اتصال گاهی اوقات بدون توجه به زنده ماندن طولانی مدت.

این بدان معنی است که هنگامی که این بیماری همه گیر است و بیش از مسافران به احتمال زیاد پیدا کردن یک مطلب متمرکز هواپیمایی, بازار, کمتر حامل در عمل. نسبت بیشتری از آنها خواهد شد و دولت متعلق به.

برای شروع با پرواز فرکانس پایین تر خواهد بود و هواپیما ممکن است خالیتر بسته به ناوگان مخلوط بازمانده از خطوط هوایی استفاده خواهد شد.


ادامه مطلب: کروز هنوز هم امن است ؟ من خواهد بود بیمه? آنچه شما نیاز به دانستن در مورد سفر در طول coronavirus بحران


آیا می شود قیمت های بالاتر و یا پایین تر بستگی دارد و انفعال از عرضه و تقاضا.

کمتر شرکت های هواپیمایی و کمتر پرواز می تمایل به رانندگی airfares تا در حالی که کاهش تقاضا و کاهش قیمت سوخت پس از آنچه که در شکل دادن به یک رکود اقتصادی جهانی خواهد درایو airfares پایین.

کوچکتر خطوط هوایی ممکن است دست از حمایت از دولت است. دن PELED/AAP

خالص نتیجه حدس و گمان است. من هم انتظار شتاب محصول غیر متمرکز (مواد غذایی و نوشیدنی, چمدان کمک هزینه و غیره فروخته شده به طور جداگانه) به خصوص اگر بهبود آهسته است و بازمانده از شرکت های هواپیمایی را تحت فشار برای کاهش هزینه ها.

تاریخ و زمان آخرین اما حداقل نه من باید به ذکر است که این نه تنها خطوط هوایی. فرودگاه هواپیما تولید کنندگان و ارائه دهندگان خدمات ناوبری هوایی نیز خود را تحت استرس های مالی به عنوان تقاضا تبخیر می شود.

این COVID-19 همه گیر خواهد شد و استرس آزمون کل صنعت هواپیمایی کشوری و هنگامی که آن را بیش از – حداقل در اولین ماه ها و شاید سال رفت و آمد عمومی را به یک صنعت است که تغییر کرده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im