در سالگرد 50 از قانون اقدامات جنگ ما نمی نیاز به یک coronavirus عاقبت

شهروندان عادی تحت محاصره است. فضای, محیط, اضطراب است. ابری از شایعات و تئوریهای توطئه. یک ترودو دولت در راس. صدای مبهم آشنا ؟

به انجمن خوش آمدید کبک در سال 1970 — در آستانه ماه اکتبر بحران است. پنجاه سال پیش در کبک ممکن است به نظر می رسد به جهان دیگر و در عین حال آن را نیز بخشی از ما در حال حاضر coronavirus بیماری همه گیر جهانی است.

کانادا اقدامات جنگ عمل آمد به اثر تنها پس از شروع جنگ جهانی اول. آن را به کابینه فدرال جارو قدرت به سانسور نشریات زندان شهروندان را بیش از و به دور از مالکیت خصوصی است. فردی زندگی شد تاثیر منفی می گذارد. بیش از 8000 مردان و زنان و کودکان بسیاری از اتریش-مجارستان و امپراتوری عثمانی — محبوس بودند.

زندگی در پشت سیم های خاردار بود, مورخ, Kassandra Luciuk نشان می دهد یک تهدید کننده زندگی مصیبت عمدتا پرداخت به مردم در نظر گرفته شود “بیگانگان دشمن” از آنجا که آنها تا به حال بد شانس به دنیا آمد تحت حکومت اشتباه امپراتوری. مورخ مریم Chaktsiris بیشتر نشان می دهد که در سراسر کانادا بیش از 80,000 مردان شناسایی به عنوان بیگانگان دشمن بودند مجبور به ثبت نام با مقامات گزارش به آنها را به طور منظم و با تجربه کنترل دولت بر جنبش خود را.

اتحادیه ها و تئاتر تئاتر هدفمند

پس از آن بخش 98 اضافه شده به قانون کیفری کانادا کد در سال 1919 ساخته شده است که آن را یک جرم جنایی متعلق به هر انجمن که هدف بود که در مورد “دولتی صنعتی و یا اقتصادی تغییر در کانادا” از طریق استفاده از وکالت از زور و یا خشونت. شرایط آن چنان گسترده تعریف شده است که آنها اعمال می شود به اتحادیه های صنفی گروه های بحث و حتی تئاتر تئاتر و باشگاه های بدنسازی.

اما بخش 98 تولید شده ضرب وشتم بیشتر و مقاومت نسبت به احترام به طوری مکنزی کینگ لیبرال ها, مشتاق را به نفع خود پشتیبانی در سمت چپ به پایان رسید آن را در سال 1936. و یا آنها?

در واقع آن زندگی می کردند در روح و روان و در دفاع از کانادا مقررات اعمال شده در زیر چتر اقدامات جنگ در سال 1939. این اجازه به دولت برای مصادره, اموال, توقیف نشریات, کارآموز ناخوشایند کانادا تجارت های کارگری سوسیالیست اقلیت و مشهورترین بیش از 22,000 کانادایی ژاپنی.

و این ما به ارمغان می آورد بازگشت به اکتبر 1970. نیایش قانون اقدامات جنگ در سال 1970 بود که بخشی از یک سنت طولانی مدت است. باعث شده دو بالا مشخصات آدم ربایی و ترور کبک را وزیر کار و معاون نخست وزیر دولت Pierre Trudeau معلق آزادی های مدنی و افزایش قدرت پلیس از دستگیری و بازجویی ،

صدها نفر بازداشت و در سال 1970

در سراسر کانادا — اما بیشتر از همه در کبک — صدها نفر دستگیر شده بودند را تکذیب کرد مشاور حقوقی و در نهایت منتشر شد اغلب بدون هیچ توضیحی.

یک پلیس جستجوهای یک زن در مونترآل در طول ماه اکتبر بحران در کبک در سال 1970. کانادا پرس

و هر دو در کبک و بقیه کانادا متقاعد شده بودند که دولت تا به حال عمل مناسب برای سرکوب این قیام توسط رادیکال همراه از جدایی طلبان کبک. تنها با زمان انجام بسیاری از سوال از اقدامات دولت با این استدلال که اتاوا مورد به نظر می رسید دور از ذهن و خود علاقه مند است. برای این روز اعمال اقدامات جنگ به جنبش در آوردن خاطرات تلخ در مونترال و کبک.

شرایط اضطراری عمل جایگزین اقدامات جنگ

از جمله خاطرات منجر به یک حرکت گسترده برای بستن کتاب در اقدامات جنگ و در سال 1988 از آن موفق شد با شرایط اضطراری عمل آن کودک مهربان منشور حقوق پسند جانشین. در عین حال به عنوان مورد در 1930s آنچه به نظر می رسید که مرگ از لایحه بود در بسیاری از راه های زنده تحت نام دیگری. شرایط اضطراری به همین شکل عمل می دهد دولت این ظرفیت به حکومت بدون تقریبا هیچ گونه نظارت پارلمانی.

در عجیب و غریب, فضای, محیط, اضطراب سوخت توسط COVID-19 ما یک بار بیشتر شنیدن شیپور تماس: وضعیت اضطراری خواسته قدرت فوق العاده ای.

در آغاز همه گیر نخست وزیر جاستین ترودو mused در مورد استفاده از شرایط اضطراری عمل برای اولین بار اجازه می دهد تا دولت به, در میان چیزهای دیگر باید کنترل کامل بیش از تجهیزات پزشکی. اما این کشور premiers باید پس از گفت ترودو با استناد به قانون بحث برانگیز غیر ضروری است. هنوز ترودو دولت به دنبال حق تحمیل مالیات و بدون اطالع مجلس تصویب.

با تشکر بسیار غنی شده به معنی نظارت از طریق تکنولوژی توانایی برای تنظیم زندگی شهروندان می تواند در حال حاضر انجام شده در سطح میکروسکوپی فراتر از هر چیزی تصور توسط مکنزی کینگ یا Pierre Trudeau.

شرایط اضطراری عمل کرده است یک بحث میراث یکی که مورخان باید به طور منظم نقد و اشاره کرد. این که آیا آن قانون اقدامات جنگ یا بخش 98 اتاوا را از بالا به پایین تحمیل می آیند اغلب در یک قیمت سنگین. کانادایی ها باید به یاد داشته باشید که قبل از اعطای خود دولت فراگیر — و نه به راحتی لغو — قدرت.

ویلسون موسسه تاریخ کانادا — در همکاری با دانشگاه لاوال مک گیل-دانشگاه کوئین در مطبوعات و بولتن d ‘ histoire politique — میزبانی یک کنفرانس Oct. 15-16 در سالگرد 50 از اکتبر بحران است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de