پنجاه سال پیش در 20 مارس 1970 نمایندگان 22 کشور در ملاقات نیامی نیجر به شکل Agence de coopération et culturelle, تکنیک, های بین المللی در بدن اختصاص داده شده به گفت و گو در میان فرانسوی زبان ملت. آژانس اهداف و سازه های منتقل شده در طول زمان تا زمانی که در سال 2005 این شد حال و روز سازمان بینالمللی de la Francophonie.

مارس 20, علائم Francophonie روز و مه خود را لو mois de la Francophonie. اما این فرصت برای جشن گرفتن یک زبان مشترک و فرهنگی گفت و گو با چمدان.

نخست وزیر جاستین ترودو در دیدار با دبیر کل سازمان بین المللی de la Francophonie لوئیس Mushikiwabo در دفتر خود در پارلمان هیل در اتاوا در 12 ژوئن 2019. کانادا پرس/Sean Kilpatrick

برخی از ناظران در سازمان ملل متحد شکل neocolonialism است که کمک به محافظت از فرانسه نفوذ بین المللی و ترویج شهری فرانسه فرهنگ در هزینه های محلی و افزودنی رتبه هستند. حتی در شمال امریکا و فرانسه و فعال در حمایت از Francophonie حوادث; کبک نیز استفاده می شود زبان به دفاع از نفوذ سیاسی فراتر از مرزهای خود از 1970s.

این Francophonie ممکن است یک مخلوط میراث وجود ندارد اما نیاز به رد آن اصول عمده فروشی. توسط به دنبال در تلاش مردمی به رهبری تعیین می شود افراد در ورمونت کمتر — ما می د-تاکید فرانسه-محور کیفیت Francophonie. که راه ما ممکن است پرورش خوب خواهد شد و در گفت و گو به طور فزاینده ای مرز جهان است.

مهاجرت و ‘bonne متحابه یا خوب خواهد شد

در شرق و شمال امریکا و فرانسه به طور کامل فراتر از مرزهای سیاسی. پس از سال 1840, فرانسوی کانادایی مهاجرت کرد از Lower Canada (بعد کبک) به ایالات متحده در حال افزایش اعداد — به احتمال زیاد بیش از یک میلیون نفر در طی یک قرن. در شرق آنها ساخته شده متمایز نهادهای فرهنگی است که اطمینان از تداوم خود هویت قومی.

یوسف Denonville Bachand اولیه از طرفداران پل, فرانسوی, جوامع گذشته مرزهای ملی. (La Tribune, Nov. 9, 1938), نویسنده ارائه شده

وارد یوسف Denonville Bachand که در سال 1902 عبور کانادا-ایالات متحده مرزی و تاسیس خود را تمرین دندانپزشکی در St. Johnsbury, Vt. Bachand پشتیبانی زبان فرانسه تلاش خود را در دولت و به طور مداوم به عقب به کبک. دور از زايش منافع خود را به قومی سازمان او راه اندازی یک کمپین برای یک دولت بسازید. او در نهایت از دست داده اولیه در شلوغ میشه.

هنوز Bachand لحظه آمد. در سال 1937 او به دست آمده خود را در طولانی مدت مورد نظر sinecure زمانی که فرماندار ایکن او را منصوب رئیس ورمونت کمیسیون داخلی و خارجی ، بازرگانی. Bachand شد رهبری معمار خوب خواهد مراسم که دوست دارد تا به حال شده چند در تاریخ کانادا-روابط ایالات متحده.

در 12 ژوئن سال 1938 مقامات دولتی از هر دو کشور جمع آوری شده در روستایی هملت از Stanhope, Que., واقع در چشم از مرز بین المللی. وجود آنها اختصاص داده شده این بنای تاریخی de la Bonne متحابه (خوب خواهد Monument) یک سنگ که نشانگر سمان تمدید گفت و گو و دوستی بین کبک و ورمونت. Bachand و ایکن حاضر بودند در کنار کبک مقامات. ورمونت نمایندگان ویژه با اشاره به اهمیت کشت مشترک منافع تجاری.

یک تکه روزنامه نشان دادن یکی دیگر از ‘خوب’ جلسه این یک برگزار شد در ورمونت در ماه اوت سال 1938. (Sherbrooke, روزانه, رکورد, Aug. 3, 1938), نویسنده ارائه شده

اتصال از طریق فرهنگ

من فرض می کنم که Bachand که به نام خود از پیشگامان فرهنگی فرانسه بقا در ورمونت دیدم رویداد متفاوت است. او زندگی می کردند این باور است که مهاجران می تواند خود را به انجام برسانند مدنی تعهدات و کمک به خود را خوانده کشور در حالی که حفظ میراث خود را. انگلیس و Vermonters را برآورده نمی کنند که گزاره با متانت کامل: بسیاری خواستار آمریکایی که پاک اقلیت فرهنگ. فرانسه Vermonters باقی مانده در چیزی از سیاسی و اجتماعی بیابان — به عنوان Bachand خود بوده است.

او امیدوار بود به تغییر است. خود را به گشت و گذار کبک و کار او خوب خواهد شد و مراسم 1938 پیشنهاد کرد که قوی تر بین المللی روابط رو به رشد از فرهنگی مشترک مجریان ممکن است اطمینان از به رسمیت شناختن و پذیرش از فرانسه Vermonters.

یکی از زبان روابط جوزف Denonville Bachand کار قبل از جنگ جهانی دوم قبل از مورخ Francophonie که سالگرد 50 خود را در سال 2020 است. (Rutland, ورمونت, روزانه هرالد Jan. 13, 1959), نویسنده ارائه شده

این رویداد در مرز رخ نمی دهد در خلاء است. نمایندگان از کبک و ورمونت آغاز شده بود به ملاقات بر اساس سالانه. Continentalist احساسات در حال رشد بودند در محافل فکری در هر دو طرف خط مرزی. اما در کبک و ورمونت وجود دارد دلیلی برای باور کردن که یک اصطلاح مشترک می تواند عملکرد مزایای که فراتر از اقتصاد است.

با وجود تعهد این بنای تاریخی de la Bonne متحابه وکسانی که تلاش شد پیشی گیرد و با بزرگتر, بیشتر نگرانی های فوری, یعنی جنگ جهانی دوم است. در عین حال زمانی که نازی ها در آلمان راه اندازی تهاجم خود را از لهستان زیر سال, ورمونت, فرماندار ایکن شد دوباره شمالی از مرز در کانادا با “کبک ستوان.” هر چند قاره ادغام در ادامه به آرامی در طول جنگ جهانی دوم کوچکتر تلاش بودند را تحت الشعاع قرار جنگ است.

سمت جدید Francophonie

Bachand فرهنگی چشم انداز باقی مانده بود ناقص به عنوان بازنشسته از زندگی عمومی در سال 1959. او در مارس سال 1970 سه روز قبل از ایجاد Agence de coopération et culturelle روش و چند سال قبل از احیای قومی تاکید در فرانسه و آمریکا جوامع است. او در حال حاضر فراموش شده است.

از آن زمان به بعد جدید پیشگامان استفاده از زبان فرانسه به ساخت پل ها در سراسر مرز در تمام اشکال خود. کبک حاکمیت جنبش با الهام از برخی از فرانکو-آمریکایی ها به عمل محلی برای حفاظت از خود و میراث. اخیرا برخی از رسیده به مهاجران در ایالت مین و استقبال آنها در خود زبان. سه سال پیش, Burlington, Vt., میزبانی کبک مقامات در یک رویداد که یکپارچه مخلوط تجارت و فرهنگ است.

که در آن رویداد ورمونت دادستان کل T. J. داناون شرکت کنندگان یادآوری است که تاریخی به حاشیه رانده فرانکو-آمریکایی است دوباره در حال حاضر با دیگر گروه های اقلیت به عنوان اهداف. بادهای nativism دوباره فراگیر در سراسر جهان تاریک یادآوری از قبل از جنگ دیوار ساختمان که Bachand شاهد.

این زبان جهانی در حال حاضر یک فرصت برای پیدا کردن تمدید هدف و برای شکستن با سوالات دشوار در مورد neocolonialism و فرهنگی همگن. از اجتماعی بیابان و قرار است در حاشیه فرانسوی زبان جهان Bachand کار امتیاز به ارزش های فردی آژانس و بی امان تعهد به پل مرزها.

زبان و آموزش زبان قدرتمند هستند مسیر به درک متقابل به bonne متحابه; مردم می توانند و باید اصلاح است که قدرت هر چه دلخواه خود را زبان. در حال حاضر بیشتر از هر زمان پس از 1940s وجود دارد باید گفت و گو بین مردم خوب خواهد شد برای تکمیل و قالب نگرانی از قدرت دولت است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو