‘لبه’: آنچه در آن مانند پرواز در کانادا در طول همه گیر

تورنتو — قبل از coronavirus 2020 در حال حاضر یک بنر سال برای مونترال-بر اساس travel blogger ریکی ژانگ.

توسط اواسط ماه مارس خود توصیف “شاهزاده سفر” اجرا می شود که یک وب سایت است که شاهوار نام تجاری شده است در سراسر جهان و چند بار. در کمتر از سه ماه او دیدار سوئیس و ژاپن و چین-قطر-مالدیو و ونکوور.

زمانی که COVID-19 مستند مبتنی کارآفرین—و بسیاری دیگر مانند ژانگ که زندگی globetrotting—سفر خود را با چشم انداز به پایان رسید. اما او و نامزد او که به گفته خود جدا با خانواده در تورنتو مورد نیاز برای بازگشت به مونترال که در آن اجاره نامه خود را به پایان.

به طوری که آنها بازخرید 20,000 Aeroplan مایل برای یک پرواز در Jetz هوایی کانادا مشهور و ورزشکار خدمات منشور و در تاریخ 1 ژوئن آنها در زمان آنچه که او به نام “eeriest” مراجعه به فرودگاه و پرواز از زندگی خود را.

“من سفر بسیار اغلب بنابراین حتی اگر من در انتظار برای دیدن تعداد بسیار کمی از مردم آن را هنوز هم بسیار بزرگ شوک” گفت: CTVNews.ca بیش از این گوشی در روز دوشنبه.

“پس از آن آرام است که شما می توانید از گوش پرندگان در این فاصله که نوع دیوانه در فرودگاه و… وجود دارد تقریبا هوا از بودن در لبه” در میان همه. آن را بسیار متفاوت فرودگاه و پرواز تجربه تر از من عادت به است که تقریبا مانند همه هیجان زده است به سفر. واقعا وجود دارد هیچ کدام از آن در حال حاضر.”

اکثر ورودی مسدود شد خاموش دست عفونی شد تا مجموعه ای در داخل فیزیکی, فاصله, پوستر صف طبقه. پلکسی گلاس موانع نصب شده در چک در شمارنده اما کارکنان را تشویق به استفاده از خود-خدمت کیوسک به چاپ شبانه روزی می گذرد و کیسه های دسته.

این پروتکل بخشی از طبیعی جدید برای صنعت هواپیمایی, که, گرفته, یک ضربه عمده در طول COVID-19 همه گیر است که بیش از کشته 502,000 نفر در سراسر جهان آلوده به بیش از 10 میلیون نفر است. در ماه مه, هوا, کانادا اعلام کرد که آن را غیر روحانی کردن 20,000 کارگران بیش از 50 درصد از هواپیمایی نیروی کار است. Top world news اتحاد کمرنگ حقوق و دستمزد خود را نزدیک به 10000 نفر فقط قبل از همه گیر.

شرکت های هواپیمایی در همه جا مجبور شده اند برای تحمیل پروتکل های جدید در فرودگاه ها و پروازها از جمله فیزیکی فاصله معنی کمتر بلیط فروخته و سود کرده اند nosedived. روز دوشنبه وزارت امور حمل و نقل گفت: ایر کانادا دریافت کرده است بیشتر شکایات مشتریان در مورد بازپرداخت از هر هواپیمایی خارجی فعال در این کشور است.

آن بود جمعه حدود ساعت 8 صبح اما ژانگ برآورد آنها بیش از 30 مسافران دیگر که آن روز صبح.

شبانه روزی پرواز آنها تا به حال به پایین ماسک خود را و در حال حاضر گذرنامه های خود را, اما بر خلاف قبل از همه گیر پروتکل کارکنان خطوط هوایی نیست اصرار بر برگزاری یک گذرنامه به بازرسی از آن خود کرد.

در داخل کابین وجود دارد تنها پنج خدمه شامل خلبان و تنها سه مسافر دیگر. همه به طور کامل پوشانده است. خدمه پرواز بودند هنوز هم مکالمه وجود دارد اما در سرویس های منظم. هر مسافر دریافت “CleanCare+” کیت از جمله آب, ضد عفونی کننده و یک دستکش و یک جفت از دستمال مرطوب ضد عفونی کننده.

پرواز شگفت انگیزی کامل

آن را برخی از زمان صرف شده برای شرکت های هواپیمایی برای انطباق با این بیماری همه گیر. در ماه آوریل زمانی که سفر بلاگر آلینا McLeod پرواز از کلگری به ساسکاتون به ماندن با پدر و مادر او قبل از پرواز به تورنتو ماسک نبودند موظف نشده است. از آنجا که پس از چند مردم McLeod تصمیم گرفت در برابر پوشیدن یک. او داده شد Lysol پاک کنید و یک بطری آب کوچک top world news هواپیما که تا به حال حدود 10 مسافر. او می گوید: در حدود نیمی از آنها با پوشیدن چهره پوشانده اند.

پس از حدود یک ماه از مستند, McLeod هیجان زده بود به حرکت می کند.

“فقط قادر به در یک هواپیما و, خوب بود,” او گفت: CTVNews.ca. “آنها مطابق با اصول بهداشتی کل فرودگاه های کل زمان, بنابراین من احساس نسبتا امن است.”

اما او پرواز بعدی چند هفته بعد احساس متفاوت است. در اوایل ممکن است او بازگشت به تورنتو در ایر کانادا. ماسک بودند در حال حاضر اجباری برای همه مسافران و پرواز بود نزدیک به سه چهارم ، با افراد بیشتری در داخل کابین وجود دارد بیشتر خبري, او گفت:.

اگر او انتظار می رود که یک صندلی خالی در کنار او در هواپیما های کوچک, کسی نشستم با یک بلیط برای همسایه صندلی. برای ایمنی و آسایش یک پرواز بود و قادر به حرکت است که فرد به یک نقطه جدید قبل از برخاست. هوایی کانادا نبود فروش side-by-صندلی در آن زمان او هنوز مطمئن شوید که چه مخلوط اتفاق افتاده است.

“من فکر می کنم همه شگفت زده بود که چگونه پر پرواز بود. در آن زمان مردم هنوز هم کمی بیشتر بر روی لبه” او گفت:. “اما من احساس می کردم که آنها تا به حال خیلی بیشتر دانش در مورد چگونه آنها می خواهم به انجام همه چیز را [از اولین بار من پرواز کرد].”

این روزها پرواز در کانادا به نظر می رسد بسیار متفاوت تر از مک لئود اولین پرواز در ماه آوریل است. نشانه هایی وجود دارد که این صنعت می تواند به زودی دوباره به عنوان هر دو هوایی کانادا و top world news هفته گذشته اعلام کرد آنها خواهد end فیزیکی فاصله در پرواز و دوباره ارائه وسط صندلی برای فروش.

این حرکت به عنوان محدودیت های مسافرتی آسانسور در برخی از استان ها و روزانه های رسمی COVID-19 مورد در بسیاری از کشور های در حال ضربه پایین. کبک و انتاریو دو سخت ترین ضربه استان شده اند ضبط کمتر از 200 مورد در روز به مقدار از ماه ژوئن پس از اوج در ماه مه بیش از 700 و 400 بود.

کاهش موارد و پروتکل های هواپیمایی اتحاد مک لئود با اعتماد به نفس به اندازه کافی است که او امیدوار است برای پرواز به یونان و برخی از کشورهای اطراف بعد از این تابستان به پاییز و چین و ژاپن و آسیای جنوب شرقی در طول زمستان.

ژانگ متوجه علاقه و اعتماد به نفس در, سفر, افزایش, اما او هیچ برنامه فوری برای پرواز در هر نقطه خود را. او نمی تواند رزرو هر پروازهای بین المللی تا 14 روز در قرنطینه اجباری قوانین آرام هستند. در ضمن او می گوید: مسافرت داخلی جذاب است به اندازه کافی.

ژانگ کلیدی برای پرواز در طول جدید طبیعی است که هر کس “در لبه و محتاط”? “به خاطر سپردن اجازه نمی دهید که احتیاط تبدیل به پارانویا” او گفت:.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de