Oladipo Olujimi Akinkugbe: یک غول پزشکی در نیجریه و یک مربی بزرگ

نیجریه و استاد بازنشسته Oladipo Olujimi Akinkugbe پزشکی آیکون و کلوسوس یکی از معدود باقی مانده غول طب مدرن در آفریقا است.
استاد Akinkugbe متولد شد و در 17 ژوئیه 1933 در اندو. با حضور او در دولت, کالج, ابادان محبوب متوسطه شروع و در سال 1946 با برنده جایزه نوبل Wole Soyinka. ابادان بود یک مخرج مشترک در زندگی او به شهر بازگشت و در سال 1964 به آموزش پزشکی در دانشگاه. او بعدها دانشکده پزشکی dean جذب داخلی و خارجی برای حمایت از اعضای هیئت علمی. این به او پیشنهاد یک موقعیت بهتری در آموزش نسل های پی در پی از دانشجویان پزشکی است.

ملی دیگر تکالیف آمد پی در پی. او از صندلی های مشترک پذیرش و ورودی هیئت مدیره بدن مسئول پذیرش دانشگاه در نیجریه. او همچنین از صندلی های ملی اجرای کمیته در بررسی از آموزش عالی است. این اما نمی تواند او را نگه دارید به دور از ابادان. او همیشه به شهر بازگشت بعد از هر ماموریت. Akinkugbe بعد از راه اندازی ابادان فشار خون بالا کلینیک برای درمان فشار خون بالا, اصلی او به خاطر علاقه به عنوان یک دکتر پزشکی.

او به ریاست کمیته برنامه ریزی که راه اندازی اندو دانشگاه دولتی در سال 1981 و همچنین پایتخت فدرال دانشگاه در حال حاضر دانشگاه ابوجا در سال 1983.

مرگ او غیر قابل تعویض از دست دادن در توسعه پزشکی در نیجریه. این کشور همچنین از دست یک معلم از دارو برای چند نسل از دانش آموزان نیجریه و پزشکان و اساتید و گروه های آموزشی. این میراث خواهد اطمینان حاصل شود که خوب و شایسته نام در نیجریه پزشکی واژگان هرگز از بین برود.

آن را نیز بسیار عمیق و از دست دادن شخصی. او مانند یک پدر به من. برای چندین سال او شخص من به نام من مربی من, نقش, مدل, فوق العاده, من, مشاور, معلم من, من torchbearer من داور اجتماعی من mobiliser کسی که به نام من در زمانی که من در مواجهه با مشکلات من داور برای تمام موقعیت ها من تا به حال به دنبال از سال 1999. و کسی که همیشه مشغول به کار برای مردم و ملت است.

در واقع یک مرد استثنایی حکمت در پزشکی که خانه در ابادان شد “Aso سنگ” – نیجریه رئیس جمهور اقامت رسمی – برای تمام پزشکان به دنبال افزایش دانش در زمینه پزشکی است.

نمونه رهبری

زمانی که من معاون پیشگام دانشگاه علوم پزشکی اندو, استاد Akinkugbe من بود ، او رئیس شورای حاکم بر دانشگاه است. او دعوت شده بود به صندلی شورا توسط فرماندار ایالت سپس دکتر Olusegun Mimiko که احساس دانشگاه مورد نیاز خود را قبل از افتخاری به رشد خود را با نام تجاری و ذخیره کردن یک پایه برای رشد در آینده.

او به رهبری این شورا با صداقت و آرامش آورده و در حکمت و هدفمند بودن جلسات و پاسخگویی. این تحت فشار قرار دادند و ما را به تلاش نسبت به سطوح بالاتری از کارایی و شفافیت و پاسخگویی است. او رهبری می کند و نه تا به حال درخواست برای تجملات دفتر که کسانی که در موقعیت مشابه اغلب شنده بیش از ماهیت واقعی این کار انجام شود.

برای من از همه مشخصات بالا دانشگاه شغل او در طول عمر خود آن را رهبری او در تاسیس دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان بومی خود را در اندو – که بیشتر عاطفی ترین و فوق العاده است. از آن خواهد شد به عنوان یکی از اصلی خود را کمک به توسعه حوزه پزشکی در نیجریه. او یک تجلی در نمونه رهبری است که هرگز نمی تواند فراموش شود.

تاریخچه فوق العاده ای

Akinkugbe با حضور در دانشگاه ابادان و خود را در مطالعات بالینی در لندن در بیمارستان قبل از کار در کینگز کالج لندن است. او به دست آورده و کارشناسی پزشکی و کارشناسی مدارک تحصیلی خود را از دانشگاه لندن در سال 1958 قبل از یک دکتر پزشکی از همان دانشگاه در سال 1968. او همچنین صعود دیپلم در پزشکی گرمسیری دانشگاه لیورپول در سال 1960 و دکترا از دانشگاه آکسفورد در سال 1964.

Akinkugbe مشغول به کار در Adeoyo بیمارستان در ابادان. او رئیس دانشکده پزشکی در دانشگاه ابادان در سال 1970. او جوانترین استاد پزشکی منصوب شود توسط یک دانشگاه. او برگزار شد دو افتخاری دکتر علم درجه است. یکی از دانشگاه Ilorin سال 1982 از سوی دیگر یک دهه بعد از دانشگاه فدرال تکنولوژی اکور.

او همچنین پایه و اساس اصلی از دانشگاه, کالج, Ilorin در حال حاضر شناخته شده به عنوان University of Ilorin, نیجریه. Akinkugbe همچنین در خدمت به عنوان معاون صدراعظم igor hist ii Bello دانشگاه زاریا نیجریه.

استاد Akinkugbe بود قابل اعتماد و شایسته مردی که رفتن به هر طول به حمایت از هر کسی که او تا به حال یک اعتقاد قوی.

من را از دست او بسیار است. او یکی از سازندگان معتبر طب مدرن در آفریقا است. یک سفیر نیجریه در سطح جهانی و با تاخت و تاز در برخی از جهان دانشگاه های پیشرو. همچنین قابل اعتماد نقش مدل و مربی و یکی از سازگار ترین مدافع و مروج سلامتی برای تمام نیجریه.