یوسف Shabalala بود خوش برخورد رهبر Ladysmith Black Mambazo یک مردان که سنگ isicathamiya سنتی Zulu ژانر آفریقای جنوبی a cappella.

حتی با سنگین دل در عبور خود را, بسیاری از مردم آفریقای جنوبی می دانم که آنها بسیار غنی برای زمان خود در جهان است. برای او با تشکیل گروه برای ساخت موسیقی درست به خود و گروه خود را در حالی که تحمل شرایط سخت آپارتاید برای بازدید آنها ساخته شده برای روایت آنها موج در مورد زندگی آفریقای جنوبی و فراتر اجتماعی و اقتصادی محدودیت های تعیین شده توسط آپارتاید سیاست های عمومی و سیستم های آن از ظلم و ستم.

این مهم نیست که آیا آنها می دانستند که او شخصا یا نه. با Ladysmith Black Mambazo او گفت: داستان خود را.

این گروه تا به حال تعدادی از بازدید و باران بود با تمجید بی پایان برای آن آثار مفصل بیش از آن 60 سال کار حرفه ای.

اما تاثیر یک آهنگ خاص و خارج از غرفه برای من به دلیل شخصی خود را با لایه هایی از معنی به عنوان یک سیاه پوست آفریقای جنوبی خاص نسل به عنوان گاه به گاه, موسیقی, نوازنده و پژوهشگر موسیقی.

بی خانمان یکی از گروه اول کشت و بازدید در هر دو آفریقای جنوبی سواحل و خارج از کشور. این آهنگ در پل سیمون مشترک سیاسی بحث برانگیز اما موفق 1986 Graceland آلبوم.

Ladysmith Black Mambazo/یوتیوب.

در سطح بی خانمان است که یک آهنگ که با ابراز تاسف از نزاع است که می آید با یک خانه بی خانمان بودن و خواب ها بر روی صخره ها در حالی که به دنبال بر روی یک دریاچه با ماه درخشان بر آن است. اساسا آن است که یک آهنگ در مورد افراط آپارتاید و شکوفایی Ladysmith Black Mambazo.

بی خانمان

من شنیده ام بی خانمان بارها. در رادیو و تلویزیون در خانه ای که من زندگی می کردند در تاکسی و فقط در مورد هر نقطه خارج از در خیابان های Northcrest, هرتسوتر یک شهر کوچک در قسمت شرقی آفریقای جنوبی. من شش سال دور از مادرم جدا از او با تقریبا 1000 کیلومتر به طور مداوم اشتیاق برای او و احساس از خانه او به سادگی بود. من فقط او را دیدم یک تعداد انگشت شماری از بار در سال از آنجا که او در ژوهانسبورگ و هر بار من شنیده ام آهنگ من بیش از حد احساس بی خانمان.

این بود که در اوج ناآرامی های سیاسی در اواخر دهه 1980 ، دولت تا به حال تحمیل یک حالت اضطراری است. اما هیچ کدام از آن اهمیت به من. من نمی تواند با مادر من.

حتی با ضعیف من دستور زبان انگلیسی در آن زمان من درک این ایده از بی خانمانی و بنابراین به راحتی آهنگ به من صحبت کرد. آن Zulu عبارات برجسته “inhliziyo یام” (قلب من) نیز سخن به تجربه من از قلب سنگین و جدایی قوی, راه های, راه های کوچک من, ذهن نمی تواند ارتباط برقرار کند یا به طور کامل روند.

یوسف Shabalala تیرها در طول واشنگتن عملکرد با پل سیمون در سال 2007. اسکات Suchman/WireImage

این آهنگ بیان عمق احساسات و معنای مورد منحصر به فرد سیاسی بادهای قوی به عنوان گروه کمربند “باد قوی از بین بردن خانه های ما”. انواع بادهای قوی که خرد برخی از آنچه که باعث می شود ما کل و رهبری ما را درک نمی کنند ما بالقوه است. انواع بادهای قوی که جدولها شکننده اجتماعی و اقتصادی مسیر آفریقای جنوبی است که در یک مسیر به شکل توسط نسل محرومیت از توسعه آموزش و پرورش و ثروت است.

در مورد خیلی بیشتر

بعدها در زندگی, در دموکراتیک آفریقای جنوبی, من در زمان دوره های آموزشی در ethnomusicology و این فرصت را به تجزیه و تحلیل و contextualise موسیقی Ladysmith Black Mambazo. گوش دادن به بی خانمان دوباره مرا حق بازگشت به دولت که از دوران کودکی اشتیاق.

اما با دانش بیشتر در مورد وحشیانه, تاریخ سیاسی که در طی آن ژانرهای مانند isicathamiya شد birthed های خصمانه شرایط که در آن Ladysmith Black Mambazo عمل در شب و در تعطیلات آخر هفته بیش از سال مبرم اجتماعی و شرایط اقتصادی مردم سیاه و سفید, من متوجه شدم که اینها واقعیت اکثریت آفریقای جنوبی.

من متوجه شدم که این آهنگ نه تنها داستان من بود و یا در مورد یک تجربه منحصر به فرد برای من است. آن را در مورد ما جمعی تاریخ است. آن را در مورد تاریخچه سیاه آفریقای جنوبی و کسانی که از کشورهای اطراف به دام افتاده توسط یک migrancy-معدن پیچیده که institutionalise جدایی خانواده و آگاهانه آن را نادیده گرفت تلخ پس.

یوسف Shabalala طول می کشد یک استراحت قهوه در طول تمرینات در سیدنی Hordern غرفه در سال 2009. فیلیپ Wayne قفل/Fairfax Media/گتی ایماژ

حتی اگر اعتبار به هر دو جوزف Shabalala و پل سیمون بی خانمانمانند دیگر Ladysmith Black Mambazo آهنگ ها قبل و بعد از Graceland آلبوم درگیر واقعیت تلخ مهاجر کار چرخه فقر آن ایجاد, خانواده, جدایی, سیاسی کاشته اختلال سنگین دل شکسته رویاهای میراث فرهنگی disempowerment, سلب مالکیت از دانه های نسلی و اجتماعی, پوسیدگی استعفای به این سرنوشت تطبیق آن برای پیدا کردن لذت های ساده و زندگی معاصر در آفریقای جنوبی.

به عنوان بخشی از این Ladysmith Black Mambazo سنت, تفسیر اجتماعی بی خانمان است یک داستان خیلی بیشتر. مثلا این آهنگ همچنین در مورد برنده شدن بیش از قلب و ذهن مردم در سرزمین های خارجی به خاطر اعتبار و مشروعیت.

در یک سطح در آهنگ Ladysmith Black Mambazo به نظر می رسد برای به رخ کشیدن با بی اعتقادی در مورد آنچه در آن است به دست آورد: “Yith’omanqoba, esanqoba lonk’ilizwe… Esanqoba phakathi eNgilan“. این عبارت به معنی “ما برندگان ما برنده سراسر جهان ما برنده راست در داخل انگلستان است.”

برنده قلب در انگلستان نیز باعث می شود که مورد Ladysmith Black Mambazo “وارد کرده است”. این ‘ورود’ مربوط به موفقیت مدیریت برای فرار آپارتاید دولت-تجویز محدودیت های موجود شرایط اقتصادی و اجتماعی برای آنها به عنوان افراد سیاه و سفید. Ladysmith Black Mambazo مانند بیش از حد سیاه و سفید مرد سقوط به وضعیت کارگر. انجام در خارج از کشور حذف آنها از صنعتی کار. داشتن یک عملکرد حرفه ای در کشورهایی مانند انگلستان بود که در آن زمان در سابقه و نادر برای مردم سیاه و سفید.

با وجود که از آن نقطه Ladysmith Black Mambazo وجود داشته بین المللی هواپیما. از طریق این لنز انگلستان اعتبار آنها را به عنوان مشروع موسیقی نوازندگان خارج از رقابت تنها در isicathamiya مسابقات.

یوسف Shabalala خواند از درد یک ملت و سپس در زمان سنتی isicathamiya برای تلفن های موبایل به بقیه جهان. جو Klamar/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

فاتحان

با او به طور گسترده ای گزارش شده خوش مشرب طبیعت Shabalala رهبری گروه خود را برای تسخیر قلب و ذهن در بسیاری از کشورها با اجرای آنها. آنها پرورش, شبکه های خارج از کشور به نفع خود را دارند و موفق به حفظ یک حرفه ای در خارج از آفریقای جنوبی.

شرکت در گریس لند در حال حاضر دست به خرید و فروش این فرصت. آن را معرفی Ladysmith Black Mambazo به سیستم gatekeepers, زورمندان و عملکرد مدار را تا به حال در حالی که انجام تنها در کشور خود. Shabalala در نتیجه موفق به جلو و چه بسیاری از آفریقای جنوبی موسیقی معاصر هنرمندان در حال مبارزه با در غیاب قانع کننده موسیقی مدار کافی دولت و شرکت های بزرگ بخش برنامه ها برای ترویج آفریقای جنوبی موسیقی در خارج از کشور و نفوذ به بازارهای جهانی و همچنین به عنوان یک فرهنگ مصرف محصولات آفریقای جنوبی برای پیشبرد آفریقای جنوبی داستان.

او گفت: آفریقای جنوبی, داستان, در خانه دور از خانه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو