شغل سلب مالکیت آپارتاید: trump’s طرح برای فلسطین

هیچ چیز بیشتر از یک صلح تلاش بیش از برنامه است که اسرائیل و دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت باید مبدع برای فلسطین.

قبلی آمریکا دولت تمام شده است طرفدار اسرائیل و آنها به هر تلاش برای دور زدن قوانین بین المللی.

اما قبلی دولت آمریکا هرگز به طور رسمی به چالش کشیده قوانین بین المللی و آنها در نظر گرفته کرانه غربی و غزه به سرزمین های اشغالی.

برای حمایت از اسرائیل قبلا شامل فشار تشکیلات خودگردان فلسطین با خرید آن در صورت لزوم به فلسطینی ها خود را برای ورود به دور از حقوق خود در نتیجه اجازه می دهد قوانین بین المللی به دور است.

اما در حال حاضر دولت آمریکا رفته یک گام بیشتر با انتقال سفارت خود به اورشلیم و شناخت ضمیمه شهرستان به عنوان متحد پایتخت اسرائیل است.

آمریکا اسرائیل و فلسطین در مقابله آشکارا نقض اصول حقوق بین الملل و اگر اجرا خواهد تنظیم یک سنت خطرناک. ارائه شده به عنوان “معامله قرن” توسط طرفداران آن طرح تحکیم اشغال کرانه سلب مالکیت فلسطینیان و ایجاد یک سیستم آپارتاید است که تحت قوانین مختلف اعمال می شود به زندگی افراد در همان سرزمین است.

این قوانین اساسا مبتنی بر دین: اسرائیل تعریف می کند خود را به عنوان یک “دولت یهودی” و آن را تبعیض در میان مردم زندگی خود را تحت کنترل درآمده است. مسیحی و مسلمان فلسطینی برای مثال تجربه همان نوع از سلطه سیاسی.

سه راه رودخانه نامه

آمریکا طرح با هدف قانونی کردن این سری از “نبوت” که پیمان اسلو تا به حال مجاز است.

باید آن را به یاد می آورد که سال 1995 راه رودخانه تفاهم نامه شناخته شده به عنوان اسلو دوم تقسیم کرانه به سه منطقه.

مناطق غرب بانک با توجه به اسلو دوم توافق از سال 1995. (عوام خلاق)CC BY-NC

مرزهای مناطق A و B از نزدیک محاصره شده فلسطینی شهرک سازی; های داخلی و شهری امور این شهرک قرار گرفتند تحت جزئی فلسطینی برای کنترل منطقه و تحت مخلوط کنترل منطقه B.

منطقه C بود منحصرا تحت اسرائیل کنترل و شامل تمام بقیه از بانک غرب از جمله شهرک ها و دره اردن. این بخش ارائه شد که به طور موقت. آن را ظاهرا تدریجی راه بازگرداندن کنترل کرانه باختری به تشکیلات خودگردان فلسطین با نظر به حل و فصل نهایی رسیده در عرض پنج سال.

منطقه یک اولین گام با دیگران به دنبال به عنوان اعتماد به نفس بازسازی شده بین دو طرف است.

اسلو: دام

اما اوسلو ثابت به یک طعمه. در سال های پس از خود امضای اسرائیل تشدید حل و فصل فعالیت و سلب مالکیت فلسطینی از زمین های خود را.

اسرائیل گسترش شهرک های موجود ایجاد شده جدید تخریب هزاران فلسطینی از خانه و به طور کامل snuffed فلسطینی اقتصاد است. این موارد نقض حقوق بشر شده اند با دقت مستند توسط اسرائیل سازمان ب’Tselem.

همه از این در نظر گرفته غیر قانونی از جمله کانادا و مختلف دولت آمریکا با وجود این واقعیت است که اسرائیل سیاست های اشغالگرانه نیز به شدت حمایت کانادا و ایالات متحده است.

فلسطینی تظاهرات در نظر گرفته شد معکوس از آنجا بود که ظاهرا یک روند صلح که نباید مختل شود. در بیش از یک مناسبت کانادا است بنابراین کشید مانور با هماهنگی با آمریکا و اسرائیل برای جلوگیری از امضا کنندگان به کنوانسیون چهارم ژنو 1949 از جلسه به نظر فلسطینی خواسته است. در سال 1999 به عنوان مثال در این جلسه موکول به سرعت و بدون اجازه می دهد برای بحث در مورد وضعیت در زمین است. بهانه ای: آن را تضعیف می کند “تلاش های صلح” در جریان پس از پیمان اسلو.

قانونی stranglehold

این طرح توسعه یافته توسط برگ برنده دولت در همکاری نزدیک با اسرائیل خواهد قانونی اسرائیل کنترل در بخش های بزرگی از غرب بانک در نتیجه تحکیم اشغال و dispossessing فلسطینی ها یک بار و برای همه از بخش مهمی از میراث خود را.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن نشانه اعلام در کاخ سفید در آوریل سال 2019 به طور رسمی به رسمیت شناختن اسرائیل حاکمیت بیش از بلندی های جولان به عنوان Jared کوشنر و بنیامین نتانیاهو در میان دیگران نگاه کنید ، AP Photo/سوزان والش

این طرح همچنین اجازه می دهد اسرائیل به طور قانونی اشغال اورشلیم که شهرداری مرزهای شده بود تمدید شامل اضافی 71 کیلومتر مربع گرفته شده از غرب بانک.

این امر همچنین به اسرائیل در دره اردن و اکثریت قریب به اتفاق از شهرک های یهودی نشین در کرانه شهری که در آن مرزهای بسیار گسترده تر از منطقه را اشغال کرده اند. که به معنی اشغال این سرزمین را تبدیل به دائم dispossessing فلسطینی ها از یک بخش قابل توجهی از 22 درصد باقیمانده خاک.

‘آپارتاید’ ساخته شده دائمی است ؟

علاوه بر رژیم آپارتاید در حال حاضر در اثر خواهد بود تثبیت و دائمی است.

تحت این رژیم افراد ساکن در کرانه منوط به دو نوع مختلف از قانون بسته به اینکه آیا آنها یهودی.

برای فلسطینی ها وجود دارد enormous محدودیت در حرکت خود را حتی بین عدم رقابت بخش هایی از خاک خواهد بود که به آنها اختصاص داده. حتی سرسری معاینه نقشه پیشنهادی توسط اسرائیل و تهمت نشان می دهد که شباهت با Bantustan سیستم ایجاد شده در آفریقای جنوبی در دوران آپارتاید.

امیدوارم کانادا با یک رکورد به سوی فلسطین است که بسیار محترم نمی خواهد سقوط و حتی بیشتر با حمایت از مغلوب ساختن پیشی جستن rogue طرح است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im