هیچ استرالیا نباید دنبال سوئد رویکرد به کروناویروس

این COVID-19 همه گیر آورده یک بار-در-یک-نسل تخریب به زندگی و معیشت مردم در سراسر جهان است.

هزینه جلوگیری از گسترش COVID-19 همیشه باید نسبت به سلامت هزینه های اجتماعی و اقتصادی جایگزین مناسب. کشورهای سراسر جهان پرداخته اند با این عمل تعادل متفاوت است.

یک کشور خاص است که جلب توجه به سبک آن با رویکرد مستند است سوئد. برخی از مردم در نظر گرفته سوئد به عنوان مثال برای استرالیا به دنبال دارد.

اما سوئد نباید دیده می شود به عنوان یک مدل برای استرالیا وقتی که می آید به COVID-19. این ویروس به سرعت در حال گسترش آنها تا به حال بیشتر مرگ و میر و اقتصاد رنج می برد فقط به عنوان بد به عنوان همسایه خود با سنگین تر مستندات.


ادامه مطلب: 6 کشور 6 منحنی: چگونه سازمان ملل که نقل مکان کرد و سریع در برابر COVID-19 اجتناب از فاجعه


سوئد رویکرد نرمتر شد اما آن را بدون محدودیت

در حالی که برخی از مردم به نام سوئد رویکرد “اجازه دهید آن را پاره” سیاست این بود که هرگز در این مورد. سوئدی ها بودند آزاد نیست برای رفتن در مورد زندگی خود را به عنوان طبیعی است.

سوئد و سیاستگذاران را معرفی محدودیت برای محدود کردن گسترش COVID-19 عفونت, اما آنها سعی به انجام این کار در راه است که حداقل رسانده اثرات آن بر افراد و شرکت ها.

کافه ها و رستوران ها می تواند باز باقی می ماند اما با محدودیت ها و ظرفیت مورد نیاز از جدول خدمات. مدارس نگه داشته بودند باز به پیش دبستانی و دانش آموزان ابتدایی اما بسته بودند به دانشجویان ارشد. غیر ضروری بین المللی ورود ممنوع شد اما تنها از کشورهای خارج از اروپا.

سوئد محدودیت در مارس و آوریل نور در مقایسه با همسایگان خود. آکسفورد

وجود اجتماعی فاصله مورد نیاز و حمایت از جمعیت های آسیب پذیر. بازدیدکننده داشته است به مراقبت از سالمندان امکانات منع شدند. مردم بیش از سن 70, زنان باردار و کسانی که از قبل موجود شرایط بهداشتی تشویق شدند به “جلوگیری از ارتباطات اجتماعی” و به درخواست دیگران برای انجام خرید و ماموریت برای آنها.

این محدودیت ها و توصیه ها در محل باقی می ماند.

بالا مورد اعداد و مرگ و میر

همانطور که در دانمارک و نروژ تعداد COVID-19 مورد افزایش سرعت در سوئد از شروع ماه مارس است. اما دانمارک و نروژ هر دو اجرا محدودیت های خود مورد تعداد کاهش یافت و به دور از مارس.

سوئد نگهداری می شود نرخ آن حدود 600 موارد جدید در هر روز در طول ماه های آوریل و مه و پس از آن اعداد شروع به افزایش دوباره رسیدن 1,300 هر روز در آغاز ماه ژوئیه.

سوئد همچنان در بیشتر موارد نسبت به مقایسه کشورها است. جهان ما در داده ها

در پایان ماه ژوئیه سوئد تا به حال 7 بالاترین سرانه مرگ و میر در جهان است و حدود ده برابر بزرگتر از آن نوردیک همسایه است. شیوع گسترش به مراقبت از سالمندان امکانات و آسیب پذیر است.

سوئد به تاریخ تا به حال در مورد 80,000 تایید موارد COVID-19 — هر چند این به احتمال زیاد به کم گرفتن — و در مورد از 5700 نفر کشته شده اند. این امر برابر به حدود 15000 زندگی از دست رفته در استرالیا.


ادامه مطلب: در بسیاری از کشورها این بیماری همه گیر کوروناویروس شتاب نمی کند


سوئد وضعیت اقتصادی است که هنوز هم بسیار جدی

حتی با آن سبک تر مستندات سوئد دچار ضرر و زیان اقتصادی تقریبا به عنوان شدید به عنوان نوردیک آن هستند.

سوئد بازار کار شده و ضربه سخت است. بیکاری به اوج انتظار می رود در بین 9-11% تشک بادی مجهزند با کاهش نیروی کار-نیروی مشارکت به عنوان سوئدی ترک بازار کار به طور کامل.

این کشور در بانک مرکزی برآورد تولید ناخالص داخلی سقوط خواهد کرد 4-6 ٪ در موج دوم از عفونت.

در مقایسه استرالیا خزانه انتظار دارد که نرخ بیکاری در اینجا به اوج 9.25 درصد تولید ناخالص داخلی به سقوط 2.5 درصدی.

مانند در استرالیا, سوئد دولت حمایت مالی برای کسب و کار به منظور کاهش تعداد مشاغل و با توجه به حمایت های بیشتر به “بسیاری از مردم” خواهد شد که از دست دادن شغل خود.

سوئد را پیاده سازی برخی از محدودیت ها – اما آنها نه به عنوان سخت به عنوان کشورهای دیگر است. هنریک مونتگمری/AAP

اقتصاددانان از دانشگاه کپنهاگ را در مقایسه با سوئد و دانمارک است. هر دو کشور تا به حال مشابه قرار گرفتن در معرض COVID-19 در آغاز همه گیر و مشابه شرایط اقتصادی قبل از بحران.

دانمارک اعمال محدودیت های سختگیرانه تر از اوایل ماه مارس بسته شدن مرز به همه اتباع خارجی محدود کردن گردهمایی های اجتماعی به ده بستن مدارس و دانشگاه ها و غیر ضروری کار و تشویق به کل جمعیت در خانه بمانند و به حداقل رساندن تماس های اجتماعی.

اقتصاددانان به بررسی هزینه های از 860,000 مردم در دو کشور. آنها دریافتند هزینه های مصرف کننده کاهش یافته است و 29 درصد در دانمارک, اما آن را نیز کاهش 25% در سوئد. مردم در هر دو کشور در حال تغییر رفتار خود را به منظور کاهش خطر ابتلا به عفونت بدون در نظر گرفتن دولت موظف محدودیت.

COVID-19 به جای مستندات سوار اقتصادی کاهش است. شکل A4 Andersen et al 2020 همه گیر خاموش و هزینه های مصرف کننده: درسهایی از اسکاندیناوی سیاست پاسخ به COVID-19 مه سال 2020

که در آن می ایستد در حال حاضر سوئد

سوئدی ها’ اعتماد به نفس در توانایی خود را به دولت و اقتدار بهداشت برای رسیدگی به بحران کاهش بین آوریل و ژوئن.

همسایگان خود را به نظر می رسد که محدود اعتماد به نفس بیش از حد. نروژ و دانمارک و فنلاند را به ایجاد یک “سفر حباب” اما سوئد محروم از آن است.

در مقایسه با سوئد به آن نوردیک همتایان خود را نشان می دهد رویکرد نشده است به عنوان پربار به آن امیدوار بود. Johan نیلسون/AAP

در حالی که جدید COVID-19 نفر در سوئد کاهش شده است از اوج در آغاز ماه ژوئیه آنها هنوز هم نشستن در حدود 250 در هر روز. دانمارک و نروژ شده اند به زیر این سطح از اواسط ماه آوریل است.

سوئدی ها که پرداخت قیمت سنگین برای رسیدن به جایی که آنها هستند و آنها هنوز کاملا راه از کنترل گسترش COVID-19 به عنوان همسایگان خود انجام داده اند.

ما لازم نیست که به از دست دادن زندگی است که در سوئد به یادگیری از تجربه خود را. سست محدودیت را COVID-19 سخت تر برای کنترل. هنگامی که این ویروس از کنترل خارج شده است آن را به سرعت در حال گسترش قرار دادن میلیون ها نفر از مردم آسیب پذیر بیشتر در معرض خطر و کاهش فعالیت های اقتصادی از جمعیت است.


ادامه مطلب: اجتماعی فاصله ممکن است ارزش آن را, اما ما نیاز به بحث در مورد هزینه های اقتصادی


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de