نیجریه سنت تطبیق لباس در حوادث یک حرکت نزولی

مطابق با لباس های ساخته شده از یکسان پارچه. آنها از ویژگی های منظم در مهمانی ها و مراسم عروسی و مجالس ترحیم در نیجریه خال خال در سراسر رسانه های اجتماعی و مد صفحات. آنها به نام آسو ابی یک یوروبایی معنای عبارت ‘خانواده های پارچه ای’.

این جمعی از سنت فرهنگی در خدمت به عموم نمایش یک روابط اجتماعی. جامعه پذیری در میان یوروبایی می توان گفت به حول روابط خانوادگی.

اما در زمان aso ابی آمده است عبارتند از اقوام دور و دوستان تولد جدید و ناخواسته اشکال اضطراب اجتماعی است. اگر چه من مطالعه aso ابی منتشر شد در سال 2014 یافته باقی می ماند مربوطه. اگر هر چیزی, این عمل در حال رشد است در میان نیجریه.

در حالی که در نظر گرفته شده توابع aso ابی باقی می ماند نشان از عشق و شناسایی همبستگی اجتماعی و پیوند آن کالایی نیز منجر به درگیری و رفتار نابرابر از شرکت کنندگان.

دلیل این است که کسانی که فاقد قدرت مالی برای خرید لباس بیرون در توزیع سوغات و حتی مواد غذایی است. آنها تجربه محرومیت اجتماعی و خجالت و خروج از گروه مشارکت. کالایی aso ابی ورشکسته آن در نظر گرفته شده اجتماعی پیوند دارد.

نیجریه عروس احاطه شده است bridesmaids او و دوستان که در حال لباس پوشیدن در aso ابی. ششم Okwara/شاتر

A family affair

منشاء aso ابی سنت ناشناخته است اما ما شرکت کنندگان بیش از سن 60 اعتقاد بر این مورد عمدتا به شناسایی خانواده در تشییع جنازه. فرهنگ کارشناس شرکت کننده در مطالعه ما گفت:

هدف از aso ابی است که به راحتی شناسایی فرزندان متوفی در مجالس ترحیم و نه اقوام و نه دوستان و نه برای دیگر موارد است.

اما جوانتر از شرکت کنندگان بر این باور بودند که aso ابی بود هر پارچه انتخاب شده برای هر مناسبت.

هدف ذاتی از خرید لباس یکنواخت است که نزدیک به ایده همبستگی. زمانی که بسیاری از مردم در حال اشتراکی, چادری, آن را نشان می دهد که حزب میزبان محبوب است و به خوبی شبکه. حزب conveners گاهی اوقات ارزیابی بر مشارکت مردم در رویداد خود را. جمعیت زیادی از شرکت کنندگان اعطا افتخار در سازمانده در میان خانواده و دوستان خود.

از مجالس ترحیم به مد

اما برای برخی از شیوه های سنتی باقی می ماند مناسب آنها باید منعکس کننده تغییر در نظر محتوا و هدف. در معاصر بار aso ابی دستخوش تحولات. استفاده از آن تمدید شده است از اعضای خانواده (ابی) به همکاران (alabasisepo) دوستان (سنگ معدن), alajogbe (co-ساکنان), همسایه (aladugbo) و دیگر به خوبی wishers.

مردم نامربوط توسط خون اما ارتباط اجتماعی به صورت یک نظم جدید از روابط اجتماعی. حزب را برانگیخت پشتیبانی برگذار نقدی, هدیه, و در نوع با تبدیل شدن به درگیر در برنامه ریزی رویداد. اگر چه افراد خوش آمدید, پول نقد, حمایت, حضور و غیاب افزایش روحیه و ارزش های اجتماعی از این رویداد. آن همچنین می افزاید: زیبایی شناسی در قالب مد. یک زن کارمند در مطالعه ما گفت:

دلیل اصلی این است که ما خرید و فروش aso ابی است که به صورت رنگارنگ و منحصر به فرد و زیبا.

منحصر به فرد رنگ و سبک از aso ابی استفاده کنندگان می افزاید: ارزش به یک رویداد.

نیجریه, معاون رئیس جمهور, حضور یک تشییع جنازه با همراهان در aso ابی. امی Ibu/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

حضور در این رویداد اجتماعی است که به عنوان مهم به عنوان موافقت خود را برای خرید پارچه برای آن است. افراد دعوت شده از طریق کارت دعوت و یادآوری از طریق پیام های متنی در تلفن های خود را. ضعیف حضور داشتند رویداد می تواند یک امر شرم آور و خیلی گسترده تر از روابط اجتماعی است که در حال حاضر به این رویداد دعوت. یکی از شرکت کنندگان در مطالعه ما اظهار داشت:

من با حضور در مراسم عروسی که من نمی دانم این زن و شوهر در تمام و یا خانواده های زن و شوهر اما من عینک همان aso ابی که همه عینک در مناسبت. این است که راه آن است که تصور می شود.

حرکت نزولی

همبستگی متقابل است آگاهانه یا ناخودآگاه در فرهنگ aso ابی. این است که در خط با یوروبایی ماکسیم, “Gbami nigba ojo, kingba e nigba erun”, “یک به نوبه خود خوب و شایسته است.”

کسی که نمی رالی دور برگذار ممکن است داده شده و پشتیبانی از این سازمان از این رویداد. تعبیه شده در این خرید و پوشیدن aso ابی که ممکن است اساس اجتماعی تمایز در این رویداد است. صندلی تنظیم وعده های غذایی و توزیع هدایا در معرض خطر هستند.

یکی از شرکت کنندگان در مطالعه ما به ما گفت که او با حضور در مراسم عروسی از یک تاریخ و همکار و نمی تواند پول یدکی برای خرید aso ابی بود که sequins و ساتن. قیمت قرار داده شد در N11,500 (US$76). او تصمیم گرفت به استفاده از آنچه که او تا به حال برای خرید یک هدیه برای او همکار اما پرداخت های اجتماعی قیمت که برای تصمیم گیری زمانی که او وارد در عروسی:

ما اجازه ورود به محل برگزاری زیرا آنها گفت: آنها می خواستند مردم را از طبقه بالا به یک صندلی. کرسی تا به حال نام دسته اما همکاران من ئی اشغال جدول حداقل چهار نفر از آنها را خریداری کرده بود aso, ابی. اما سینی غذا بودند عبور بر سر ما بدون هیچ گونه قرار داده شده در جدول است. آن را در زمان حدود یک ساعت قبل از وجود دارد چیزی برای خوردن. که در آن نقطه من ایستاد و سمت چپ چون من احساس بسیار بد است.

حزب را برانگیخت در لباس آسو ابی رفتن به محل. جرمی Weate/فلیکر

Entrenching نابرابری

کسانی که نمی توانند خرید aso ابی و دور ماندن از حوادث ممکن است اجتناب از صدمه زدن و یا خجالت, اما آنها ایستاده به از دست دادن فرصت هایی که دروغ در گروه همگرایی و شبکه.

این شکل از محرومیت کاهش انسجام اجتماعی و چاله مردم در برابر یکدیگر است. در نهایت ثروت تحت تاثیر روابط و مشارکت اجتماعی ادغام و قدرت. نابرابری می شود تثبیت شده با لباس های زیبا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>