جدید عادی: عقب رو صندلی می تواند آینده سفر هوایی

تورنتو — در سراسر جهان گسترش جدید کروناویروس متوقف دهه مسافرت هوایی طولانی رونق و آماده است برای همیشه لطفا برای تغییر چگونه ما پرواز چقدر ما پرداخت خواهد شد و شاید تا چه حد امن را احساس می کنیم بسته به صندلی ما در میان صدها نفر از دیگران.

صنایع چند صورت عدم اطمینان در مورد آنچه که در آینده نگه می دارد پس از COVID-19 مسافر از خطوط هوایی است. با موفقیت ساخته شده در شب امتحان به عنوان بسیاری از مردم که ممکن است شرکت های هواپیمایی در حال حاضر با آن مواجه است که مدل کسب و کار تبدیل شده بر سر آن حداقل برای آینده قابل پیش بینی.

خطر ابتلا به این واقعیت که در مجاورت نزدیک به بسیاری از مردم خواهد شد به احتمال زیاد آباته – با تشکر برای یک واکسن موثر درمان گله ایمنی و یا شاید ترکیبی از هر سه – قبل از ترس می کند.

جوانه-هراسی را با احتیاط بسته و شلوغ فضاهای – به معنای واقعی کلمه تعریف یک هواپیما. که نه به ذکر اقتصادی تلفات از مشاغل از دست رفته و کتک درآمدهای اختیاری در خانواده و کسب و کار بودجه است. تنها اضافه کردن به گلایه: نمایشی سربازان ارتش در جلسات مجازی و از راه دور کار می کنند و موفقیت های به اصطلاح پرواز شرمندگی جنبش بود که در حال حاضر ساخت برخی فکر می کنم دو بار در مورد کربن تاثیر پرواز.

مسافری که اعتماد به نفس کلید: 40 درصد از های اخیر به مسافران گفت که آنها انتظار حداقل شش ماه پس از شیوع موجود است به سفر دوباره با توجه به بررسی های بین المللی حمل و نقل هوایی انجمن منتشر شد مارس 21.

چرا مردم را به پرواز در کوتاه مدت? قطعا reunions با دوستان و خانواده خود پس از یک دوره طولانی از انزوا خواهد بود قوی قرعه کشی. اما وجود دارد هیچ وضوح در اطراف آن ممکن است قبل از مرزهای باز به غیر ضروری سفر و یا زمانی که جاذبه های توریستی عملیاتی خواهد شد و یا رویدادهای مهم از جمله جشنواره ها و مسابقات ورزشی و کنسرت باز خواهد گشت.

اما در دراز مدت ما جمعی سودای سفر به خارج و جهانی زنجیره تامین هر دو تغذیه توسط چند دهه کاهش هزینه های واقعی برای سفر هوایی قدرتمند نیروهای بیش از حد. در واقع TSA شماره شده است به آرامی صعود را برای دو هفته گذشته و در یک درآمد تماس سهشنبه, ایالات مدیران شرکت های هواپیمایی گفت: جستجوها برای شکستن بهار سفر برای 2021 بيشتر نسبت به زمان مشابه در سال گذشته است.

کمتر توشه بیشتر غربالگری

هواپیمایی کارشناسان می گویند که بسیار شبیه به 9/11 حملات تروریستی را لرزاند مسافرت هوایی و تبدیل اقدامات امنیتی در سال 2001 به COVID-19 بیماری همه گیر در حال رفتن به انقلابی در حفاظت از سلامت و پاکیزگی روش در فرودگاه و هواپیما.

“چگونه شما در حال نشسته در هیئت مدیره متفاوت خواهد بود. پردازش در فرودگاه در حال رفتن به متفاوت است. اما اجماع در مورد آنچه که باید مانند نیاز به تحقیقاتی که در جریان است در حال حاضر” جان Gradek سابق اجرایی در هوایی کانادا گفت CTVNews.ca در یک مصاحبه تلفنی از مونترال.

Gradek که در حال حاضر می آموزد حمل و نقل هوایی رهبری و مدیریت شرکت هواپیمایی در دانشگاه مک گیل معتقد است که مسافران را از طریق چک امنیتی و شبانه روزی و بدون لمس کردن سطوح. که ممکن است شامل صدای فعال پایانه های تشخیص چهره و یا سایر بیومتریک.

آنجلا gittens می مدیر کل ACI جهان که نشان دهنده جهان در فرودگاه گفت: زنده صنعت مطبوعاتی در مارس 9 که نمایش درمانی هستند “به احتمال زیاد برای تبدیل شدن به the new normal” همراه با “راه حل های واقعا مستقل دست passenger رایگان خود پردازش در طول سفر است.”

غربالگری برای بیماری شما به احتمال زیاد شامل اسکن برای دمای بدن از طریق آشکارسازهای مادون قرمز چیزی که شایع است در فرودگاه های اروپا و آسیا می گوید تائه هون أم یک حمل و نقل هوایی متخصص در دانشگاه بریتیش کلمبیا گفت: در یک مصاحبه تلفنی از ونکوور.

که می تواند انجام شود کلا یا یکپارچه اسکن بدن او می گوید.

Travel graphic

هوایی کانادا روز دوشنبه اعلام کرد که از آن خواهد شد اولین خطوط هوایی در آمریکا به نیاز قبل از پرواز متوسط چک برای تمام مسافران آغاز آوریل 15. هر کسی تلقی نا مناسب برای سفر خواهد بود rebooked بدون هیچ هزینه اما باید برای به دست آوردن گواهی پزشکی قبل از سفر هواپیمایی گفت.

ضد عفونی اتاق مانند یک آزمایش شده در هنگ کنگ فرودگاه است که جان ویروس ها و باکتری ها بر روی پوست و لباس در 40 ثانیه به احتمال زیاد تبدیل به مشترک Gradek می گوید. فرودگاه نیز با استفاده از تمیز کردن روبات ها و تست یک پوشش ضد میکروبی از بین می برد که تمام میکروب ها برای استفاده در سطوح تماس مانند دستگیره چمدان چرخ دستی های و دکمه های آسانسور.

Gradek حتی پیش بینی زمانی که مسافر توشه برداشت در خانه و استریل قبل از آن می رود به فرودگاه.

“من فکر می کنم ما اجازه خواهد داشت بسیار محدود حمل توشه. وجود دارد نمی توان نورد و یا یک شبه, کیف فقط, کیف پول و موارد.”

فاصله و انتظار طولانی

یکی دیگر از ایده بودن شناور است که از ایمنی گذرنامه که گواهی که دارنده آلوده شده است با کروناویروس و غلبه بر آن احتمالا پس از توسعه آنتی بادی آنها را به ایمنی.

مستقر در دوبی شرکت هواپیمایی امارات است و نیاز است که مسافران ارسال به یک COVID-19 آزمایش خون. که می تواند به تبدیل شدن به استاندارد تا یک واکسن است ،

Gradek نیست متقاعد شده اما می گوید هر چیزی که روی میز از جمله انکار شبانه روزی به هر کسی که نمی تواند ثابت کند آنها واکسینه شده است یک بار واکسن در دسترس می شود.

به هر صورت سلامت غربالگری طول می کشد نمی توان آن را منحصر به فرد به سفر هوایی می گوید: Paulette cum in ass, صاحب, سفر, فروشگاه, فراهم می کند که سفر رزرو از طریق مغازه و خانه-بر اساس عوامل در جزیره پرنس ادوارد, New Brunswick و نوا اسکوشیا. آنها را تبدیل به هنجار در همه خروج نقاط از جمله راه آهن و آب او می گوید:.

او همچنین پیش بینی شرکت های هواپیمایی خواهد قراضه رایگان در هیئت مدیره نوشیدنی و تنقلات و گرفتن یک نگاه سخت در طراحی صندلی و گردش هوا سیستم.

“وجود دارد هیچ سوال وجود خواهد داشت تغییرات اما آنچه واقعا اتفاق می افتد این است که مردم احساس امن و مطمئن او گفت:” در یک مصاحبه تلفنی با CTVNews.ca از خانه اش در نزدیکی شارلوت. او امیدوار است که اقدامات است که در حال اجرا هستند و بر اساس بهترین مشاوره از مقامات بهداشت عمومی و دانشمندان است.

“در حال حاضر در اوج بحران ما باید مراقب باشید در مورد ساخت تصمیمات بزرگ است که بر بسیاری از مردم است.”

حمل و نقل کانادا شروع نیاز به ماسک یا پوشش صورت برای همه مسافران در فرودگاه ها و در هیئت مدیره هواپیما آغاز مارس 20. برخی از شرکت های هواپیمایی در حال حاضر ساخته شده آنها الزامی است.

یا نه ماسک خواهد بود و اجباری در پرواز در دراز مدت باقی مانده است دیده شود اما سفر مشاور بری چوی انتظار آنها خواهد شد بسیار شایع تر از آنها بوده است در شمال امریکا تا به حال. بسیاری از مسافران نیز پاک کردن سینی جداول و صفحه نمایش خود را.

“یک فیلم آمد در سال گذشته از نائومی کمپل, پاک کردن همه چیز در اطراف او صندلی و مردم فکر می کردند او دیوانه است. در حال حاضر شما را دیوانه می گوید:” چوی.

ازدحام در اطراف شبانه روزی دروازه و یا در حال بارگذاری پل ها اجازه داده شد به اتفاق می افتد می گوید Gradek. شبانه روزی خواهد شد که به توالی به بلوک های 10 یا 12 نفر که طول فرآیند است.

چمدان چرخ و فلک را مجبور به طراحی دوباره به فضای مردم بیش از حد.

با این حال جزئیات تبدیل به واقعیت می گوید Gradek این همه اضافه می کند تا به مسافران به صرف زمان بیشتری در فرودگاه از آنها در حال حاضر.

کمتر مسافری بالاتر کرایه

به عنوان شرکت های هواپیمایی بازگشت به چیزی شبیه عادی تر خدمات به مسافران هستند به احتمال زیاد برای دیدن کمتر گزینه های پرواز و باید به ستیزه با ارتباطات بیشتر برای رسیدن به جایی که آنها در حال رفتن, هوا, کانادا, اجرایی گفت: در یک صنعت پنل رویداد هفته گذشته است.

و خانه محدود کانادایی رویای آینده تعطیلات نمی خواهد ببینید, شدید, صندلی, فروش, کارشناسان می گویند که صحبت می کرد به CTVNews.ca. شرکت های هواپیمایی نمی توانند قیمت خود را راه خروج از این بحران است.

حاشیه سود در کسب و کار در حال حاضر نازک است.

با توجه به آمار منتشر شده در ماه دسامبر بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) یک گروه تجارت نزدیک به 300 شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان سود خالص به ازای هر مسافر فرود در $5.70 یا 3.1 درصد در سال 2019 از $6.22 یا 3.4 درصد در سال 2018 است.

اصلی وجود دارد که تفاوت های منطقه ای هر چند. هر مسافری سود خالص حدود 16 دلار برای آمریکای شمالی خطوط هوایی.

Gradek می گوید فیزیکی فاصله نیاز خواهد داشت که پروازهای بود بسیار کمتر شلوغ – با 50 تا 60 درصد کرسی های کمتری را اشغال کردند. که می تواند یک ضربه مهلک به مدل کسب و کار کم هزینه حامل مانند از بین بردن استعداد روژ و Ryanair. او می گوید: اختلال خواهد بود به ویژه در اروپا است.

و آن را به ناچار به معنی کرایه افزایش خواهد یافت. کمتر پرداخت مشتریان به معنی هر یک می پردازد و بیشتر به هواپیما به خارج از زمین. و همه تمیز کردن و ضد عفونی که مورد نیاز خواهد بود برای متقاعد کردن مردم آن را بی خطر به پرواز در خواهد آمد با یک هزینه هر دو در کار و در زمان آسفالته.

اگر مراحل جدید دو یا سه برابر زمان تمیز کردن بار است که به مقدار کمتری پرواز در هر روز می گوید Gradek.

“ما مشروط است به این نرخ پایین تر اما واقعیت این است که هزینه های واقعی از پرواز کاهش یافته است به طور قابل توجهی در طول دو دهه گذشته است. این صنعت ایجاد کرده است یک هیولا از آنجا که مسافران در حال حاضر انتظار می رود این سطح پایین تر از قیمت گذاری,” او گفت:.

“همه گیر خواهد شد به طور کامل تغییر شرایط. هزینه پرواز افزایش خواهد یافت به این دلیل که هزینه های واقعی بالا خواهد رفت.”

علامت + وجود دارد که مهمترین آنها بیشتر پایداری برای “اشباع” سایت های گردشگری می گوید Gradek با اشاره به ماچو پیچو در پرو و ونیز به عنوان نمونه. بسیاری از نقاط جهان شاهد بازگشت حیات وحش هوای پاک و آب پاک کردن هنگامی که انسان در حال حرکت را متوقف اطراف بسیار است.

“ما یک فرصت برای مدیریت بهتر این سایت اگر ما یک کاغذ سفید توانایی پرواز در هر کجا که ما را انتخاب کنید.”

عقب رو صندلی ؟

هوایی کانادا روز دوشنبه اعلام کرد که آن را به طور خودکار بلوک مجاور کرسی از رزرو تا ژوئن 30, حتی در میان احزاب هم سفر مگر اینکه یک حزب شامل یک کودک زیر 14 یا شخص دیگری به کمک نیاز دارند.

مسدود کردن کرسی خواهد بود تصمیم گیری آسان در کوتاه مدت زمانی که تقاضا کم است به هر حال می گوید هواپیمایی تحلیلگر ست کاپلان. اما آن را در ادامه هنگامی که آن را به معنی چرخش به دور کسب و کار ؟

او می گوید دولت می تواند تنظیم بارهای مسافری به اجرای فیزیکی فاصله و یا مصرف کنندگان ممکن است را انتخاب کنید به تنها پرواز با حامل با کاهش مسافر می شمارد. در حالی که او فکر می کند که اکثر مردم “بیشتر به طور دائم germophobic از ما قبل از” او هنوز مطمئن شوید که مصرف کنندگان ادامه خواهد داد به می خواهید به پرداخت برای کمتر شلوغ هواپیما یک بار واکسن در محل است.

Airplane

“به طور کلی بهترین شرط بندی بر روی مردم انتخاب چه ارزان است,” او گفت: در تماس با CTVNews.ca از خانه اش در واشنگتن, d. C.

پاکیزگی نیست رانندگی گیری بیش از هر ایمنی در گذشته می گوید: کاپلان. این است که مصرف کنندگان نمی مراقبت در مورد کسانی که همه چیز آن را فقط آنها انتظار دارند آنها را و آنها را برای اعطا.

در نهایت صندلی تنظیمات می تواند تغییر می گوید: أم که رئيس جمهور از کنفرانس جهانی حمل و نقل تحقیقات جامعه است. یک شرکت هواپیمایی ایتالیایی طراحی شرکت منتشر مفهوم نقاشی های وسط صندلی رو عقب و پلاستیکی صفحه نمایش بین مسافران است.

اما خواهد بود که به دور از یک شبانه روند و نیاز به بسیار گران قیمت تعمیرات اساسی و او می گوید.

بسیاری از ایده های در حال bandied در اطراف در میان این بحران می گوید کاپلان. اما اگر آنها نیست و عملی لازم را متناسب با نیازهای مشتری آنها نمی خواهد چوب دراز مدت. او فکر نمی کند که مسافران قرار داده خواهد شد تا با داشتن بدون حمل توشه مثلا.

خرید اینترنتی از این بیماری همه گیر نیز می تواند ایجاد درگیری با دیگر اولویت های اجتماعی می گوید کاپلان.

مثلا اگر هر پرواز است مردم کمتر در هیئت مدیره وجود دارد و بیشتر هواپیما در هوا که تنها به تشدید تغییرات آب و هوایی نگرانی.

بیشتر مردم با پوشیدن ماسک در فرودگاه و به طور بالقوه کمتر جسمی غربالگری چمدان می تواند در بالا بردن امنیت مفاهیم.

اما چوی می بیند یک فرصت واقعی بیش از حد. او می گوید: او را مردد در مورد پریدن از روی مسافت های طولانی پرواز در حالی که او به کاوش خود را در کشور از طریق راه سفر یک بار آنها تلقی OK دوباره.

“من فکر می کنم مردم خواهد بود و با توجه به سفرهای آنها هرگز قبل از در نظر گرفته.”

در پاسخ به پرسش از CTVNews.ca, top world news, سخنگوی مورگان بل می گوید خیلی زود به بگویید که چه مسافرت هوایی را مانند نگاه در دراز مدت.

“COVID-19 و تاثیر مخربی در تمام جنبه های زندگی در سطح جهان هنوز اجرای آن. نشان می دهد که سفر هوایی را نگاه کنید یک راه خاص در آینده خواهد بود گمانه زنی ها به عنوان اثرات این بیماری همه گیر در حال بی سابقه است.”

خطرات چه هستند ؟

عقل متعارف در مورد خطر انتقال بیماری های عفونی در پرواز های طولانی در محور نگرانی در مورد دو صندلی جلو و پشت و روی هر دو طرف از فرد ریختن این ویروس می گوید اپیدمیولوژی تیموتی حیله گر.

سارس به نام که به سوال که به اصطلاح “سوپر پخش” سفر هوایی چین پرواز از هنگ کنگ به چین در 15 مارس سال 2003 به طور مستقیم آلوده 20 مسافر – برخی تا هفت ردیف جلوتر و دو خدمه در طول سه ساعته در پرواز است. که 72 سال درگذشت چند روز پس از پرواز.

“این حادثه به وضوح غیر معمول اما آن را نشان می دهد ما باید با تجدید نظر در فرضیات در مورد عفونی ‘مناطق خطر’ در هواپیمای مسافربری,” ناقلا بود که درگیر در مدیریت سارس در تورنتو و که در حال حاضر یک استاد در دانشگاه رایرسون گفت: در یک ایمیل به CTVNews.ca.

اما مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری در فوریه تکرار دو ردیف تا دو ردیف پشت راهنمایی برای تعریف “تماس با ما” با آلوده COVID-19 بیمار است.

یک تیم از محققان از دانشگاه که مورد بررسی قرار سارس داده در سال گذشته داشت که مسافران در هفت ردیف از یک فرد آلوده در پنج ساعت پرواز در یک هواپیمای بوئینگ 767 را یک یک و سه شانس ابتلا به بیماری در پنج ساعت پرواز.

آنها به این نتیجه رسیدند که داشتن جریان هوا به سمت بالا به جای رو به پایین به عنوان استاندارد در حال حاضر کاهش خطر حداقل نصف.

Air travel

حیله گر می گوید در حالی که COVID-19 فعال باقی می ماند هواپیمایی باید یک کار دشوار در تامین رفاه مسافران بلکه از خدمه پرواز که حرکت در میان همه مسافران اغلب در محله های نزدیک و در چند پرواز در هفته است. تعدادی از کارکنان گروه ابراز نگرانی در مورد ایمنی خود را خواستار بیشتر دنده محافظ به عنوان موارد در میان خدمه پرواز نصب شده است.

“مشکلات در محدود یک زن و شوهر از صد نفر در یک آلومینیوم سیگار-tube در 38,000 ft پنج, 10 (یا) 18 ساعت با حداقل 12 نفر در هر فرد دو متر شعاع به نظر می رسد کمی unhinged که در مقایسه با محدودیت های بیش از چند ماه گذشته گفت:” حیله گر.

گسترده تحقیقات در جریان است برای مقابله با جوانه انتقال هواپیما از جمله خود مطابق با اصول بهداشتی توالت چراغ اشعه ماوراء بنفش با استفاده از روبات و هوش مصنوعی برای ضد عفونی کردن هواپیما و پیشرفته تبادل هوا و سیستم های. اما هیچ یک از که می آید به سرعت و یا ارزان.

و حوزه های قضایی مختلف می تواند قوانین متفاوت است. به عنوان مثال حمل و نقل هوایی تنظیم کننده در چین در حال حاضر نیاز است که washrooms بررسی شود در پرواز هر دو ساعت یا پس از آنها استفاده شده است 10 مسافر.

به آن کابین تمیز کردن اقدامات هوایی کانادا است که با اضافه کردن “state-of-the-art الکترواستاتیک سم پاش برای اطمینان عمیق تر و تمیز با بیمارستان درجه ضد عفونی کننده است.”

برای چند هواپیما هنوز پرواز, top world news افزوده است اسپری برای تمیز کردن آن رژیم که disinfects هواپیما داخلی با پراکسید هیدروژن مبتنی بر راه حل. این فرایند طول می کشد حدود 15 دقیقه به کامل با محصول dissipating در عرض 20 دقیقه.

“مه پاش ما را قادر می سازد به طور کامل ضد عفونی کردن داخل هواپیما در هر زمان با کمی اختلال به مهمانان ما و عملیات” top world news گفت: در مارس 5 وبلاگ در خود وب سایت.

این شرکت می گوید آن را با استفاده از فیلترهای هپا برای گردش هوا شبیه به چیزی است که مورد استفاده در محيط بيمارستان به حذف ویروس ها و باکتری ها را از هوا. هوای تازه است گردش به داخل کابین هر دو تا سه دقیقه.

“ما خودمان را به بالاترین استاندارد برای ایجاد یک محیط زیست به عنوان پاک که در واقع ممکن است و همچنان به گسترش و افزایش مایع اقدامات پردازنده به نگه داشتن مهمانان و خدمه امن است.”

آنچه را بازیابی نگاه مانند?

برای هفته ها در پایان فرودگاه شده اند به طرز مرموزی خالی به جز tarmacs باند فرودگاه و taxiways که در آن حدود سه چهارم جهان را به هواپیماهای تجاری هستند اندود شده تا بال به بال و بینی به دم.

در سراسر جهان مستندات مبتنی حدود 90 درصد از پروازها در شمال امریکا است. اداره امنیت حمل و نقل آمریکا گفت: کمتر مسافران وارد آمریکا فرودگاه در ماه آوریل این سال از هر یک روز در ماه آوریل 2019. این سازمان گفت: این نمایش تقریبا 2.3 میلیون مسافر در 1 مارس. آوریل 8, این تعداد تحت 95,000 روزانه یک عدد دیده نمی شود پس از 1950s. (کانادا نیست انتشار مسافر غربالگری شماره.)

اما ما می دانیم که کانادا فرودگاه در حال حمل قطره ای از مسافران در مقایسه با سیل است. در این کشور شلوغ ترین درجه هاب فرودگاه بین المللی پیرسون در تورنتو حدود 200 پرواز حمل 5,000 مسافران مصرف شد در آغاز ماه آوریل در مقایسه با 1,200 پرواز و 130,000 مسافران هر روز قبل از همه گیر.

فرودگاه کلگری است و پیش بینی 60 درصد در کاهش ترافیک در سال 2020 بیش از 2019.

آن را بسیاری از صفت: قابل توجه بی سابقه ای ناشناخته و قطعا ویرانگر است.

جهانی هواپیمایی گروه یاتا برآورد شده در ژانویه جدید کروناویروس خواهد بود US$29-میلیارد آمار به این صنعت است. در مارس 5 بود که تجدید نظر به مبلغ 113 میلیارد دلار است.

در مارس 24, IATA تجدید نظر در پیش بینی خود را به از دست دادن $252 میلیارد و سه هفته بعد از آن ارائه شده ترین آن های اخیر طرح: یک دست دادن $314 میلیارد. که 55 درصد از این درآمد برای سال 2019.

این سازمان تخمین می زند یک 39.8 میلیون کاهش در حجم مسافر در کانادا برای سال 2020 و هشدار داده است که نیمی از جهان را به شرکت های هواپیمایی در صورت ورشکستگی در دو تا سه ماه بدون کمک دولت.

بسیاری از حوزه های قضایی داده اند مستقیم کمک به شرکت های هواپیمایی, اما برخی از جمله آمریکا موظف اند که بسیاری از آن باید به کارکنان. کانادا به طور مستقیم نقدی وعده داده شده برای حامل آن هر چند آنها در حال حاضر با بهره مندی از کلی دستمزد تضمین برنامه. نخست وزیر جاستین ترودو گفت: کمک های بیشتری برای شرکت های هواپیمایی در حال آمدن است اما هیچ چیز اعلام شده است.

دولت فدرال که صاحب زمین که در آن 21 فرودگاه نشستن تا به چشم پوشی از پرداخت اجاره بها از ماه مارس از طریق دسامبر بالغ بر $331 میلیون در امداد.

به عنوان زمانی که شرکت های هواپیمایی را ببینید sunnier آسمان, بهبود حالات و زمانبندی متفاوت است ،

أم فکر می کند که بدون موج دوم ویروس موارد که حدود نیمی از مسافرت هوایی و تقاضا می تواند بازگشت تا پایان سال و بهبودی کامل ممکن است تا دو سال.

او معتقد است یک جهش آغاز خواهد شد در سه ماهه دوم با برخی از سربازان ارتش در عملیات بین المللی و افزایش تقاضا برای خدمات داخلی. پر سود کسب و کار سفر – به طور متوسط پنج تا شش برابر کرایه از تخفیف مسافران – خواهد بود که کمترین به بازگشت.

“آنها متوجه شدند که دیجیتال خدمات کنفرانس می تواند انجام حدود 70 درصد از کار بدون سفر.”

تیم اشتراوس معاون رئیس جمهور از محموله هوا در کانادا نیز خوش بینانه در مورد بهبود این سال است.

“من فکر می کنم کریسمس شما یک مقدار قابل توجهی از پرواز دوباره” او گفت: در یک livestream پنل رویداد به میزبانی کانادا باشگاه تورنتو هفته گذشته است. “من فکر می کنم در سه ماهه چهارم خواهیم بود پرواز به بیشترین نقاط در سراسر جهان است و قطعا در داخل کشور.”

هواپیمایی تحلیلگر Helane بکر در بانک سرمایه گذاری Cowen پیش بینی شده در این مراسم همان است که در آمریکای شمالی شرکت هواپیمایی بخش خواهد بود حدود 30 درصد کوچکتر در پایان سال که هیچ هواپیمایی ورشکسته اند.

شرکت پیش بینی آن را به سه تا پنج سال برای آمریکای شمالی سفر هوایی برای ترمیم به قبل از همه گیر سطح و آن را به پنج تا هفت سال به صورت بین المللی تعداد مسافر به دوباره بجای اول برگشتن.

اما در عین حال هوایی کانادا “زندگی را از طریق تاریک ترین دوره تا کنون در تاریخ حمل و نقل هوایی تجاری,” Calin Rovinescu روز دوشنبه گفت: در این شرکت هواپیمایی اولین-گزارش سه ماهه. آن را نشان داد درآمد غرق تقریبا 90 درصد و از دست دادن خالص $1.05 میلیارد دلار است.

این سقوط آزاد نمی خواهد آخرین برای همیشه لطفا برای. یک روز همه گیر خواهد بود و پشت سر ما و هواپیماهای خواهد بود کامل دوباره می گوید Gradek اما سخت درس را آموخته شده است. در پایان پرواز منحصر به فرد مصدوم از COVID-19.

“توزیع این ویروس از ووهان به سایر نقاط جهان تسهیل شد صنعت هواپیمایی. از این وجود خواهد داشت بسیار بهتر تشخیص ویروس در هر نقطه در جهان است و این صنعت خواهد شد واکنش نشان می دهند بسیار سریع تر است.”

زمانی که cum in ass خریداری سفر شرکت در ماه نوامبر گذشته پس از سال ها در کسب و کار بزرگی بود که شرط می بندم. سفر پررونق بود محلی, ملی و بین المللی و پیش بینی های شاهد سال خوبی پیش رو برای صنعت.

او با اعتماد به نفس رشد خواهد شد در نهایت بازگشت. در ابتدا تقاضا خواهد شد از تمام اعتبار صادر شده برای سفر که به تعویق افتاد با این بیماری همه گیر محدودیت.

“من فکر می کنم پس از این دوره از انزوا و cooped وجود خواهد داشت مقید کردن تقاضا برای سفر است. من فکر می کنم بسیاری از ما واقعا ارزش توانایی ما برای سفر پس از همه این اما مدتی طول خواهد کشید.”

جدید طبیعی است CTVNews.ca سری به دنبال در چگونه زندگی تغییر خواهد کرد در پی COVID-19 بیماری همه گیر.

ویرایش توسط ارشد تهیه کننده مریم Nersessian, infographic توسط Mahima سینگ

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de