جدید عادی: آسانسور حرکت touchless موبایل و وری

تورنتو — حتی یک مرد با چند دهه تجربه تعمیر و نگهداری آسانسور است creeped کردن با فشار دادن دکمه های بالا و پایین.

Lonnie مکنزی صاحب Abco آسانسور در رجینا, نوشته شده است تصویری که ارائه می دهد سه نکته برای یک جوانه-رایگان سوار آسانسور.

به شما به عنوان رویکرد آسانسور, او می گوید: “فکر می کنم در مورد چگونه بسیاری از جالب و منحصر به فرد مردم باید لمس این دکمه و اگر شما مانند من هستید آن هم از نوع به شما می دهد که احساس بد در معده شما,” او می گوید.

او همیشه حامل یک قلم به فشار آن دکمه اما با استفاده از دستکش یا پنجه کار بیش از حد.

که چهار دقیقه ویدیو در گفتن یک پنجره را به جهان ما زندگی می کنند که در آن خطر ابتلا COVID-19 است تبدیل طیف وسیعی از دنیوی روزمره تجربه است. یک سفر در یک آسانسور است که قطعا در بالای لیست.

اگر این بیماری همه گیر است و باعث مردم را به ترس های کوچک داخلی فضاهای شلوغ با غریبه ها و نیاز به لمس سطوح است که بسیاری از دیگران لمس جراحی جعبه است که در یک آسانسور است که فقط در مورد بدترین تصور را به محل.

که تهدید واقعی است ،

با توجه به مطالعه انجام شده توسط مراکز کنترل بیماری آن زمان فقط در همان آسانسور در زمان های مختلف برای یک زن به قرارداد رمان coronavirus از همسایه طبقه بالا یک ناقل بدون علامت در چین است.

مقامات بهداشتی توصیه, آسانسور, رفتار که یک بار به نظر می رسید که در بهترین حالت ضد اجتماعی است. در کلگری سواران توصیه می شود به صورت دیوار و برخی از ساختمان های اداری در تورنتو را کن در کف آموزش مسافران ایستاده با پاهای خود با اشاره به گوشه ای.

حتی آسانسور مدیران با احتیاط در حال حاضر.

“من فکر نمی کنم شما یا من اخذ خواهد شد در یک آسانسور با 10 یا 12 نفر در هیئت مدیره برای مدت زمان طولانی” گفت: Kelly لیچ مدیر عامل KONE کانادا.

“همه ما می خواهیم به احساس امن تر در حال حاضر و من فکر می کنم این تغییرات همه چیز برای همیشه.”

او و دیگر در صنعت آسانسور خودی که صحبت می کرد به CTVNews.ca تا حد زیادی موافقم که آینده از آسانسور است touchless, بسیار, خودکار, تلفن همراه و اختصاص داده شده به حرکت مردم با بهره وری مطلوب.

COVID-19 به سرعت در حال تغییر گفتگو در میان توسعه دهندگان و سازندگان و مدیران املاک در مورد آسانسور می گوید: صنعت مشاور راب ایزابل. آنچه دیده می شد که به عنوان اسباب بازی فقط شش ماه پیش در حال حاضر دیده می شود که لازم است برای اطمینان ،

“فقط در مورد هر پیمانکار دارای یک خلبان تکنولوژی در جایی خواهد بود که یک استاندارد و پنج سال از هم اکنون” ایزابل گفت CTVNews.ca از تورنتو است.

اما در حال حاضر دستگاه آسانسور در حال خرج کردن نقطه در بسیاری از محل های کار به عنوان یک تعداد زیادی از مردم به کار بازگشت اما باید برای گسترش آنها وجود دارد.

ایزابل می گوید مدل سازی نشان می دهد آن را به سه ساعت فقط برای نیمی از 10000 کارکنان در چهار برج تجارت دادگاه در تورنتو منطقه مالی برای رسیدن به دفتر خود را در صبح است.

مقصد اعزام

COVID-19 شتاب تصویب و ایجاد تکنولوژی آسانسور می گوید: Jon Clarine رئیس دیجیتال خدمات ThyssenKrupp Elevator که مستقر در آتلانتا.

او انتظار دارد که سرمایه گذاری بیشتر در پیچیده سیستم های آسانسور به دلیل مستأجر خواهد بود حاضر به پرداخت این هزینه است.

“تجربه مطلوب در حال حاضر دارای ارزش بزرگ است. هر ساختمان است که به دنبال راه حل برای کمک به مستاجران احساس راحتی به بازگشت به کار. آن را در مورد زنگ ها و سوت ، آن سلامت و ایمنی است.”

جورج Foleanu معاون رئیس جمهور با Dupar کنترل در کمبریج, Ont., می گوید: برخی از در خواست راه حل شامل شیشه-fronted صفحه لمسی است که مهر و موم شده درست مانند گوشی های هوشمند و معنی آنها می تواند مقاومت در برابر ضد عفونی touchless تماس دکمه است که به احضار آسانسور با یک موج از دست یا مستقیم آن را با فقط یک معلق در هوا ،

“مدت طولانی هیچ کس می خواهد به لمس دکمه ها و نه فقط برای COVID-19 اما برای سرماخوردگی و آنفولانزا” گفت: شان هارپر یک میدان سرپرست با, West Coast آسانسور. این شرکت با همکاری NZ فن آوری است که توسعه touchless دستگاه های اتاق عمل.

با هم, آنها ایجاد کرده اید یک قرص مانند دستگاه آسانسور است که اجازه می دهد تا کاربران را به شناور بیش از یک انگشت مورد نظر خود را طبقه. آن را در حال prototyped در یک ساختمان در دانشگاه بریتیش کلمبیا.

“ما اعتقاد داریم آن را سازگار ترین راه حل به دلیل آن را می توان در هر نوع از آسانسور. و موجود مکانیکی دکمه باقی می ماند و اگر کسی نمی تواند درک فن آوری است.”

عمده شرکت های آسانسور نیز بررسی استفاده از دستورات صوتی و تشخیص صورت به کار آسانسور. فن آوری شده است در حال توسعه در چین است که با استفاده از یک هولوگرام برای پروژه دکمه های مجازی به هوا.

یک فن آوری است که در پایان برج در سراسر کشور است که یک سیستم لقب مقصد اعزام که در آن سواران خود را وارد کنید طبقه بر روی یک صفحه نمایش لمسی هستند و به کارگردانی خاص آسانسور با دیگران رفتن به همان طبقه و یا کسانی که در همین نزدیکی. توقف بیشتر در هر طبقه.

“چهار نفر رفتن به همان طبقه در چهار آسانسور را کند می کند همه چیز را گفت, آسانسور, مشاور ری Eleid است که بر اساس در Mississauga, Ont.

بسته بندی اجرا می شود و هم باعث بهبود بهره وری با 30 تا 40 درصد است اما همچنین بهبود بیماری همه گیر فیزیکی فاصله. ThyssenKrupp را چالاک سیستم برنامه ریزی شده به طوری که آن را تنها هدایت دو یا سه نفر به یک آسانسور می گوید Clarine.

“می توان آن را تعریف بسته که اندازه ماشین. در برخی از موارد تنها یک نفر است که فرستاده شده به هر یک آسانسور.”

پیشرفته مقصد اعزام سیستم های وابسته به گردان که در آن کارکنان ضربه تند وشدید زدن کارت های خود را برای ورود به برج های اداری. سیستم به طور خودکار احضار آسانسور و هدایت کاربر به کدام یک را.

این سیستم در چند شهر نیویورک برج های اداری و KONE کانادا است که نصب آن برای اولین بار چنین پلت فرم در یک ساختمان اداری در ساسکاچوان.

KONE با استفاده از همان فن آوری به طور مستقیم جمعیت در رویدادهای ورزشی و کنسرت در بوستون بر اساس یک کد QR بر روی بلیط های خود را.

“این منجر به بهتر جریان ترافیک از دقیقه شما را به یک ساختمان و وجود دارد بدون نیاز به فشار یک دکمه یا لمس یک درب” گفت لیچ. “من فکر می کنم COVID خواهد شد به طور خودکار تمام است.”

رفتن موبایل

The KONE elevator call app

لایه بعدی برنامه است که روابط به سنسورهای مجاورت در یک ساختمان به طوری که سیستم می داند که در آن شما هستند و با شما تماس گرفته آسانسور به عنوان رویکرد شما. Preregistered کاربران در حال حاضر پاک برای دسترسی محدود به طبقه و آسانسور شما را به خود را به طور پیش فرض طبقه.

اگر یک کاربر نیاز مقصد دیگری – برای شرکت در یک جلسه و یا یک قهوه – آنها می توانند نادیده گرفتن پیش فرض طبقه.

“اگر آن را می شود واقعا دست آزاد و جوانه-رایگان سپس یک برنامه است که در آن” گفت: Eleid.

اما اتصال بلوتوث یک چالش باقی مانده است. سوار خواهد اتصال در راهرو اما پس از آن به سوئیچ به یک فرستنده در داخل خودرو یک جعبه فولاد است که بهترین محیط برای ارتباطات پایدار. بسته به نوع گوشی خود نرم افزار و نسخه آن از بلوتوث می توان آن را روی حیله و تزویر می گوید Eleid.

Near-field communications مانند آنچه تعبیه شده به کارت های اعتباری و بدهی اجازه می دهد تا شیر touchless پرداخت تابع می تواند یکی دیگر از راه حل, اما آن است که هنوز در حال کاوش است.

“اگر وجود دارد هر گونه تاخیر در سرعت اتصال شما می تواند در نهایت رفتن در جهت اشتباه در آسانسور. که می تواند منجر به سرخوردگی.”

هیچ ساختمان در کانادا هنوز دارای آسانسور است که می توان از طریق برنامه می گوید Eleid اما حداقل دو ساختمان در شهر نیویورک با استفاده از فن آوری است.

وجود دارد “اشتها بزرگ” برای touchless و در نهایت تلفن همراه مبتنی بر سیستم های آسانسور, او می گوید. اما البته آنها باید بسیار امن و هک-اثبات است. محل کار آسانسور نرم افزار می توان به داشتن مشخصات امنیتی در یک ساختمان است.

“این نمی تواند آسیب پذیر به یک ناراضی مستاجر تماس آسانسور بارها و بارها و فلج سیستم.”

Touchless سنسور سیستم های مبتنی بر کار برای روبات ارائه اقلام در بیمارستان ها و هتل ها و کارخانه ها به دلیل این روبات قادر به فرمان آسانسور به حرکت از یک طبقه به طبقه. آسانسور خواهد بود به اندازه کافی هوشمند یک روز برای گفتن کارکنان برای جلوگیری از پریدن و یا به نگه داشتن درب دیگر برای کسی که همراه با کودکان و یا دستکاری کیسه های خرید می گوید: Eleid.

دولت از-هنر اعزام سیستم عامل های موثر و کارآمد اما تنها حس را در ساختمان با چهار تا هشت دستگاه آسانسور می گوید: Doug Guderian, رئيس جمهور از آسانسور یکی در بری (انتاریو), Ont.

اکثر ساختمان های کوچک – پنج طبقه و یا کمتر و وجود ندارد بازگشت در سرمایه گذاری های بزرگ در touchless یا سیستم های تلفن همراه می گوید: Guderian.

“بستن فن آوری های مختلف هم می تواند مشکل باشد. بسیاری از دستگاه آسانسور هنوز اجرا در سیستم های رله. وجود ندارد حتی یک کامپیوتر در آنها است. آنها 40 سال و بسیار قابل اعتماد, اما چگونه می توانم تلفن همراه نرم افزار به صحبت کردن که؟”

لگد زدن راه خود را

برخی از نوآوری های آینده به یک آسانسور در نزدیکی شما است که بیشتر low-tech.

که شامل دکمه های بزرگ نصب شده در سطح زمین در سالن و آسانسور که در حال برخورد با یک کفش و یا جایگزینی پلاستیک یا فولاد ضد زنگ دکمه – سطوح اعتقاد به میزبان coronavirus تا هفت روز – با مس که دارای خواص ضد میکروبی.

“این بسیار قابل توجه است که به دلیل آن بسیار ضد باکتری” گفت: اپیدمیولوژی کالین Furness.

“هیچ چیز باقی مانده در مس برای مدت طولانی به دلیل آن را نمی تکثیر و ما واقعا نمی دانم چرا.”

اگر او به لمس یک دکمه آسانسور, او با استفاده از یک بند انگشت و همیشه ضد عفونی کننده دست در جیب خود.

Dupar کنترل’ جورج Foleanu می گوید تکنولوژی ramping تا در آسانسور اما او انتظار دارد که همیشه وجود خواهد داشت یک محل برای دکمه.

“آنها آسان و شهودی و قابل اعتماد است. آنها همیشه به شما می خواهید شما می خواهید. من مطمئن هستم که دکمه ناپدید می شوند” او گفت:.

“رادیو موج ارتباط بوده است پس از دهه 1960 و ما هنوز هم با فشار دادن دکمه.”

فن آوری های موجود نیز در حال repurposed برای رسیدگی به بیماری همه گیر.

برای مثال بار وزن دستگاه هایی که حس چگونه بسیاری از مردم در هیئت مدیره یک آسانسور می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای نظارت فیزیکی فاصله گفت: بوگدان Rus معاون رئیس جمهور از عملیات در تورنتو عنصر آسانسور.

“در صورتی که بالای 80 درصد قبل از آن در حال حاضر در حدود 20 درصد است. بنابراین اگر دو نفر در طبقه نهم آسانسور جست و خیز یک تماس در طبقه پنجم برای رفتن به لابی. پس از آن مردم آن را بازگشت به تماس است که در پنج است.”

ضد عفونی

KONE وارد همکاری با NanoSeptic ویرجینیا-بر اساس شرکت است که توسعه یافته خود-تمیز کردن محصولات است که پایبند به بالا لمسی مناطق مانند دکمه های آسانسور صفحه نمایش لمسی سطوح و آسانسور ماشین دستگیره های نرده ای.

آنها با استفاده از نور موجود و مواد معدنی, نانو کریستال به طور مستمر اکسیده آلاینده های آلی است که این شرکت ادعا می کند که موثر تر از سفید کننده.

اشعه ماوراء بنفش نور دستگاه تعبیه شده به نرده از پله برقی برای ضد عفونی کردن آنها به عنوان رول زیر و سیستم های استفاده می شود که تشخیص زمانی که یک آسانسور خالی است و سپس داخل کابین با اشعه ماوراء بنفش نور و یا حتی غبار اسپری ضد عفونی کننده.

Escalator handrail sanitizer (Courtesy: KONE)

دیگر نوآوران در حال توسعه پوشش های ضد میکروبی و یا اسپری است که می توان به دکمه ها و دستگیره های نرده ای.

EnvisionSQ در Guelph, Ont. توسعه خود پاستوریزه پاک کردن پوشش برای سطوح سخت این شرکت می گوید کشته شدن ویروس ها و باکتری ها در تماس با فراهم می کند با ماندگاری طولانی حمایت می کند. این شرکت با مقیاس تولید به بیش از 1000 لیتر یک هفته است که می گوید: “این به اندازه کافی برای پوشش داخلی از 8,750 آسانسور.

یک وری آسانسور

اگر این بیماری همه گیر را تجربه منجر به دائم تمایل به سوار شدن بسته بندی دستگاه آسانسور در آینده این بدان معناست که ساختمان نیاز یا بیشتر در آسانسور و یا بهره وری بهتر از آنهایی که موجود است. و از آنجا که فیلم مربع با توجه به سیستم های مکانیکی مانند آسانسور را بدون درآمد ماهانه فشار به حرکت مردم بیشتر در فضای کمتر.

Clarine می بیند رشد تقاضا برای ropeless آسانسور برای اولین بار طراحی و توسعه توسط ThyssenKrupp در سال 2017. این شرکت در چند سفر از طریق سیستم مغناطیسی معراج همان فن آوری مورد استفاده توسط قطار با سرعت بالا و تبدیل آسانسور در راه دیده نمی شود پس از آن اختراع 166 سال پیش.

به جای مکانیکی کابل به منظور بالا بردن و پایین آوردن کابین mag-لو به معنی متعدد به صورت جداگانه طراحی آسانسور ماشین شناور بالا و پایین و یک وری در آسانسور شفت. این تکنولوژی که در حال نصب در ساختمان ضلع شرقی برج در برلین قرار است برای تکمیل در سال 2021 اجازه می دهد تا برای یک سیستم حلقه در یک ساختمان یا مجموعه ای از ساختمان متصل.

فکر می کنم از آن را مانند یک مینی سیستم حمل و نقل با بخش از مسیر و چرخش بین عمودی و افقی به تغییر جهت از کابین.

“است که به بهبود چشمگیر در ظرفیت با یک رد پای کوچکتر برای آسانسور” گفت: Carline.

همچنین غلبه یک عامل محدود کننده در ساختمان های بلند – دخالت ساختمان نوسان باعث سنتی در آسانسور طناب مکانیک که معنی آنها را نمی توان بالا در حدود 500 متر است.

این 830 متر, 163-طبقه برج خلیفه در دبی بلندترین ساختمان جهان را نیز شامل جهان طولانی ترین آسانسور در 504 متر است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de