برنامه جدید کانادا کار به ‘برش را از طریق درهم و برهمی اطلاعات’ COVID – 19

تورنتو — یک برنامه جدید به دنبال کمک به متخصصان مراقبت های بهداشتی است و مردم با جمع آوری مقالات علمی داوری همتا و میزبانی آن ها در یک مکان، تصمیمات آگاهانه تر در مورد COVID-19 برای بیماران خود، خانواده ها و خود اتخاذ می کنند.

این برنامه جدید که COVID AIKnowledgeEnable (COVID KE) نامیده می شود، از هوش مصنوعی برای جستجوی چندین منبع داده پزشکی داوری همتا در ترکیب با بینش های جمعی متخصصان مراقبت های بهداشتی برای ارائه مرتبط ترین یافته ها و مشاوره ها به کاربران استفاده می کند.

این برنامه، ایجاد شده توسط توسعه دهنده نرم افزار پزشکی کانادا زمان واقعی پزشکی (RTM)، همچنین ویژگی های رتبه بندی اعتماد به نفس و تفسیر از پزشکان برای کمک بیشتر به کاربران در تعیین که مقالات مفید ترین برای آنها.

ایان مینارد، مدیر عامل RTM و یکی از بنیانگذاران به CTVNews.ca گفت: «این واقعا ابزاری است که تلاش می کند هم هوش مصنوعی و هم هوش جمعی را در زمان واقعی بر روی یک پلت فرم یکپارچه واحد ترکیب کند تا به کاربران کمک کند تا با کمک به آنها برای پیدا کردن مقالات قابل اعتماد، به تحقیقات و آموزش و پرورش دست CTVNews.ca.»

مینارد هفته گذشته در یک مصاحبه تلفنی توضیح داد که COVID KE تنها از منابع مورد اعتماد داوری همتا از جمله لانست، مجله پزشکی نیوانگلند، مراکز کنترل بیماری های ایالات متحده و دیگران، همراه با آخرین دستورالعمل های بهداشتی فدرال برای کانادا برای کمک به “کاربران قطع از طریق درهم و برهمی اطلاعات مرتبط با COVID” استفاده می کند.

به گزارش این شرکت، این برنامه اولین برنامه در نوع خود در جهان است که قدرت هوش مصنوعی را با دانش جمعی کارشناسان ترکیب می کند تا از طریق اطلاعات غلط مرتب شود.

وی تصریح کرد: در شرایط عادی هر روز صدها یافته جدید در هر رشته پزشکی داده شده منتشر می شود. در طول یک همه گیر شما می توانید آن را در یک عامل 10 ضرب کنید.” مینارد گفت.

کنگره رادیولوژی اروپا در یک آدرس کلیدی در اواسط ژوئیه گزارش داد که از ۲۵٬۰۰۰ مقاله ای که در پورتال های مختلف آنلاین و مجلات پزشکی در مورد COVID-19 در آن زمان پدیدار شد، فیلترینگ نشان داد که ۴۸ مورد متا تحلیل هستند که نتایج مطالعات متعدد را با هم ترکیب می کردند و تنها ۲۵ مورد کارآزمایی بالینی بودند.

مینارد گفت این موضوع بر چالش یافتن اطلاعات معتبر بهداشتی در میان همه گیر تاکید می کند.

“به نظر می رسد سردرگمی زیادی وجود دارد، حتی در میان متخصصان پزشکی در مورد تمام اطلاعات بیرون آمدن در COVID. بنابراین با برنامه، کاربران می توانند اطلاعات مستقیم همراه با رتبه بندی اعتماد به نفس دکتر در مورد مطالعه خاص دریافت کنید تا آنها می توانند به تحقیق و آموزش خود را برای کمک به تصمیم گیری بهتر است.”

AIKnowledgeEnable شده است برای پزشکان مراقبت های بهداشتی برای تحقیق در مورد هر گونه وضعیت پزشکی برای دو سال گذشته قابل دسترس است، اما همه گیر از آن زمان باعث شده است RTM برای گسترش برنامه به عموم مردم با تمرکز بر اطلاعات COVID-19.

مینارد می گوید: «به جای اینکه کاربر فقط خود منابع داده مستقل را جستجو کند یا فقط یک جستجوی عمومی گوگل انجام دهد، این برنامه واقعا ً تنها داده های بررسی شده همتا را هدف قرار می دهد تا کاربران آن اعتماد به نفس اضافی را داشته باشند که اطلاعات را از منابع مورد اعتماد دریافت می کنند.»

این برنامه دارای دو رابط مختلف برای کارکنان مراقبت های بهداشتی و برای عموم است.

در حالی که تجربه کاربر برای هر دو نسخه یکسان است، تنها متخصصان معتبر دارای مجوز مراقبت های بهداشتی مانند متخصصان بیماری های عفونی، اپیدمیولوژیست و رادیولوژیست هایی که توسط برنامه تصدیق می شوند، مجاز به رتبه بندی ورودی یا تفسیر بر نشریات هستند.

Maynard گفت : هدف تنها با داشتن نظر متخصصان پزشکی و نرخ مقالات داوری همتا این است که تسهیل “جامعه تعامل” است که مردم پس از آن بینش در مورد.

مینارد می گوید: «این فقط مقاله نیست بلکه همان چیزی است که پزشکان در سراسر جهان در این باره می گویند و چگونه کاربران پس از آن می توانند از آن در زندگی روز به روز خود استفاده کنند چرا که همه ما به دنبال پیمایش این عادی جدید هستیم.»

این برنامه برای استفاده در آیفون، اندروید و دسکتاپ در دسترس است و در سراسر جهان قابل دانلود است. کاربران عمومی می توانند برای هزینه اشتراک ماهانه 1.99 دلار آمریکا (2.59 دلار کانادا) به این برنامه دسترسی داشته باشند در حالی که پزشکان می توانند آن را برای 2.99 دلار آمریکا (3.90 دلار کانادا) در ماه دسترسی داشته باشند.

در حالی که این برنامه در ابتدا برای تحقیقات در مورد هر وضعیت پزشکی توسعه یافته بود، Maynard گفت که تمرکز آن به COVID-19 در یک حرکت برای کمک به مردم به عنوان آنها با خیال راحت انتقال به کار و مدرسه تغییر مکان داد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو