اسامی داستان – چرا ما هنوز هم عشق اسرار حل نشده

از اواسط 1980s از اسرار حل نشده برنامه تلویزیونی به بررسی هزاران نفر از عجیب و غریب و داستان فوق العاده.

محبوبیت این سری تقریبا بیش از 35 سال بیش از 600 قسمت پنج و ری بوت است عهد به سطح بالایی از بهره در روایت است که لازم نیست شسته و رفته با وضوح. آخرین تجسم از غریبه چیزهایی که تهیه کننده اجرایی Shawn Levy, طرفداران مشتاق اصلی – در حال آمدن است به Netflix بکشد در این هفته.

این سوال که چرا قالب چنین پایدار تجدید نظر ممکن است یک مشکل را حل کند.

اسرار حل نشده همواره طبیعت دوگانه در برخورد با حوادث واقعی مانند قتل و آدم ربایی و دیگر تعمق به داستان آدم ربایی بیگانه, اثیری hauntings و شیطانی ملاقاتها. یکی می تواند استدلال می کنند دو دسته هستند نامتجانس به هر یک از دیگر, اما در زیر آنها به اشتراک گذاری قدرتمند روانی اوراق قرضه.

سری جدید ادامه خواهد داد به دنبال سرنخ ها و بیننده راهنمایی.

آن را باور نمی

انسان یک گرایش قوی به این باور در چیزهایی که باید در ارزش اسمی فوری بدون توضیح منطقی.

در سال 2014 بررسی انجام شده توسط Foxtel را Syfy کانال 88 درصد از مردم استرالیا مورد بررسی گفت: آنها معتقد بودند پدیده های ماوراء الطبیعه ممکن است به خوبی وجود داشته باشد با 50% اعتقاد به ارواح و ارواح و 42 درصد اعتقاد بشقاب پرنده ها و بیگانگان.

استفان قانون که تحقیقات فلسفه دین می نویسد که دانشمندان معتقدند انسان توسعه یافته داخلی بیش فعال آژانس-تشخیص دستگاه (حد) به خاطر قصد و عمل به اشیاء بی جان یا چیزهایی که ما می توانید ببینید. او می نویسد: ما این را به عنوان یک مکانیسم دفاع – که خش خش در دولت بوش می تواند یک درنده ما می توانید ببینید و یا یک شبح ما نمی توانیم. هشدار به تمام این امکانات ممکن است احساس مانند حفاظت از خود.

این گرایش نیز منجر به اعتقاد به نامرئی عوامل مانند شیاطین و یا خدایان زیرا آنها می تواند قابل اثبات اثرات آن بر زندگی ما.

بلایای طبیعی به طور گسترده ای نسبت به موجودات مافوق طبیعی در تاریخ بشر و هنوز هم در بسیاری از فرهنگ ها.


ادامه مطلب: طوفان صفحه نمایش, روح از دست رفته: چگونه ارواح ما باور در ما منعکس تغییر ترس


اما حد حساب نمی کند برای دیگر باورهای فراطبیعی مانند بیگانگان سفر در زمان احتراق خود به خودی و یا هزاران اسرار مردم بر این باورند در و که نشان داده در اسرار حل نشده.

هر چند ممکن است برای پیدا کردن بحث علمی در پشت بسیاری از رخدادهای فراطبیعی به نظر می رسد بسیاری از مردم هنوز هم صبورانه حاضر به قبول گویا توضیحات.

سری تم آهنگ استفاده شده در تقلید از.

سخت سیمی

اسرار حل نشده است به شدت بر اساس شهادت شخصی. مصاحبه نشان می دهد که مردم توصیف تجارب با بیگانگان و یا ارواح با جزئیات واضح و روشن.

توانایی به نادیده گرفتن عقل و همچنان باورهای ما به نظر می رسد سخت سیمی به روح و روان ما. روانشناسان اجتماعی جنیفر Whitson و آدم Galinsky در بر داشت مردم اغلب ویژگی نشانه ها و الگوهای در فرآیندهای اطراف آنها اتفاق می افتد زمانی که هیچ کدام در واقع وجود داشته باشد. انجام این کار باعث ایجاد مقدار مورد نظر سفارش در ذهن خود را هنگامی که مواجه با تصادفی یا غیر طبیعی و موقعیت.

دیگران استدلال کرده اند این تفاسیر به این نتیجه بیوشیمی. دانشمندان علوم اعصاب نشان داده اند که هنگامی که افراد مورد آزمایش شنیدن عبارات با کلمه “خدا” در آنها مناطقی از مغز را فعال و باعث احساسات مثبت است. اعتقاد در همه شیوه ای از نیروهای مافوق طبیعی ممکن است ارائه مؤمنان با مقایسه عاطفی اوج.

رشد و نمو روانشناس بروس هود می گوید یک فرآیند به نام “تفکر جادویی” باعث می شود مغز ما ویژگی های خاص به اعتقادات همه چیز به خاطر عاطفی پیوست. این ممکن است یک افسون خوش شانس یا فال بد.

Questionnable reenactments مشخصه از سری.

که dunnit?

به طور مشابه, واقعی جرم و جنایت داستان شیر به احساسات قوی و احساسات در مورد سمت تاریک از طبیعت انسان است.

روانشناس مگ Arroll می گوید: ما احساس امن برای لذت بردن از دوباره لوایح از جنایات واقعی (مانند گاهی بدخیم آنهایی که در فصول اسرار حل نشده) دلیل انجام این کار اجازه می دهد تا ما را به کشف تیره امکانات انسانی در یک فاصله امن. هیجان ماهیت جرم و جنایت داستان نیز ممکن است به ما آدرنالین رسید.

زنان به طور خاص کشیده شده به نظر می رسد واقعی جرم و جنایت به دلیل آن را می دهد آنها را راهنمایی در مورد چگونه به دفاع از خود در برابر مهاجم. شده است این باورند بینندگان لذت بردن از یک احساس schadenfraude زمانی که آنها watch true crime stories چرا که آنها رها حوادث اتفاق نمی افتد به آنها.

آیا ما نیابتی از هیجان واقعی جرم و جنایت ؟ یا یک حس امنیت ؟ جوئل در ‘t Veld/Unsplash CC BY

محبوبیت را نشان می دهد مانند حل نشده اسرار نهفته در ظرفیت خود را برای ارائه مثبت پاسخ های عاطفی صرف نظر از اینکه ما در حال تماشای شخص دیگری قربانی یک جنایت مرگبار یک آدم ربایی بیگانه و یا یک شبح فراموش نشدنی.

اسرار حل نشده تقویت باور ما می توانیم به راحتی قربانی به یک جهان پر از وحشت هر دو واقعی و فوقالعاده است. و ما می توانید ببینید که همه از ایمنی از روی نیمکت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de