میانمار ارتش رویترز شکایت کیفری برای افترا: پلیس

پس از انتشار, ارتش گفت: آن آتش توپخانه به حال به کشته شدن زنان و یا ناشی از غیر نظامی دیگر صدمات و سرزنش شورشیان از Arakan ارتش (AA) که در حال مبارزه برای خودمختاری بیشتر در ایالت راخین. AA رد مسئولیت و متهم ارتش. خبرنگاران در حال ممنوع از منطقه که در آن حادثه اتفاق افتاده است.

پلیس ستوان Kyaw سه شنبه سرپرست ایستگاه سر در Buthidaung شهرستان در شمال ایالت راخین به رویترز گفت هر دو خبرگزاری و نماینده مجلس بودند شکایت کرد که در زیر بخش 66D از ارتباطات از راه دور عمل می کنند.

بخش مورد استفاده قرار گرفته است به زندان منتقدان دولت در جنوب شرقی آسیا کشور قانون شکنان آنلاین افترا و حمل حداکثر حکم دو سال زندان.

Kyaw سه شنبه گفت که پلیس تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است در تماس با رادیو فردا در مورد این پرونده و به دنبال انجام این کار است.

“ما در حال تلاش برای ایجاد یک رویکرد تا آنجا که ما می توانید پیدا کردن جایی که خبرگزاری رویترز است که چه نوع از سازمان است و خبرنگار و سردبیر گفت:” یک خبرنگار مهر در روز یکشنبه قبل از قرار دادن تلفن.

او گفت که پلیس درخواست کرده بود اجازه از رئیس میانمار ملی مجلس با توجه به اقدام این مورد در برابر مجلس Maung Kyaw Zan که نشان دهنده Buthidaung.

مورد شرح زیر است ارتش شکایت در مورد یک داستان منتشر شده توسط ایسنا در Jan. 25 در آن مجلس نقل شد عنوان کرد و گفت که ارتش را با آتش توپخانه به حال باعث مرگ دو Rohingya زنان است.

ارتش برگزار شد یک کنفرانس خبری در فوریه. 4 به شکایت در مورد داستان و پس از آن انتخاب به روز رسانی به منعکس کننده ارتش ،

ارتش پس از آن شکایت اعتراض به همشهری داستان به میانمار شورای مطبوعات (MPC) که adjudicates اختلافات میان مقامات و رسانه های خبری.

“رویترز می ایستد گزارش است که از نگرانی به نظامی است و این موضوع از ادامه بحث با میانمار مطبوعاتی شورای” رویترز سخنگوی گفت.

“ما اعتقاد به وجود هر گونه پایه و اساس یک اقدام جنایی علیه رادیو فردا و یا روزنامه نگاران ما تحت میانمار قانون است. ما را دیده اند و نه هر گونه شکایت کیفری در برابر مهر و بنابراین نمی توانم اظهار نظر بیشتر در این زمان است.”

عضو مجلس گفت که آن را ناعادلانه را به طرح دعوی در دادگاه در برابر او.

“به عنوان یک نماینده مردم گوش به آنچه که مردم به من گفت و من در مورد آن صحبت کرد” او به رویترز گفت از طریق تلفن. “من فقط باید به صورت طرح دعوی در دادگاه و دریافت حکم از دادگاه است.”

Zaw حداقل قدح یک سخنگوی نظامی, تایید شکایت علیه این نماینده مجلس اما گفت: “نمی دانم در مورد طرح دعوی در دادگاه در برابر خبر داد.

ایالت راخین است که منطقه غرب از آن بیش از 750,000 Rohingya فرار کرد در سال 2017 پس از یک نظامی کشته و زخمی شدند.

میانمار با آن مواجه است به اتهام نسل کشی در دادگاه بین المللی دادگستری در لاهه بیش سرکوب. ارتش را انکار نسل کشی, گفته, آن را مبارزه مشروع نبرد در برابر Rohingya داعش که در حمله به ایستگاه های پلیس.

دو رویترز خبرنگاران منتشر شد از میانمار زندان در ماه مه گذشته پس از گذراندن بیش از 18 ماه پشت میله های زندان, متهم به شکستن قانون اسرار رسمی در یک مورد که موجب اعتراض از دیپلمات ها و مدافعان حقوق بشر.

قبل از دستگیری در دسامبر 2017 آنها مشغول به کار بود در تحقیقات به قتل 10 Rohingya مسلمان و مردان و پسران توسط نیروهای امنیتی و شهروندان بودایی در ایالت راخین.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im