بیش از 500 مرگ غیر نظامیان در افغانستان خشونت در سه ماهه اول: سازمان ملل متحد

در همه جنگ در سه ماه اول باعث 1,293 تلفات ملکی که 760 بودند صدمات و بقیه مرگ و میر از جمله 152 کودکان و 60 زنان سازمان ملل در افغانستان (یوناما) گفت: در سه ماهه گزارش.

این خشونت ها پس از افزایش Feb 29 طالبان و پیمان خروج از آمریکا به رهبری نیروهای خارجی در ازای طالبان امنیت را تضمین می کند. این شامل یک تعهد توسط طالبان و دولت افغانستان به سوی صلح است.

“گزارش آهنگ نگران کننده افزایش خشونت ها در ماه مارس در یک زمان هنگامی که آن امیدوار بود که دولت افغانستان و طالبان آغاز خواهد مذاکرات صلح و همچنین به دنبال راه هایی برای خنثی کردن جنگ و اولویت تلاش برای محافظت از تمام افغان ها از تاثیر COVID-19,” یوناما گفت.

با وجود آن که تعداد تلفات در سه ماه اول سال جاری به کمترین میزان خود از سال 2012. این دوره شامل یک کاهش خشونت منجر به امضای این پیمان است ،

دبورا لیون دبیر کل سازمان ملل نماینده ویژه امریکا برای افغانستان و رئیس یوناما تصریح کرد خواستار یک آتش بس که طالبان را رد کرد در روزهای اخیر.

“برای حفاظت از جان بی شماری از غیر نظامیان در افغانستان به ملت امید آینده ای بهتر ضروری است که خشونت متوقف شده است,” او گفت:.

تلاش در جهت رسمی مذاکرات صلح شده اند و چیز ساییده شده به عنوان حمله طالبان به نیروهای دولتی با وجود هشدارهای از ایالات متحده است که آنها نیاز به کاهش خشونت و همچنین اختلاف نظر بر سر آزادی زندانیان.

سیاسی و دشمنی در درون دولت افغانستان بین رئیس جمهور و رقیب اصلی او پس از انتخابات نیز پریشان توجه از صلح تلاش کنند.

تعدادی از شهروندان و مرگ و میر ناشی از ضد نیروهای دولتی به خصوص طالبان افزایش بیش از 20 درصد در مقایسه با سه ماهه اول سال 2019 یوناما گفت.

قتل های هدفمند خلاصه اعدامها و آدم ربایی از غیر نظامیان نیز در افزایش آن گفت.

یک سخنگوی طالبان را رد کرده و آمار و ارقام و گفت: آنها تا به حال یک کمیسیون برای جلوگیری از تلفات ملکی که آورده بود آنها را به “نزدیک به صفر”است.

دولت افغانستان و نیروهای دیگر و نیروهای دولتی از جمله نیروهای خارجی بودند مسئول تقریبا یک سوم از مرگ و میر یوناما گفت.

حملات هوایی و درگیری های مربوط به آتش غیر مستقیم توسط این نیروها بودند که علت بیشتر مرگ و میر کودکان را گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de