موناش در اندونزی: محرک های بین المللی و یا عذاب محلی برای دانشگاه ؟

اندونزی دانشگاهیان تقسیم می شوند بیش از چگونه موناش دانشگاه برنامه ریزی برای باز کردن یک شاخه در اینجا تاثیر این کشور در بخش آموزش عالی.

موناش خواهد بود که اولین دانشگاه خارجی برای باز کردن یک شعبه پردیس در اندونزی. استرالیا دانشگاه اعلام کرد این طرح در مدت کوتاهی پس از اندونزی به تصویب رساند جامع اقتصادی توافق با استرالیا لقب IA-CEPA در اوایل این ماه.

این توافق باعث می شود آن را آسان تر برای استرالیا اشخاص از جمله دانشگاه ها به سرمایه گذاری در اندونزی.

در ضمن پتانسیل حضور دانشگاه های خارجی در اندونزی همواره یک موضوع مورد بحث در میان دانشگاهیان.


ادامه مطلب: استقبال دانشگاه های خارجی: آن است که یک معامله خوب برای محکومیت?


برخی می گویند که خارجی شعبه دانشگاه را احیای اندونزی پژوهش دانشگاه آب و هوا با باز کردن بیشتر راه را برای همکاری های بین المللی.

دیگر دانشمندان این نگران هستند که اگر تنظیم نیست با دقت های خارجی دانشگاه می تواند ناراحت اندونزی آموزش عالی بازار و کوچکتر دانشگاه محلی است که در حال آمادگی برای رقابت.

یک دروازه برای همکاری تحقیقاتی…

Dicky Pelupessy یک مدرس در دانشگاه اندونزی است که در میان کسانی که به استقبال برنامه ریزی شده موناش دانشگاه.

اگر چه او اذعان می کند که موناش قصد این است که در درجه اول برای سرمایه گذاری در اندونزی آموزش عالی در بازار هیجان زده در مورد چشم انداز همکاری های علمی.

“حقیقت این است که با یا بدون یک شعبه پردیس در اینجا بسیاری از اندونزی ادامه خواهد داد به خارج از کشور برای مطالعات پیشرفته. یک موناش به خانه نزدیک تر می توانید به جای قوی تر باشد برای اطلاعات بیشتر شدید, همکاری با ما, محلی, جامعه علمی,” او گفت:.

نقاشی از تجربه تحصیل در دانشگاه ویکتوریا در ملبورن – که نیز به اجرا یک کسب و کار مشترک با دانشگاه لیائونینگ در چین – Dicky می گوید: برنامه ریزی شعبه پردیس را به اندونزی تحقیقات آب و هوا پر جنب و جوش تر.

“آنها [شعبه بین المللی دانشگاه] را تولید دانش و جنبش دانشگاهیان بسیار بیشتر مایع. قرار گرفتن در معرض باعث می شود آن را آسان تر برای ما محققان به تعامل با موناش شبکه از دانشگاهیان باید آن را در جاکارتا یا موناش در کشورهای دیگر,” او گفت:.

یک مطالعه اخیر از سوئد پشتیبانی از Dicky را ارزیابی.

آن را در بر داشت که شعبه دانشگاه می تواند به عنوان پل بین خانه خود و موسسات’ شبکه ای از شرکای محلی و دانشگاه ها که در آن شعبه پردیس ساکن ترغیب بیشتر تحقیقات بین المللی همکاری.

تحقیقات نویسندگان دریافتند که نشریات تولید شده توسط شعبه دانشگاه در قطر و چین و مالزی و امارات متحده عربی انجام شده را بهتر از میانگین ملی است. در مالزی به طور متوسط استناد تاثیر برای شعبه دانشگاه در سال 2016 در حدود 1.4 علامت در حالی که میانگین کشوری عقب مانده در حدود 0.9.


ادامه مطلب: اندونزی نژادها در برابر آن ASEAN همسایگان اما علم نیاز به همکاری بیشتر


…و یا بدتر شدن آموزش عالی در فاصله?

دیگران اما نه به عنوان مشتاق در مورد برنامه ریزی دانشگاه موناش. دانشگاه های خصوصی انجمن (APTISI) رئیس Budi Djatmiko مثلا نگرانی های خارجی دانشگاه ممکن است اخلال در بازار کوچکتر دانشگاه های خصوصی.

“من امیدوارم که دولت را برای بهبود دانشگاههای خصوصی کیفیت قبل از گفتن آنها به رقابت [با دانشگاه های خارجی]. دانشگاه های خصوصی داده نشده توجه زیادی به عنوان بسیاری از آموزش عالی بودجه می رود به دانشگاههای دولتی,” او گفت: به نقل از جاکارتا پست.

“آنها [دانشگاه های خارجی] فقط باید با ارائه برنامه مطالعه است که معمولا در دسترس در اندونزی به طوری که وجود خواهد داشت نه سر به سر مسابقه. در غیر این صورت وجود خواهد داشت [بازار] شیفت و در نتیجه کوچکتر دانشگاه نمی خواهد که دانش آموزان دیگر.”

اندونزی است نه دانشگاه در بالای 1000 QS World University Rankings. تنها یکی از آنها – Binus دانشگاه خصوصی است موسسه رتبه بندی بین 800th-1000هفتم محل. اندونزی و دیگر دانشگاه های خصوصی – برخی از 3000 تا از آنها را برش. موناش از سوی دیگر رتبه 58 در همان لیست.


ادامه مطلب: انشعاب: چرا دانشگاه های باز بین المللی دانشگاه با وجود کمی پاداش


Dicky معتقد است که موناش شعبه پردیس در اندونزی را مختل کند کوچک دانشگاه های خصوصی به دلیل موناش تنها ارائه تحصیلات تکمیلی و برنامه های کارشناسی ارشد.

“آنها صرفا در حال حرکت و نزدیک به یک بازار است که در حال حاضر سوغات آنها را در وهله اول است.”

Astadi Pangarso یک مدرس مدیریت بازرگانی در Telkom دانشگاه گفت: حضور موناش در اندونزی می تواند اثرات سرريز به اندونزی دانشگاه های دولتی و خصوصی.

“ما باید به موناش یک فرصت برای اثبات که آنها می تواند به افزایش کیفیت خروجی تحقیقات از دانشگاه اندونزی و شرکت در مبادلات دانشگاهی برای کمک به محلی استادان بهبود,” او گفت:

“من باور دارم که وجود دارد مقدار زیادی برای یادگیری از آنها و [از] سبک آموزش خود را, سازمان فرهنگ, به راه لینک آنها در تحقیقات خود خروجی به بازیکنان صنعت.”

آماده شدن برای آینده شعبه دانشگاه

اگر چه Dicky نمایش برنامه ریزی شده در دانشگاه موناش است که عمدتا مثبت به عنوان او معتقد است موناش اثبات شده علمی و سابقه او هشدار می دهد که دولت باید مورد مداقه قرار دادن آینده طرح های پیشنهادی برای شعبه دانشگاه.

“اگر دولت بخواهد به liberalise آن بخش آموزشعالی و سپس آنها نقش مهمی نیست برای حمایت از تولیدات داخلی است اما برای اطمینان از این بازار باز تصمیم گیری در واقع کمک به توسعه آموزش عالی” او گفت:.

“باید وجود داشته باشد مقررات سختگیرانه برای فیلتر مناسب بهترین دانشگاه ها. فقط به خاطر آن خارجی به این معنا نیست آن را خوب است.”

2012 پژوهش آمریکایی نشان می دهد که تنها دانشگاه با ظرفیت و تجربه ایجاد شعبه دانشگاه های با کیفیت از نزدیک تطبیق آن خانه پردیس در واقع می تواند به افزایش رفاه اجتماعی و علمی کیفیت آن در کشور میزبان.

در غیر این صورت شعبه دانشگاه را فقط به عنوان خارجی هاب که تخلیه دانش آموزان و منابع علمی به پردیس اصلی آن ترک تاثیر کمی به میزبانی دانشگاه.


ادامه مطلب: چگونه کره جنوبی و تایوان رشد اقتصاد خود را در حالی که مالزی و اندونزی trailed


“موناش فقط برای اولین بار در میان بسیاری که در خواهد آمد. وجود دارد باید سخت مجموعه ای از معیارهای. پیشنهاد می کنم موارد زیر است: ظرفیت پژوهشی علمی و سابقه و چشم انداز همکاری بین المللی” Dicky اضافه شده است.

Inaya Rakhmani استادیار در Universitas Indonesia یکی دیگر از دانشگاهی در میان کسانی که محتاط از دانشگاه های خارجی ورود به اندونزی را در بخش آموزش عالی.

او گفت: ما نگرانی خود را از چند ماه پیش زمانی که موناش شعبه پردیس هنوز در مراحل برنامه ریزی.

“بدون آنها [دقیق ضوابط و اجرای اندونزی آموزش عالی] کسانی که بهره مند از این طرح در حال بازیکنان که در حال حاضر به خوبی انجام می دهند در درجه اول کسانی خارجی آنگلو ساکسون, دانشگاه,” او گفت:.

“من بیگانه نمی, اما همه کسانی که همکاری باید متقابلا سودمند است که در آن ما جامعه دانشگاهی در حال بالا از طریق عملیات شرکت نه تنها به عنوان یک بازار است که بهره برداری توسط آن دسته از بازیکنان است.”

جدید دانشگاه موناش واقع خواهد شد در یک منطقه ویژه اقتصادی در ساوت تنگرنگ بیشتر جاکارتا. آن است که میله میله به باز تحصیلات تکمیلی و دکترا در برنامه های اواخر سال 2021 به عنوان به خوبی به عنوان میکرو-اعتبار [برنامه های صدور گواهینامه] و کلاس برای مدیران به محض این که بعد از این سال.

موناش مقامات می گویند که هدف خود را به جای حداقل 2000 دانشجویان کارشناسی ارشد 1,000 اجرایی آموزش و پرورش دانش آموزان و 100 دانشجویان دکترا تا سال 2030.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im