Momen خواستار مالزی وزیر برای بازگشایی بازار کار به بنگلادشی

او در این تماس در حالی که بازدید از مالزی ملاقات وزیر او را در دفتر کار خود در داکا در روز یکشنبه.

مالزی است که با توجه به بازگشایی بازار کار “خیلی زود”, Momen به خبرنگاران گفت: پس از این نشست است.

گفت: “من شما را متوقف کرده اند استخدام جدید از بنگلادش به مدت دو سال. من خوشحال خواهد شد و شما خواهد شد با احترام به عنوان یک قهرمان اگر شما اعلام باز شدن بازار است. گفت: “ما در حال کار بر روی آن را با سفیر بنگلادش. یک تصمیم گیری خواهد شد بسیار به زودی” ، ” وزیر امور خارجه است.

“او (Kulasegaran) بسیار امیدوار و در مورد بسیاری از چیزهای مثبت. وزارت مهاجران رفاه حال کار بر روی آن است و بازار به زودی افتتاح شد,” او اضافه شده

در سال 2016 دو کشور امضا تفاهم نامه که توسط مالزی توافق کردند که به استخدام کارگران از بنگلادش در پنج بخش های مختلف تحت یک “دولت-به-دولت به همراه” طرح.

ده بنگلادش استخدام سازمان اجازه داده شد برای فرستادن کارگران به مالزی زیر پنج سال قرارداد.

اما دولت مالزی متوقف صدور ویزای بنگلادش, کارگران در سال 2018 پس از اتهامات ظاهر است که این کارگران پرداخت شد بنگلادشی عوامل 10 برابر بیشتر از پول مورد توافق در این تفاهم نامه برای اجازه کار و بلیط های هوایی.

پس از بازدید از مالزی در ماه نوامبر گذشته به مهاجران’ رفاه و اشتغال در خارج از کشور وزیر عمران احمد گفته بود تصمیم به از سرگیری ارسال بنگلادش کارگران به مالزی گرفته خواهد شد و پس از جلسات گروه کاری مشترک برای برنامه ریزی Nov 24 و 25 در داکا. اما این تصمیم که از خارج آمده است.

Kulasegaran در حال حاضر به بنگلادش در چهار روز بازدید. او همچنین ملاقات عمران .

Momen خواسته دولت مالزی به regularise مستند نشده بنگلادش کارگران مهاجر وجود دارد. آنها می توانند “فوق العاده کمک” به هر دو محلی و اقتصاد وزارت امور خارجه در بیانیه ای گفت.

Kulasegaran بازدید Rohingya اردوگاه های پناهندگان در کخس بازار بعد از یک مقام وزارت خارجه گفت:.

وزیر امور خارجه تشکر مالزی برای ادامه حمایت خود را برای بنگلادش هر دو در سطح بین المللی و منطقه ای بیش از Rohingya بحران وزارت گفت.

Momen قدردانی مالزی محکومیت جنایات علیه Rohingya در میانمار در ایالت راخین و درشت اقدامات در حمایت از آزار و اذیت قرار Rohingya.

او درخواست مالزی برای باقی می ماند فعال در آسه آن پلت فرم برای متقاعد کردن میانمار به ایجاد یک محیط مساعد برای امن با وقار و پایدار بازگشت Rohingya.

تشریح مالزی بنگلادش مهم تجارت دو جانبه شریک Momen گفت: دو راه تجارت را می توان گسترش داد اگر مالزی سرمایه گذاری در بنگلادش با توجه به “لیبرال و سرمایه گذار دوستدار محیط زیست” در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im