فیلم نشان دادن اخیر بدرفتاری آفریقایی زندگی در چین شهر گوانگژو را ricocheted در اطراف آفریقایی پخش و رسانه های اجتماعی در روزهای اخیر.

گوانگژو مرکز استان گوانگدونگ در جنوب چین است که نزدیک به هنگ کنگ و ماکائو و بزرگترین آفریقایی جامعه در آسیا است. اکثریت از غرب و کشورهای آفریقایی از نیجریه غنا و مالی. به عنوان یک پیشگام شهر در قلب اصلاحات اقتصادی در چین, گوانگژو توپی از کشور صادرات محور تولید در بخش صنعت است که همواره در نظر گرفته شود باز تحمل و مترقی است.

اما در میان ترس از وارد coronavirus موارد و موج دوم این بیماری همه گیر در چین و دولت محلی اجرا نظارت و تست اجباری و اضافی 14 روز در قرنطینه برای همه اتباع آفریقایی در این شهرستان بدون در نظر گرفتن اینکه آیا آنها آزمایش مثبت برای COVID-19. این اقدامات پرداخت می شود بدون توجه به اینکه مردم تا به حال به تازگی از سفر خارج از چین و یا چگونه آنها خواهد بود بدرفتاری توسط صاحبخانه مدیران هتل ها و مغازه ها.

به عنوان یک نتیجه بسیاری از آفریقاییها در گوانگجو از جمله نیجریه اوگاندا و Ghanaians شده اند موضوع برای درمان ناعادلانه. بعضی از آنها در حال اخراج توسط صاحبخانه و یا رد شده توسط هتل ها و حتی برخی از چپ بی خانمان.

دیپلماتیک خشم

شهر و دولت در پکن در حال حاضر رو به تمام عیار دیپلماتیک بحران و روابط عمومی فاجعه در میان اتهامات نژادپرستی. یک گروه سفرای آفریقایی در پکن نوشت: نامه ای از شکایت به دولت چین درباره “stigmatisation و تبعیض” مواجه شده بودن آفریقایی. دیگر دیپلمات آفریقایی رو فشار داخلی برگزار شد بحث و گفتگو با نمایندگان چین وزارت امور خارجه.

بسیاری از کشورهای آفریقایی خواهد بود به خصوص نا امید داده چقدر خود را دیپلمات ها صحبت کرده اند تا برای چین در صحنه بین المللی است. دولت های آفریقایی باید حمایت چین در مسائل مربوط به آن از جمله عضویت در سازمان ملل متحد در سال 1970 اختلافات ارضی در دریای چین جنوبی و درمان Uighurs در سین کیانگ.

در هفته های اخیر چین در حال کار سخت بر روی آن “coronavirus دیپلماسی” برای نشان دادن آن است که در مسیر بهبودی از این بیماری همه گیر. حوادث تهدید تبلیغاتی خود نبرد. در کنیا هشتگ #DeportRacistChinese روند در توییتر در اواسط ماه مارس پس از کنیا کاربران اینترنت دیدم گزارش از بزرگداشت و آفریقایی دیگر تحت درمان ناعادلانه. موسی Kuria یک نماینده از کنیا حزب حاکم حتی حمایت از مردم چین در کنیا باید بازگشت به چین با اثر فوری.

بیگانه ستیزی و نژاد پرستی آنلاین

تحقیقات قبلی نشان داده است که چگونه نظرات را با ویژگی های جناح راست پوپولیسم و supremacism از قومی چینی هان مردم بیگانه ستیزی و نژاد پرستی را افزایش داده اند در فضای مجازی در دهه گذشته با کمی انتقاد.

پس از گزارش در اوایل ماه آوریل که یک نیجریه coronavirus بیمار بود مورد حمله و گاز صورت یک چینی در تلاش برای فرار از قرنطینه چینی پلت فرم رسانه های اجتماعی Weibo فوران با بیگانه و نژادپرستانه کرد.

چین گفتمان رسمی در چین-آفریقا ارتباط بوده است به تصویر کشیده شده به عنوان یا یک “برنده-برنده” یا “آب و هوا” دوستی. عمومی حساسیت در چین به نژادپرستی به ویژه آفریقایی کم شده و چین سانسور بخش به نظر می رسد به تحمل نژادپرستی آنلاین.

کمی تلاش ساخته شده است برای آموزش های, چینی, عمومی علیه نژادپرستی و یا برای تاکید بر اهمیت صحت سیاسی. پس از آن تعجب آور نیست چند سال گذشته دیده می شود نژادپرستانه استعارههای به نظر می رسد در یک چینی مواد شوینده آگهی و چین بزرگترین سال جدید قمری تلویزیون نشان می دهد.

بسیاری از چینی ها بر این باورند که خارجی ها داده شده است مزایای اضافی که منجر به نگرانی در مورد بی عدالتی و نابرابری. در اواخر ماه فوریه زمانی که دولت منتشر شده پیش نویس قوانین و مقررات به سهولت شرایط برای خارجی ها برای دریافت اقامت دائم در چین با آن روبرو شد با مخالفت های شدید آنلاین دلیل افزایش احساسات ملی. آفریقایی ها در گوانگجو بودند اغلب ذکر شده توسط چینی کاربران اینترنت به عنوان یک مثال چرا خارجی ها نباید استقبال در کشور است.

Sanyuanli منطقه در گوانگژو در سال 2017. Hangwei Li, نویسنده ارائه شده (بدون استفاده مجدد)

محلی و دولت مرکزی برنامه

اخیر بدرفتاری آفریقایی در گوانگژو مختلف را نشان می دهد اولویت های محلی و مرکزی سیاست در چین است. گوانگجو شهری چهره دولت فشار بی سابقه ای برای متوقف کردن موج دوم coronavirus. اگر دولت های محلی می تواند در جلوگیری از موفقیت یک دوم شیوع آن ممکن است تعیین آینده ارتقاء برخی از مقامات ارشد.

چین دولت مرکزی بسیار نگران است حاوی ویروس و بازگرداندن رشد اقتصادی است. به عنوان کشورهایی مانند آمریکا شروع به استفاده از چین به عنوان یک قربانی برای خود را آهسته در پاسخ به همه گیری حزب-دولت بیشتر نگران تر از همیشه در مورد آن جهانی تصویر.

اما وجود یک شکاف بزرگ بین دولت مرکزی در کنترل سیاست خارجی و سازمان های محلی که اجرای مهاجرت. تا زمانی که دولت های محلی مانند کسانی که در گوانگژو تصمیم گیری در بحران, آنها نمی شنده ملی و منافع دیپلماتیک تا زمانی که آنها دریافت فشار و راهنمایی از پکن است.

پکن در حال حاضر شروع به تعمیر دیپلماتیک آسیب. در مارس 13, چینی وزارت امور خارجه اعلام کرد این امر تنظیم آن coronavirus محدودیت در آفریقا اتباع آنها را با ارائه خدمات بهداشتی و بدون تبعیض و تنظیم قیمت مسکن برای کسانی که در مشکلات مالی است. چینی Weibo نیز بسته 180 حساب برای “تحریک به تبعیض” است و منع آن کاربران از به اشتراک گذاری اخبار مربوط به خارجی ها و کشورهای خارجی است.

مقامات و رهبران جامعه در گوانگژو نیز شروع به درک اهمیت درمان آفریقایی آبرومندانه و شروع به آنها را ارسال گل و هدیه و توجه به مردم که صحبت کردم به این شهرستان در روزهای اخیر. گروه های جامعه مدنی نیز تلاش با داوطلبان ارائه منابع و حمایت روانی به مردم نیازمند.

ممکن است این ممکن است کمی بیش از حد بیش از حد دیر است. بسیاری از آفریقایی دل شکسته شده, اما آن را هنوز هم ممکن است برای جبران.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de