مرکل مسمومیت نیروی دریایی روسیه را اقدام به قتل نامید

برلین — آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان می گويد الکسی نوالنی رهبر اپوزيسيون روسيه قربانی يک «اقدام به قتل با مسموميت» شده بود و هدف ساکت کردن او بود.

آزمایش توسط یک آزمایشگاه نظامی آلمان مشخص کرد که ناوالنی با عامل عصبی دوران شوروی نوویچوک مسموم شده است.

پس از اعلام آن یافته روز چهارشنبه، مرکل گفت «پرسش های بسیار جدی وجود دارد که تنها دولت روسیه می تواند به آن پاسخ دهد و باید پاسخ دهد.»

ناوالنی یکی از سرسخت ترین منتقدان ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه است.

این یک به روز رسانی اخبار فوری است. داستان قبلی AP در زیر آمده است.

دولت آلمان روز چهارشنبه با استناد به نتایج آزمایش های جدید گفت الکسی نوالنی رهبر اپوزیسیون روسیه با همان نوع عامل عصبی دوران شوروی مسموم شد که مقامات بریتانیایی در حمله ای در سال ۲۰۱۸ به یک جاسوس سابق روسیه شناسایی کردند.

بيمارستان برلين که نوالنی را درمان می کند گفت هر چند علائم مسموميت او رو به کاهش است، در وضعيت جدی باقی مانده است. گفته می شود که انتظار بهبودی طولانی را دارد و هنوز هم نمی تواند عواقب درازمدت مسمومیت را رد کند.

استفن سیبرت، سخنگوی صدراعظم آنگلا مرکل، گفت که آزمایش توسط یک آزمایشگاه نظامی ویژه آلمان به درخواست بیمارستان برلین که ناوالنی در کما باقی می ماند، «اثبات بدون شک یک عامل عصبی شیمیایی از گروه نوویچوک» را نشان می دهد.

سیبرت در بیانیه ای اعلام کرد: «این یک رویداد ناراحت کننده است که الکسی نوالنی قربانی حمله با یک عامل عصبی شیمیایی در روسیه شده است.» “دولت آلمان این حمله را به شدیدترین صورت محکوم می کند.”

ناوالنی، سیاستمدار و بازپرس فساد که یکی از سرسخت ترین منتقدان ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه است، در پروازی که در ۲۰ اوت از سیبری به مسکو بازگشت، بیمار شد و پس از فرود اضطراری هواپیما به بیمارستانی در شهر اومسک سیبری برده شد.

او دو روز بعد به بیمارستان چاریت برلین منتقل شد، جایی که پزشکان هفته گذشته گفتند آزمایش های اولیه نشان می دهد ناوالنی مسموم شده است.

مقامات بریتانیایی نوویچوک را سم مورد استفاده در سال ۲۰۱۸ بر روی سرگئی اسکریپال جاسوس سابق روسیه و دخترش در انگلستان شناسایی کردند. عامل عصبی یک مهارکننده کولین استراز است، بخشی از کلاس موادی که پزشکان در چاریت گفتند هفته گذشته در سیستم ناوالنی نشان داده بود.

هیکو مااس، وزیر امور خارجه آلمان، گفت سفیر روسیه روز چهارشنبه به وزارت خود احضار شد و از نظر «بی تردید» از فراخوان آلمان برای بررسی پرونده ناوالنی «به طور کامل و با شفافیت کامل» خبر داد.

ماساچوست می گوید: «ما اکنون می دانیم که حمله ای با یک عامل عصبی شیمیایی صورت گرفته است.» “که باعث می شود آن را حتی فوری تر برای تعیین چه کسی مسئول در روسیه بود و آنها را به حساب نگه دارید.”

کرملین همچنان تنگ دست ماند و گفت با اینکه سفیر آن در برلین احضار شده بود، مطلع نشده است.

سیبرت گفت دولت آلمان شرکای خود را در اتحادیه اروپا و ناتو از نتایج آزمایش آگاه خواهد کرد. او گفت که می خواهد با توجه به پاسخ روسیه «در مورد پاسخ مشترک مناسب» با آن ها مشورت کند. وی افزود آلمان همچنين با سازمان منع سلاح های شيميائی تماس خواهد گرفت.

مااس، وزیر امور خارجه می گوید: «روسیه خود باید علاقه جدی به روابط خوب با همسایگانش در اروپا داشته باشد.» “در حال حاضر در آخرین زمان، زمان آن رسیده است که سهم قاطعی در این مورد داشته باشد.”

بیمارستان چاریت در یک به روز رسانی اندکی پس از اعلام دولت گفت که ناوالنی هنوز در مراقبت های ویژه است و همچنان در یک هواکش باقی مانده است. اما گفته می شد که او «به بهبود خود ادامه می دهد.»

در بیانیه ای آمده است: «بهبودی به احتمال زیاد طولانی است.» “هنوز خیلی زود است برای اندازه گیری اثرات بلند مدت، که ممکن است در رابطه با این مسمومیت شدید به وجود می آیند.”

ائتلاف های ناوالنی در روسیه اصرار کرده اند که او عمداً توسط مقامات این کشور مسموم شده است، اتهاماتی مبنی بر اینکه کرملین آن را به عنوان «سر و صدای خالی» رد کرده است.

لئونید ولکوف متحد و استراتژیست دیرینه نوالنی در توئیتی که عکسی از نام پوتین و امضایی در کنار آن را در بر می گرفت، گفت: «مسموم کردن ناوالنی با نوویچوک در سال ۲۰۲۰ دقیقاً همان ترک امضا در یک صحنه جرم خواهد بود.»

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو