Aboriginal and Torres Strait Islander خوانندگان توصیه می شود این مقاله شامل ارجاع به مرحوم مردم است.

این شده است یک مشکل را نقد کنید به نوشتن. اواخر Aurukun هنرمند طرقه Ngallametta عمده بررسی نمایشگاه به من نشان می دهد راه را برای رفتن به خانه باز مارس در کوئینزلند گالری هنری است. من به اندازه کافی خوش شانس برای دیدن این نمایشگاه قبل از QAG بسته درهای خود را به یک زن و شوهر از روز بعد.

در حال حاضر گالری آپلود تصویری سفر از طریق این نمایشگاه با همکاری متصدی Katina دیویدسون است. اما نگرانی من این است که این نمایشگاه خواهد بود یکی دیگر از قربانی COVID-19 از طریق هیچ گسل از خود را دارد. شاید مورخان آینده به عقب نگاه خواهد کرد در اولین روز از این بیماری همه گیر و بپرسید چه از طریق ترک سقوط کرد? چه بود unseeable نمایشگاه ؟ نوشتن این کلمات به نوعی احساس می کند مانند نوشتن یک نامه عاشقانه به آینده است.

در این نمایشگاه که هر دو مهم است و لازم است تامین Ngallametta حق موقعیت در استرالیا تاریخ هنر.

Songwoman

طرقه Ngallametta بود Tasha زن متولد نزدیکی کندال رودخانه در غرب کیپ یورک. زندگی او یک زندگی سنتی در کشور تا زمانی که او پنج ساله بود که خانواده اش نقل مکان کرد به پروتستان ماموریت بیشتر شمال Aurukun. Ngallametta بعدها بزرگتر از Putch قبیله و فرهنگی رهبر Aurukun را Wik و Tasha مردم است.

او یک songwoman و این نمایشگاه عنوان شده است کشیده شده از ایروینگ پادشاه 1925 به من نشان می دهد راه را برای رفتن به خانه یکی از Ngallametta به آهنگ های مورد علاقه.

طرقه Ngallametta را Ikalath #9 2013 از جانت هلمز à دادگاه مجموعه است. عکس: جینا Allain

بیش از 40 از Ngallametta را نقاشی و مجسمه در حال مونتاژ برای اولین بار. این نمایشگاه توسط سازمان در شرایط استفاده از سایت و یا گروه بندی های نقاشی است که پرونده از مهم ترین اماکن در زندگی او است. کندال رودخانه سری مثلا الهام گرفته شده بود و در سال 2013 هلیکوپتر سفر که در آن Ngallametta و تعدادی از خانواده اش به کشور خود بازگشته.

چه به جلو می آید این است که چگونه به سرعت Ngallametta فرمان از متوسط صورت گرفت. Ngallametta معرفی شد به رنگ اکریلیک در نقاشی زنان کارگاه در Wik و Tasha هنر مرکز در سال 2008 در سن 64. از سال 2010 او کار می کند شروع به رشد در مقیاس و جاه طلبی. همچنین در اطراف این زمان است که Ngallametta منتقل شده و دور از آکریلیک به ochres و خاک رس.

Tasha-Muminh مردم Putch قبیله استرالیا QLD 1944-2019 Pamp (باتلاق) 2009. مجموعه: گالری هنر کوئینزلند. عکس: Natasha كنيد

اتصال به زمین

محاط در نقاشی سطوح پیچیدگی Ngallametta اتصال به زمین در اطراف Aurukun. Ikalath ساحلی منطقه شمال Aurukun است دیدنی صخره سرخ که به شدت افزایش یابد از سواحل شنی. صخره هستند که در آن سفید مقدس خاک سرخ جمع آوری شده است برای رنگ. به عنوان یک Tasha زن این نیست Ngallametta سنتی کشور است. آن را از طریق او به تصویب رسید, پسر ادگار خون روابط است که او به ارث برده یک رابطه به Ikalath.

در یک ملاحظه ای دوره کوتاه از زمان Ngallametta توسعه خود متمایز زبان بصری نقاشی از سنت و مربوط با خود منحصر به فرد نقوش. این waterlilies و پرندگان که به ویژه در اوایل آکریلیک هرگز به طور کامل ناپدید می شوند از بعد کار می کند. Ngallametta شروع می شود با یک اکریلیک پایه آبی و به تدریج ساخت لایه های رنگ وجود دارد. آبی یکپارچه عمل او را به عنوان به خوبی به عنوان منعکس کننده جزر و مد اقیانوس مرداب ها و آبراه او در پاسخ به.


ادامه مطلب: طرقه Ngallametta است که باعث آرام رم در بازار هنر


از پیچهای تودرتوی خطوط interspaced با نقطه و همچنین به عنوان لذت بخش گره به رئالیسم مانند گل و اردک و خوک. نقاشی های او در قرعه کشی نزدیک به داستان گفتن تکنیک های که در آن او انتقال دانش صمیمی از زمین همراه با اطلاعات شخصی و خاطرات: خانواده کمپینگ سفرهای ماهیگیری و آماده سازی نقاشی رنگ و مواد.

قبل از تبدیل توجه خود را به نقاشی Ngallametta بود استاد بافنده با استفاده از مواد مانند کلم نخل و pandanus. بعد از آن او خواهد بافت از شبح, شبکه, و یا دور انداخته تورهای ماهیگیری که شسته تا به عنوان ریزه در سواحل کوئینزلند در شمال دور.

Ik (سبد) 2010. مجموعه ای از دانشگاه کوئینزلند. عکس: کارل وارنر

تاثیر Ngallametta را بافندگی عمل مشهود است از طریق این exhbition. قوی باند افقی که قابلیت در او روح خالص سبد ظهور بر روی بوم به عنوان پیچیده و پود بافت از رنگ و رنگ.

کشیدن خالص در کمتر کریک (جزئیات) 2015. مجموعه: جانی Kahlbetzer سیدنی. عکس: Jenni کارتر

چشم پرنده

راه های بسیاری وجود دارد تاریخ استرالیا نقاشی چشم انداز را می توان نوشته شده است. ممکن است یک سلسله از طریق هنرمندان تلاش برای حل و فصل این وسعت و عظمت کشور است. ویلیام رابینسون چرخش مناظر با چندین نقطه از دیدگاه منطقی امتیاز از مقایسه. اما Ngallametta در حال انجام چیزی بسیار متفاوت از رابینسون.

استفاده از پرنده و یا چشم ذهن چشم انداز آشنا است روش مورد استفاده توسط هنرمندان بومی به نمایندگی از کشور است. Ngallametta تداعی احساس پرواز در روی زمین و تنها به زمین برابر و بیش پوشاند بیننده.

در این راه ایستاده در مقابل Ngallametta عظیم نقاشی های شبیه به تجربه و ایستادن در مقابل یک موج غول پیکر. نقاشی های او افزایش یابد تا ادعا فیزیکی خود شكلها و تهدید به غرق بیننده. این سرگیجه تجربه است, مقابله با قوی باند افقی. این لنگر بیننده ایجاد نمی کند فقط یکی است اما ممکن است بسیاری از افق. افقی و عمودی در گفت و گو ثابت ایجاد تنش است که پالس های با انرژی زندگی در کوئینزلند, far north.

شاد و پربرکت با لهجه شوخ طبعی به اطراف طرقه Ngallametta را نقاشی بافته و مجسمه دقیقا همان چیزی است که همه ما باید در حال حاضر. امیدوارم ما را به دیدن آنها را در فرد دوباره به زودی.

Burdekin اردک 2011. Dux از تمایز مجموعه: جان Conroy. عکس: کارل وارنر

اگر چه Queensland, گالری هنر در حال حاضر بسته به من نشان می دهد راه را برای رفتن به خانه برنامه ریزی شده است برای ادامه تا 2 اوت سال 2020 است. یک سری از نمایشگاه ویدئوها را می توان [اینجا].

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de