نقشه برداری COVID-19 گسترش در ملبورن نشان می دهد لینک به نوع و توانایی به ماندن در خانه

COVID-19 فراهم می کند یک استارک یادآوری از بی عدالتی و گسترش بیماری است. این نیست و ایده های جدید می توان به جان برف وبا نقشه ها و چارلز غرفه و رنگ-کد نقشه اشغال انواع و فقر در قرن 19. امروز به تعداد مورد افزایش می یابد در ملبورن خوشه های بزرگ از COVID-19 موارد شناسایی شده اند و در سراسر شمال و حومه غربی, بالا بردن سوال در مورد اشغال انواع و اجتماعی و اقتصادی تفاوت ها در سراسر شهرستان.

یکی از مهم ترین پیام ها از دولت در طول همه گیر شده است به کار از خانه اگر شما می توانید. اگر چه اتفاقی می افتد اگر کار شما مناسب نیست برای این کار ؟


ادامه مطلب: دو هفته به ملبورن مستند چرا COVID-19 تعداد مورد رفتن پایین ؟


برف و غرفه بودند پدران مدرن و سیستم های اطلاعات جغرافیایی (GIS) و تحلیل. این یک ابزار قدرتمند برای نقشه برداری و تجسم تفاوت و یا بی عدالتی در سراسر شهرها و گسترش بیماری است. ما در نقشه برداری ارتباط بین شغل و نوع نشان می دهد توانایی به کار از خانه و محل COVID-19 نفر در سراسر ملبورن در اخیر موج دوم.

به همین دلیل است که سهام یک مسئله بهداشتی?

کانون حومه بودند شناسایی و حلقه حصار در اوایل ماه جولای. یک مستند به کار گرفته شد 3,000 ساکنان نه با چگالی بالا املاک مسکن عمومی در درون ملبورن.

حلقه شمشیربازی یک روش قدرتمند حاوی یک بیماری است. آن را مناسب که در آن یک محل خاص دارای یک الگوی متمایز از خطر است. آن را نیز باید اعمال شود و بدون تعصب.

به عنوان مسکن عمومی برج مستند به ما یادآوری وجود دارد که بی عدالتی در بهداشت و درمان.


ادامه مطلب: زندگی ما ماده – ملبورن عمومی ساکنان مسکن بحث در مورد چرا COVID-19 بازدید آنها سخت


بسیاری از مردم برابری با درمان همه همان بدون در نظر گرفتن نیازهای خود را. این است که بسیار متفاوت به حقوق صاحبان سهام است که در مورد درمان مردم با توجه به نیازهای خود را. بر خلاف برابری حقوق صاحبان سهام است که افراد با ارائه کمک های اضافی که به آن نیاز است.

تصویر زیر باعث می شود مفهوم عدالت آسان تر به درک.

Illustration of equity by showing how standing on crates enables children of different heights to look over the people in front of them and see the action on a sports field.
کریگ Froehle/متوسط CC BY

در زمینه این بیماری همه گیر بحث های اخیر از قیمت مسکن مطرح برابری در مقابل صاحبان سهام است.


ادامه مطلب: ازدحام بیش از حد و قیمت استرس: ملبورن COVID-19 نقاط نیز بحران مسکن در نقاط


ما می بینیم یک استارک تفاوت بین انتقال اولیه از COVID-19 و موج دوم. اولین موارد متمرکز بودند در ملبورن مناطق ثروتمند و مرتبط با مسافرت های بین المللی. در موج دوم ما شاهد یک الگوی مختلف از سراسر مناطق محروم از ملبورن.

این الگو این است که احتمالا مربوط به نابرابری در ارتباط با زندگی و شرایط کار. افراد با تحصیلات عالی تمایل به کار در مشاغلی که اغلب آنها قادر به کار از خانه و آن را آسان تر به خود منزوی.

مناطق بیرونی از ملبورن تا به حال بیشتر موارد COVID-19 نفر در موج دوم و این ممکن است در ارتباط با شغل و نوع و سطح آموزش و پرورش. ساکنان زندگی در مناطق درونی ملبورن هستند احتمال بیشتری برای نگه سوم مدارک مورد نیاز برای مشاغل مناسب تر به کار از خانه.

چه نقشه برداری آشکار کرد ؟

ما تجزیه و تحلیل استرالیا اداره آمار سرشماری اطلاعات در اشتغال نوع از استرالیا و نیوزیلند استاندارد طبقه بندی مشاغل. ما مشخص 93 عمده اشغال انواع مناسب برای کار از خانه.

ما مرتبط و نقشه برداری این شغل داده ها همراه با COVID-19 بروز با توجه به دولت های محلی مناطق. نقشه زیر نشان می دهد داده ها از جولای 16.

Map of incidence of COVID-19 cases across Melbourne and proportion of people in occupations able to work from home by local government area.
اطلاعات: DHHS, جولای 16, نویسنده ارائه شده
Legend for map: size of red dots shows number of COVID-19 cases, darker areas indicate more people in occupations able to work from home.

این نقشه نشان می دهد پایین تر نسبت (نشان داده شده توسط فندک رنگ زمینه) افراد شاغل در مشاغل مناسب برای کار از خانه در بسیاری از بیرونی شمالی و مناطق غربی ملبورن. در خصوص نسبت کم است در Hume, یکی از دولت های محلی در مناطق که در آن COVID-19 موارد شده اند متمرکز شده است.

در بخش درونی و بیرونی مناطق شرقی ملبورن ساکن هستند احتمال بیشتری قادر به کار از خانه. Nillumbik در بیرونی شمال شرق دارای بالاترین جمعیت تعداد افراد قادر به کار از راه دور. این موارد بسیار کمی از COVID-19.

بیشتر Dandenong است یک استثنا برای این الگو. به عنوان یک تولید توپی برای ملبورن آن کم بسیاری از افراد در مشاغل مناسب از کار از خانه است اما چند مورد.

COVID-19 است گسترش از طریق جامعه انتقال و یا تماس نزدیک با دیگران که آلوده به عنوان اتفاق افتاده در meatworks کارخانه خوشه در شمال و غرب ملبورن. بیشتر Dandenong ممکن است محافظت می شود تعداد کمی از موارد در سراسر جنوب شرقی ملبورن که در آن بیشتر ساکنان مشاغل مناسب برای کار از خانه.

ویکتوریا وزارت بهداشت و خدمات انسانی به روز رسانی COVID-19 بروز داده های ساعتی. ما برای اولین بار منابع داده ها در جولای 16, یک هفته پس از ملبورن-شبکه مستند شروع به درک الگوهای اشغال انواع و COVID-19 خوشه به عنوان آنها تکامل یافته است. برای ادامه نظارت ما توسعه داده داشبورد است که در زیر نشان داده شده است.

Data dashboard showing incidence of COVID-19 cases by local government areas
Ori Gudes, نویسنده ارائه شده

ما امیدواریم که این اطلاعات داشبورد منتشر خواهد شد در روزهای آینده با به روز رسانی داده ها.

با استفاده از فراگیر داده ها برای محافظت از هر کس

مربوط به الگوهای مشاغل و COVID-19 بروز به ما یادآوری می کنند از اهمیت شناخته شده روابط بین سلامت و محل.


ادامه مطلب: محلی خود را به ایستگاه قطار می تواند در پیش بینی سلامت و مرگ


این بیماری همه گیر طول می کشد استفاده از بی عدالتی و آسیب پذیر جوامع است. آن را به ما نشان می دهد که چرا ما باید شامل طیف کاملی از جامعه (و نه فقط آن دسته از ما بهتر می دانید) که ما را در تصمیم گیری های برقراری ارتباط و درخواست مردم برای کار از خانه.

بسیاری از کارگران مشغول در گاه به گاه و نا امنی اشتغال و کار بسیار مهم تعیین کننده سلامت. نقشه برداری ما شواهدی را فراهم می کند که می تواند کمک به مقامات تصمیم می گیرید که چگونه به تمرکز بر اقدامات پیشگیرانه هنگامی که برنامه ریزی مداخلات بهداشت عمومی.

این روش GIS تجزیه و تحلیل و به راحتی قابل درک نقشه ها باید آزادانه در دسترس است. جامعه قادر خواهد بود برای بازجویی قرار داده به طوری که آنها می دانند در نزدیک به زمان واقعی منطق برای بهداشت عمومی دستورات.

این همان اصول استفاده شده است برای درک سلامت و liveability در شهرستانها هر چند استرالیا رصدخانه شهری برای اطلاع رسانی برنامه ریزی شهرستان.


ما از Weijia لیو از دانشگاه UNSW برای کمک به جمع آوری داده ها در این مطالعه است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de