به عنوان چین متخصص استفان Corcuff به تازگی به ما یادآوری پکن کمک به کشورهای آسیب دیده از Covid-19 همه گیر می تواند دیده می شود به عنوان یک نرم افزار از یکی از کلاسیک “36 تدابیر”, “را به صدا در شرق و سپس اعتصاب در غرب” – استفاده از زمانی که حریف پریشان است و حداقل انتظار آن است.

کشور جزیره تایوان شده است یک سنگ بزرگ در کفش از مقامات چینی و آنها را در نظر بگیرید آن را به یکی از “پنج سموم”” – از دیگران بودن اویغور جنبش استقلال, استقلال تبت جنبش فالون گونگ پیروان و معترضان.

تکرار چینی تهاجم نظامی

پس از سال 1949 ناگفته حکومت نگه داشته است دو کشور’ هواپیمای نظامی و غیر نظامی از عبور از مرکز خط از تنگه تایوان. اما ظهور جمهوری مردم چین شده است همراه با ادعای حاکمیت آن به خصوص در دریای چین جنوبی است.

در میان Covid-19 بحران در شرق آسیا چینی Xian H-6 بمب افکن و آن اسکورت هواپیماهای ساخته شده دو تهاجم به حریم هوایی تایوان برای اولین بار در فوریه 11 و دوباره در فوریه 28. در پاسخ به هر دو تهاجم به نیروی هوایی تایوان ره چینی با هواپیما F-16 جنگنده.

حوادث شد فقط آخرین لیست طولانی از هوایی و دریایی حرکات انجام شده توسط PRC در اطراف جزیره بیش از دو دهه گذشته – آنها یک راه برای پکن برای ارعاب تایوان ارزیابی خود قابلیت ها و آزمون ایالات متحده است. در تابستان 2019 واشنگتن تایید فروش 66 F-16s به تایوان است. مطابق با تایوان روابط عمل در نیروی از سال 1979 جزیره مزایای از آمریکا تجهیزات و دانش اما دهکدهای از دست برتری نظامی بیش از پکن است.

در چین در دراز مدت چشم انداز استراتژیک به دست آوردن کنترل بیش از تایوان را ارائه احتیاط خروج برای زیردریایی های خود را – دریای چین جنوبی است نه عمیق به اندازه کافی و بیش از حد “بسته” توسط تنگه های باریک. در سخنرانی خود در آغاز سال 2019 پینگ برانگیخته امکان مداخله نظامی باید تایوان اعلام استقلال و افزایش militarisation چین اقدامات به شدت در تضاد با گفتمان رسمی در اتصال و تجارت بین المللی است.

یک “سنگر آزادی”

در 20 سال تهاجمی در دیپلماسی چین در سراسر جهان تعداد متحده به رسمیت شناختن تایوان کاهش یافته است بیش از 30 به 15 و در عین حال با وجود آن انزوای دیپلماتیک پکن را تکرار دخالت اتحاد نفس زندگی جدید را به این جزیره است. این وضعیت در هنگ کنگ پس از مه تا ژوئن 2019 گالوانیزه تایوانی رای دهندگان در ژانویه گذشته در اطراف رییس جمهور پیشین Tsai و نشستند ون.

دوباره انتخاب رئیس جمهور سخنرانی تأکید جزیره حاکمیت و دموکراسی ساخت تایوان یک “سنگر آزادی” در اقیانوس هند و آرام. این انتخابات نشان می دهد چینی و بقیه جهان است که پکن “یک کشور دو سیستم” مدل نیست درخواست تجدید نظر به تایوان شهروندان است. این مدل نشان داده است محدودیت های آن در وضعیت هنگ کنگ که وضعیت دیده می شود نامطلوب توسط اکثریت تایوانی.

تایوانی مدل در Covid-19 همه گیر

در مارس 13, نیویورک تایمز به چاپ مقاله جزئیات چگونه تایوان هنگ کنگ و سنگاپور موجود coronavirus همه گیر بدون توسل به چین اقدامات شدید. به ویژه در کشورهای در عمل به سرعت از ابتدای ژانویه سفت کنترل مرز و پایانی پرواز با چین است. آنها همچنین شروع به نزدیک ردیابی بیماران و مخاطبین خود و همچنین تصویب سختگیرانه قرنطینه برای بیمار و آلوده به افراد.

در تایوان چهار ماه پس از تشخیص اولین مورد در چین اقدامات پيشگيرانه به نظر می رسد پرداخت می شود. با وجود اندکی افزایش در تعداد موارد جزیره یکی از بیشترین مناطق آسیب دیده از این سیاره است.

با وجود تایوان موفقیت سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ICAO) محدود شده است در ستایش تایوان احتمالا بنابراین به عنوان نه به ناراحت پکن.

در فوریه 3 که مدیر کل Tedros A. Ghebreyesus اظهار داشت که “محدودیت در پروازهای هوایی بی فایده بودند”. هشت روز بعد Fang Liu مدیر ICAO, توصیه می شود که محدودیت های پرواز آرام شود حتی اگر آمریکایی حامل تا به حال فقط به حالت تعلیق پروازهای خود را به چین است. چین را تحت فشار که به اعلام کند که کروناویروس یک بیماری همه گیر و در نتیجه انکار و تاخیر.

عدم وجود تایوان در درون این سازمان های بین المللی باید ما را وادار به تجدید نظر نه تنها حالت خود را از عملیات بلکه نیاز به توازن سیاست خارجی انتخاب کند. چهار نفر از پانزده سازمان های بین المللی مرتبط با سازمان ملل متحد به رهبری توسط مدیران نصب شده توسط پکن و چین خواهد بود ناراضی به دیدن این تعداد را افزایش دهد.

چین ادعا می کند که آن حکومت استبدادی بود که کلید به آن اجازه می دهد به ساقه coronavirus بیماری همه گیر و در عین حال تایوان نشان می دهد که کشورهای دموکراتیک می تواند به ارائه یک پاسخ این است که فقط به عنوان موثر, اگر نه بیشتر از آن. این Covid-19 بحران یک یادآوری است که تایوان بس باید به یک دیپلماتیک نقطه کور برای ایالات متحده و اتحادیه اروپا. یک نشانه بد برای جهان آزاد است که باید تعمیر شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de