اشتباه نکنید: کوک سفرهای شد بخشی از یک ماموریت نظامی برای تسخیر و گسترش

کاپیتان جیمز کوک وارد اقیانوس آرام 250 سال پیش تحریک انگلیسی, استعمار از منطقه است. ما در حال درخواست از محققان به تأمل در آنچه اتفاق افتاده است و چگونه آن اشکال ما امروز. شما می توانید داستان های دیگر در سری اینجا.


ارتش طبیعت از تلاش این سفر – به عنوان بخشی از یک مهاجم شناسایی و دفاع در برابر بومی مقاومت – در طول تاریخ نادیده گرفته شده است و یا عنوان.

اما musket آتش استفاده می شد چند بار به آموزش درس انگلیسی, برتری نظامی. خشونت تأکید تقریبا همه کوک و اقیانوس آرام برخورد با مردم بومی است.

در مرزهای استراتژیک حس – به همه 18 و اوایل قرن 19 سفرهای علمی بودند – کوک سفرهای شد و بخشی از اروپا رانندگی می کرد. هدف این بود که به ادعای منابع و تجارت در حمایت از امپراتوری بریتانیا را گسترش.

در قلب آن, کوک اولین سفر شد اولین و مهمترین نیروی دریایی سلطنتی اعزامی و او را به عنوان یک فرمانده نظامی بود که در زمینه ریاضیات و نقشه کشی.

A new series from The Conversation.

امپریال علم و کشتی های نیروی’

در “سن” از اقیانوس آرام سفر اعزامی همیشه به حال چند هدف را در یک بار.

طبخ اولین سفر در سال 1769 رخ داده در طول چند ساله جنگ سرد از انگلیس و فرانسه رقابت پس از آنچه در نظر گرفته شده است به عنوان اولین جنگ جهانی هفت سال جنگ (1756-1763). این نیز در ارتفاع, ارتقاء, از “امپریال علم” – این ایده که پیشرفت علمی و استعماری گسترش بودند دوقلو اهداف است.

به عنوان صنعتی راند تحول در اروپا و علمی “دیسکاوری” به عنوان بخش مهمی از ایجاد و توسعه و کنترل یک امپراتوری.

دانه های کوک “دستورالعمل محرمانه” به دنبال افسانه جنوب قاره کاشته شد توسط یک ستاره شناس پروفسور توماس هورنزبی.

در سال 1766 هورنزبی به نام برای “حل و فصل در منطقه بزرگ اقیانوس آرام” به رهبری “برخی از کشتی های نیروی”. این سفر می تواند به نفع ستاره شناسان بلکه “اضافه کردن درخشش” به یک ملت در حال حاضر در برجسته “هر دو در هنر و اسلحه”. به نظر می رسید طبیعی مناسب برای دانشمند هورنزبی که نیروی دریایی سلطنتی رهبری بریتانیا حضور در اقیانوس آرام.

حتی آشپز به عنوان انتظار می رود از هر دریا رفتن فرمانده بازدید از راه دور ایستگاه های ساخته شده نظامی شناسایی یادداشت ها.

در ماه نوامبر سال 1768 زمانی که تلاش reprovisioned خواهد در ریو دو ژانیرو محلی نایبالسلطنه بود مشکوک از یک سفر ظاهرا به رعایت حمل و نقل از ونوس. او مشکوک به طبخ به دنبال گسترش نفوذ انگلستان در اقیانوس آرام.

طبخ ترومبون در مجله خود دولت محلی دفاع در داخل و اطراف شهر ریو دو ژانیرو که

این امر نیاز به پنج یا شش بادبان از خط تا مطمئن شویم که موفقیت است.

طبخ احساس توهین در بودن با دقت تماشا و تا به حال یک نظر کم از شهیار علمی جهل. اما در واقع شهیار درست بود.

پس از باز کردن خود دستورالعمل های تکمیلی (به اصطلاح “راز دستور” صادر شده توسط نیروی دریایی بریتانیا) طبخ رهبری را به تلاش برای پیدا کردن و ادعای بریتانیا قرار است جنوب زمین فکر وجود داشته باشد در قریب به اتفاق جنوب اقیانوس.

سیاست ناشى از هر بشکه از تفنگ

اروپا هر کشتی که voyaged اقیانوس آرام بود در وهله اول یک قلعه شناور; مستقل فرمان با قابلیت ارسال از ساحل احزاب و یا به تمرکز قدرت شلیک به عنوان مورد نیاز است.

و این بود که در قلب تمام, تماس, تمام, برخورد, تمام تلاش در ارتباط با اقیانوس آرام و دیگر مردم. اشتباه نکنید خویشتن داری در سیاست و رفتار با مردمان بومی در اقیانوس آرام ناشى از هر بشکه از تفنگ.

کوک voyaging برگزار نشد بر روی یک بوم خالی اما در سراسر یک پرده نقش دار غنی از پر رونق voyaging فرهنگ بودند که در نهایت هدف از اروپا تجاوز.

طبخ شده است که اغلب شرکت به عنوان یکی از چند قرن 18 سفر کاپیتان معروف خود را “تحمل” از مردم بومی و فرهنگ. اما در نهایت این یک تاکتیک مورد استفاده در پیگیری سلطه. بهترین فرمانده نظامی تنها به ندرت به توسل به جنگ باز.

یکی از شش توپ از HMB تلاش. ملی استرالیا موزه دریایی.

درس های آموخته شده و قبل از طبخ

کانن – از جمله کسانی که طبخ ریخته دریا به روشن کردن کشتی خود را پس از او زده سد بزرگ ریف در سال 1770 – خوب موزه و بناهای تاریخی در پارک های عمومی.

اما مانند کسانی که در کوک کشتی HMB تلاش این واقعیت است که بسیاری از توپ در بعد سفرهای بودند به سختی استفاده می شود – اگر تا کنون. قدرت آتش توپخانه شده بود به سرعت یاد گرفته توسط اقیانوس آرام مردم از اروپایی ها برای اولین بار وارد در 1500s بسیاری از سال قبل از طبخ.

مقاومت در جنگ رخ داده است در اقیانوس آرام از 1500s حق را از طریق به درگیری مانند ساموآیی مقاومت به آلمانی حکومت امپراتوری در سال 1908. اما مانند استرالیا مرزی و جنگ و این درگیری اغلب نادیده گرفته شده توسط مورخان نظامی.

در عین حال درگیری در سراسر اقیانوس آرام شد جای تعجب درون متصل و تحت تاثیر تفکر نظامی در اروپا است.

سابقه ای طولانی در اقیانوسی جنگ و ناوبری

یکی از نمونه های چنین است نبرد Mactan در 1521 که در آن بومی رزمندگان در فیلیپین مبارزه کرد و با شکست یک رای, عددی کوچک اسپانیایی نیروی مبارزه با زیر پرتغال فردیناند ماژلان (معروف circumnavigating جهان).

و در سال 1595 اسپانیایی هدایتگر آلوارو د Mendana جستجو برای “Terra Australis” هنگامی که او وارد Marquesas Islands. او در ملاقات با چند صد یا باد کردن کیکس و بیش از 200 Marquesans کشته شدند در متعاقب آن جنگ است.

اروپایی voyagers که اغلب بی اطلاع بودند که بسیاری از عمده جزیره گروه در سراسر اقیانوس آرام شد به طور منظم در ارتباط با هر یک از دیگر.

حداقل 174 سال سال پس از اسپانیایی ویرانی در Marquesan جزایر Tupaia – به تاهیتی کشیش و هدایتگر با دانش بیشتر از 70 سلیمان در اقیانوس آرام – پیوست تلاش این سفر در اثر به عنوان یک خلبان و واسطه.

Tupaia به خود جلب کرد یک نقشه با بیش از 130 سلیمان در آن است و شامل Marquesas Islands در آن است. وی به طبخ و جوزف بانک ها چگونه, در گذشته های دور, چهار سلیمان بازدید شد توسط کشتی ها شبیه به تلاش. نقشه خود جلب کرد در اقیانوس آرام دانش قبلی درگیری ها و تکنیک های ناوبری.

Tuaia اولین نقشه از جزایر اقیانوس آرام. ویکیمدیا

زمانی که کاپیتان انگلیس ساموئل والیس وارد در تاهیتی در HMS دلفین در سال 1767 فقط دو سال قبل از طبخ با توجه به ژان-کلود Teriierooiterai این پژوهشگاه را Amo (پادشاه) از تاهیتی احتمالا به رسمیت شناخته شده این voyagers به همان سفید افرادی که با حمله به Marquesans.

حدود 100 دو جنگ قایق ها لود شده با سنگ مورد حمله قرار دلفین برای چهار روز تا والیس شلیک توپ خود را به تاهیتی ناوگان (و در روستاها در ساحل برای اندازه گیری خوب). این Tahitians به درستی در نظر گرفته شلیک این همه اما شکست ناپذیر و به زودی مهمان نواز.

حمله ساموئل والیس و خدمه اش روی دلفین توسط مردم Otaheite تاهیتی. سلطنتی موزه گرینویچ

هنگامی که فرانسه در ویجر Louis-Antoine de Bougainville وارد تاهیتی یک سال بعد او به فکر Tahitians ارد افراد در جهان, زندگی در بهشت است. او نمی دانست که او تا به حال والیس’ آتش توپ برای تشکر از او را برای پذیرش.

مهم است به یاد داشته باشید نظامی عوامل در کوک و دیگر voyagers تجربه در اقیانوس آرام و در سراسر استرالیا. آنها به ما یادآوری از آنچه تاکید کرد اگر نه تعریف فرهنگی برخورد لحظات.

پرداختن به این واقعیت است که این سفر تمام شد یک نظامی طبیعت به ما یادآوری می کند که اروپایی استعمار بود مقاومت از اولین لحظات.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de