عزیزان سوگواری قربانیان بیش از حد به عنوان نگرانی برای سنبله در بحران اپیوئیدی رشد

تورنتو — در حالی که کانادایی ها در سراسر کشور برای قربانیان مصرف بیش از حد سوگواری می کنند، کارشناسان و عزیزان نسبت به افزایش قابل توجهی در مرگ و میر ناشی از مواد مخدر در جریان همه گیر COVID-19 هشدار می دهند.

تظاهرات به عنوان بخشی از روز بین المللی آگاهی از مصرف بیش از حد برگزار شد که هدف آن بالا بردن آگاهی از مصرف بیش از حد و کاهش ننگ پیرامون مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد در سراسر جهان است.

تنها در کانادا آمار فدرال نشان می دهد که ۱۵۳۹۳ نفر بین سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ بر اثر مصرف بیش از حد آشکار مواد مخدر جان خود را از دست داده اند که حدود یک سوم آن مرگ ها در بریتیش کلمبیا رخ می دهد.

“مادران آسیب را متوقف کنید،” شبکه ای از خانواده های کانادایی تحت تاثیر سوء مصرف مواد و مصرف بیش از حد، سازماندهی شده برای مجموعه ای از کفش از قربانیان بیش از حد به نمایش گذاشته شود در امتداد پل خیابان بورارد ونکوور و در پارک ویکتوریا ادمونتون به مناسبت روز و به مردم حس دامنه بحران است.

دب بیلی، سازمان دهنده این گروه، روز یکشنبه به سی تی وی نیوز ونکوور گفت: «(این) نمایش بصری همه این افراد است که دیگر هرگز از پل خیابان بورارد عبور ن خواهند کرد.»

“این ممکن است کمک به اطلاع مردم از چگونه بسیاری از مردم (ما) در حال از دست دادن،”

عزیزان قربانیان بیش از حد در تورنتو — جایی که مرگ و میر بیش از حد آشکار در ماه ژوئیه به رکورد بالا رسید — پرچمی را در سالن شهر به مناسبت روز آگاهی برافراشته اند.

«راجر با بیماری اعتیاد بیمار بود و نمی توانست برای خودش دفع کند. او از مصرف بیش از حد فنتانیل در گذشت.» ایرن پترسون که پسرش راجر را به مصرف بیش از حد از دست داده بود، به سی تی وی نیوز گفت.

تظاهرات مشابهی نیز در خلیج شمالی، اونت و گوئلف، اونت برگزار شد، جایی که کسانی که حضور داشتند خواستار پایان ننگ پیرامون مصرف غیرقانونی مواد مخدر شدند که می تواند مردم را به پنهان کردن آن و اجتناب از درمان هدایت کند.

پلیس استانی در انتاریو روز دوشنبه گفت که افزایش 81 درصدی مرگ و میر بیش از حد مشکوک در حوزه قضایی OPP از سال 2017 وجود دارد – سالی که نیروی پلیس شروع به حمل نالوکسان کرد، دارویی که برای مقابله با اثرات مصرف بیش از حد مواد مخدر استفاده می شود.

در حالی که اعداد در حال حاضر سرسام آور هستند، اعتقاد بر این است که همه گیر COVID-19 باعث افزایش مرگ و میر بیش از حد در زمانی شده است که بحران اپیوئیدی شروع به تحت کنترل است.

پزشک قانونی بریتیش کلمبیا گزارش داد که در ماه ژوئیه، ۱۷۵ نفر بر اثر مصرف بیش از حد مشکوک مواد مخدر در این استان جان خود را از دست دادند که این افزایش بیش از ۱۰۰ نفر نسبت به یک سال قبل بود. ژوئیه سومین ماه متوالی با بیش از ۱۷۰ مرگ مشکوک به مصرف بیش از حد در این استان بود.

در ماه آوریل، دکتر دانیل کلا، رئیس طب اورژانس در بیمارستان سنت پل در ونکوور، به CTVNews.ca گفت که او معتقد است محدودیت های COVID-19 در طول ارتفاع همه گیر می تواند منجر به سنبله ای از مصرف بیش از حد شود.

وی خاطر نشان کرد: منابع محدود می شدند تا راه را برای اقدامات همه گیر باز کنند و مردم انتخاب می کردند که به دستورالعمل های دوری فیزیکی پایبند باشند و به جای رفتن به یک محل تزریق ایمن، خود را به تنهایی تزریق کردند.

برخی دیگر بر این باورند که تعطیلی مرزها مسیرهای تدارکاتی داروهای غیرقانونی را مختل کرده است که باعث شده مردم مواد خطرناک تری مصرف کنند.

آدرین Crowder، مدیر استراتژی مواد مخدر ولینگتون گوئلف می گوید: «ما واقعا نگران این هستیم که بازار سمی و تنظیم نشده مواد مخدر بدتر شود.»

برخی از عزیزان قربانیان بیش از حد استدلال می کنند که — با توجه به وضعیت همه گیر — برخی از نگرانی های اضافی باید به بحران اپیوئیدی داده شود.

پترا شولز، یکی از مدیران مادران توقف آسیب می گوید: «ما افراد بیشتری داریم که بر اثر مصرف بیش از حد در بسیاری از استان ها در حال مرگ هستند تا COVID-19.»

جان هورگان، نخست وزیر پیش از ظهر، در ماه ژوئیه به جاستین ژوستاین نخست وزیر این کشور نامه نوشت و از او خواست تا تملک غیرقانونی مواد مخدر را برای استفاده شخصی جرم زدایی کند.

یک ماه بعد دولت فدرال اعلام کرد که به دادستان های فدرال دستور داده اند جایگزین هایی برای سیستم عدالت برای بیشتر جرایم مواد مخدر پیدا کنند و تنها جدی ترین جرایم در اختیار داشتن مواد مخدر را تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

با فایل هایی از سی تی وی نیوز ونکوور و سی تی وی نیوز لندن

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو

دیدگاهتان را بنویسید